Pappka
05.06.07,18:35
Dobrý deň,môj brat chce hneď skončiť pracovný pomer,
chcela by som vedieť, akým spôsobom sa ukončí prac.pomer okamžitým zrušením zo strany zamestnanca, podľa § 69ZP. Koľko dní pred ukončením treba dať písomne
zamestnávateĽovi ,,Ukončenie pracovného pomeru okamžitým zrušením zo strany zamestnanca".
alebo, aké má iné možnosti! Prosím Vás o radu! Ďakujem!
nikulik
05.06.07,16:46
Záleží na tom či nie je v skúšobnej dobe. Okamžité skončenie PP nie je vôbec jednoduché. Tak ako píšeš, je to §68 - 70. Ešte raz si to prečítaj.
Skončiť môže PP aj dohodou, ale to musí s tým súhlasiť aj ZĽ.
Alebo výpoveďou, ale musí rátať s dvojmesačnou výpov.lehotou.
Zita4
05.06.07,18:18
Dobrý deň,môj brat chce hneď skončiť pracovný pomer,
chcela by som vedieť, akým spôsobom sa ukončí prac.pomer okamžitým zrušením zo strany zamestnanca, podľa § 69ZP. Koľko dní pred ukončením treba dať písomne
zamestnávateĽovi ,,Ukončenie pracovného pomeru okamžitým zrušením zo strany zamestnanca".
alebo, aké má iné možnosti! Prosím Vás o radu! Ďakujem!
Nepíšeš dôvod, pre ktorý chce tvoj brat skončiť prac. pomer.
Okamžité skončenie pracovného pomeru podľa § 69 písomne oznámi zamestnávateľovi s uvedením dôvodu. Musí to byť do jedného mesiaca, odkedy sa o tomto dôvode dozvedel a od zamestnávateľa dostane náhradu mzdy za dva mesiace.
Keďže ide o okamžité skončenie, netreba toto podávať niekoľko dní vopred. Keď odovzdá dokument zamestnávateľovi, skončí pracovný pomer.

Iný spôsob je dohoda o skončení pracovného pomeru, ako ti napísala Nikulík (musia sa dohodnúť) alebo výpoveď (ale pri výpovedi je dvojmesačná výpovedná lehota).
ekopo
05.06.07,18:46
Pappku asi nezaujíma odpoveď na otázku......