Terezap
05.06.07,14:55
Z osobných dôvodov by som chcela zatvoriť prevádzku manikúra - pedikúra. Nechcem však zrušiť živnosť. Naďalej budem platiť odvody atď. Musím to ísť niekam nahlásiť ? Myslím na mestský úrad alebo .... Ďakujem .
vikinka
05.06.07,13:16
živnosť sa dá pozastaviť najmenej na dobu 6 mesiacov,po pozastavení treba nahlásiť na soc.a zdrav.poisť. a na DÚ,tým sa odhlásiš z poist.a nie si povinná platiť odvody,zrušenie prevádzky nahlásiš na Mestkom úrade.
Terezap
06.06.07,13:46
Vikinka ďakujem, ale ja nechcem pozastaviť živnosť. Ja chcem len zatvoriť prevádzku. Je to takto možné? Mám to hlásiť len na mestskom úrade alebo i na DÚ? Moc ďakujem.
camelfly
06.06.07,14:40
Vikinka ďakujem, ale ja nechcem pozastaviť živnosť. Ja chcem len zatvoriť prevádzku. Je to takto možné? Mám to hlásiť len na mestskom úrade alebo i na DÚ? Moc ďakujem.


ano, s oznamenim mestu o zruseni prevadzky,
s oznamenim o zruseni prevadzky zivnostenskemu uradu a
pokial si mala registracnu pokladnicu, tak aj danovemu uradu

tu je aj link so ziadostami:
ziadosti (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&t=6160&t=47571&v=-1&tui=2729)
Terezap
06.06.07,16:47
camelfly, ďakujem i za tie žiadosti. Ešte sa spýtam, brala som dotáciu od úradu práce a ešte mi chýba 1/2 roka aby som 2 roky prevádzkovala živnosť. Musím to oznámiť aj tu ? Nechcela by som vracať dotáciu, z tohto dôvodu nechcem ešte zrušiť živnosť. Vieš mi poradiť prosím ?
vikinka
06.06.07,16:51
Podmienky za ktorých si povinná vrátiť dotáciu máš uvedené v zmluve,ale myslím ,že sa to vzťahuje na prevádzkovanie živnosti a nie prevádzky,takže pokiaľ živnosť nezrušíš nemal by byť problém.Ale treba preštudovať zmluvu.