Katika3
05.06.07,12:34
Ahojte

chcela by som sa spýtať:

1.Musí mať masér - živnostník povinne ragistračnú pokladňu alebo môže vystaviť len PPD.
Prevádzku zriadenú nemá a väčšinou chodia zákazníci k nemu domou alebo chodí po domácnostiach masér.
2.ak chodia zákazníci k nemu domou musí požiadať aj o vykonanie hygienickej kontroly?

Mohli by ste mi poradiť v akom zákone by som to nasla.
Ďakujem
mysimis
05.06.07,10:38
[quote=Katika3;475417]Ahojte

chcela by som sa spýtať:

1.Musí mať masér - živnostník povinne ragistračnú pokladňu alebo môže vystaviť len PPD. áno musí mať ERP
vikinka
05.06.07,10:44
Používanie ERP pri vykonávaní služieb uvedených vo vyhláške:
Klasifikácia produkcie 93.04.10 Služby prispievajúce k telesnej pohode zahŕňa aj služby poskytované masážnymi strediskami a inými zariadeniami prispievajúcimi k telesnej pohode zákazníka.
rastom
26.06.07,11:53
Alebo im bude vystavovať faktúry. :)
V tom prípade je to úhrada pohľadávky.
Takže nie nevyhnutne .
:o))
AlenockaS
17.11.10,12:24
Používanie ERP pri vykonávaní služieb uvedených vo vyhláške:
Klasifikácia produkcie 93.04.10 Služby prispievajúce k telesnej pohode zahŕňa aj služby poskytované masážnymi strediskami a inými zariadeniami prispievajúcimi k telesnej pohode zákazníka.


stále to platí ? predsa jeden masér živnostník nie je stredisko, či zariadenie, navyše taký, ktorý chodí za klientami domov...to má nosiť so sebou ERP ?
Lianka
17.11.10,14:59
Priloha c. 1 k zakonu c. 289/2008 Z. z.:

18. Služby na zlepšenie telesnej pohody

Zakon tu: http://www.uctovnictvo.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=302&Itemid=109

Ak chodi za klientami domov, t. j. nema stalu prevadzku, ERP registruje na ambulatny predaj.