Marta 1940
05.06.07,13:47
Kto mi prosím poradí, či je nákup kávovaru do spol. s r.o. daňovým výdavkom, alebo ide o výdavok na reprezentáciu. Kávovar slúži na varenie kávy pre zamestnancov s.r.o. ako aj na účely pohostenia obchodných partnerov.
Anja111
05.06.07,12:08
Kto mi prosím poradí, či je nákup kávovaru do spol. s r.o. daňovým výdavkom, alebo ide o výdavok na reprezentáciu. Kávovar slúži na varenie kávy pre zamestnancov s.r.o. ako aj na účely pohostenia obchodných partnerov.

Nákup kávovaru môže byť daňovým výdavkom. Záleží na zdôvodnení jeho využitia, v prípade daňovej kontroly. Tak ako píšeš, využíva sa pre zamestnancov i pre obchodných partnerov... Možno by bolo dobré vedieť ešte druh Vašej podnikateľskej činnosti, aby bolo jasné, že je využívaný za účelom dosiahnutia zisku, prípadne zlepšenia pracovných podmienok zamestnancov...
Danila
05.06.07,12:26
Nákup kávovaru môže byť daňovým výdavkom. Záleží na zdôvodnení jeho využitia, v prípade daňovej kontroly. Tak ako píšeš, využíva sa pre zamestnancov i pre obchodných partnerov... Možno by bolo dobré vedieť ešte druh Vašej podnikateľskej činnosti, aby bolo jasné, že je využívaný za účelom dosiahnutia zisku, prípadne zlepšenia pracovných podmienok zamestnancov...Ja so všetkým súhlasím. Ale bez ohľadu na druh podnikateľskej činnosti je to daňový výdavok. A je využívaný za účelom zisku, lebo si už asi ani nevieme predstaviť tých nespočetných hodín v kancelárii absolvovať bez kávy. :)
Anja111
05.06.07,12:28
Ja so všetkým súhlasím. Ale bez ohľadu na druh podnikateľskej činnosti je to daňový výdavok. A je využívaný za účelom zisku, lebo si už asi ani nevieme predstaviť tých nespočetných hodín v kancelárii absolvovať bez kávy. :)

mimotemy Myslím si, že Tvoje zdôvodnenie nemá chybu...
Danila
05.06.07,12:33
mimotemy Myslím si, že Tvoje zdôvodnenie nemá chybu...Ďakujem.:) :D
Tweety
05.06.07,12:35
mimotemy Súhlasím, ale, čo s tými nešťastníkmi, ak si kúpia kávovovar iba tak, hoci kávu nepijú? Im štát nebude garantovať daňovo uznaný náklad?:cool:
betka
05.06.07,12:39
Budú spokojní, aspoň sa naň môžu pozrieť a upokojiť svoju dušu, že majú kávovar:D a bude to ich daňový výdavok:D
A budú sa tešiť, že svojm klientom uvaria kávičku, ak kávičku budú mať...
betka
05.06.07,12:43
Tweety, vždy sa nájde zdôvodnenie na túto vec, ak aj nepijete kávu.
Nevedela by som nájsť zdovodnenie, možno, keby som bola opravár chladničiek, ....
Možno by som ho nosila so sebou na opravy, aby som klientovi uvarila kávu, použitím jeho elektriky, aby bol môj klient aj v budúcnosti ...
Tweety
05.06.07,12:46
Betka, to som napísala len tak čisto teoreticky, mňa sa to netýka, ja chválabohu viem, čo je to pôžitok z dobrej kávy. Bez nej ani ráno nevyložím nohu z domu.
Marianna01
06.06.07,17:10
no vidíte, ja som mala klienta, ktorý kávu pražil - t.j. bol jej výrobcom na Slovensku. Ke´d som firmu cca pred 4 rokmi preberala, len som oči pučila, keď mi ukázali výsledky z daňových kontrol. V protokole mali výhrady k nákupu kávovaru a následne im ho vyhodili z nákladov! Absolútne som nechápala, prečo tam ekonóm pred tým nevysvetlil a nedal dostatočný dôvod k odôvodnenému nákupu kávovaru. Ja by som len tak zfleku vedela 10 dobrých dôvodov, prečo ho tam mať môžu a majú...
Na ďalší rok už sme nákup kávovarov úspešne obhájili...:---
Marta 1940
11.06.07,06:27
veľmi pekne ďakujem za Vaše dobré rady
anka1
03.10.07,13:38
Kávovar patrí to 1. odpisovej skupiny? Ďakujem
anka1
03.10.07,13:41
Kávovar patrí to 1. odpisovej skupiny? Ďakujem


Už som to našla, 2. odpisová skupina
Tánička
15.11.07,11:36
Ak kúpime kávovar do firmy, môžme si uplatniť DPH?
Ďakujem
Tweety
15.11.07,11:40
Ak kúpime kávovar do firmy, môžme si uplatniť DPH?
Ďakujem
ÁNo,( ak ste platiteľom dph a máte doklad od platiteľa).