martina100
05.06.07,19:52
Ahojte ľudia, vraciam sa k svojej otázke, keďže nemám na výber a musím faktúru prerobiť. Takže zhrnutie: Vystavila som fa so zdan. plnením v marci pre firmu B, teraz musím nejakým spôsobom tú fa zrušiť a vystaviť faktúru pre firmu S. PLS, aké mám možnosti, dobropis alebo stornovať faktúru? Ako ma vyzerať storno fa, nikdy som to nerobila. PLS, poraďte.
martina100
05.06.07,17:55
Podľa prečítaných príspevkov mi vychádza, že by som mala spraviť storo pôvodnej fa a vystaviť novú na inú firmu. Nová faktúra musí mať uvedené zdn. plnenie v marci, takže dodatočné daňové priznanie nemusím dávať? Nie je mi jasné, ako má vyzerať storno faktúry a či novú faktúru mám vyhotoviť normálne s poradovým číslom, kt. mi nasleduje teraz v júni, aj dátum vystavenia v júni, len dodanie v marci?
martina100
05.06.07,17:59
Ludkovia prosim o pomoc. Kedy ma byt to zdanitelne plnenie pri storne a vytvoreni novej fa? V marci al. moze aj teraz? Ak storno povodnej fa aj nova fa v marci, tak vlastna danova povinnost sa mi nezmeni, ale zmenia sa sumy a riadky v DP. Podava sa v takom pripade dodatocne DP?
martina100
06.06.07,03:27
Bre ranko, som uz z toho mierne mimo, myslela som, ze stronujem jednu fa a vyhotovim v tej istej vyske novu na ineho odberatela s datumami dodania v marci. Storno faktury, kedze to musim spravit s marcovym datumom, sa potom podla mna nepovazuje sa opravu dane podla par. 25 a nemalo by vstupovat do r. 23 a r. 24 DP, ale program mi ga s minusom automaticky dava na tie riadky, takze by som musela davat dodatocne DP. Prosim, musim to nejak vyriesit, Pomozete mi?