chlap
05.06.07,21:07
Ahojte - nenašiel som nikde, tak skúšam novú tému.

Potrebujem predať dom so záhradou. Kupca už mám, mám aj nejaké vzorové kúpne zmluvy na byt, mám aj čerstvé skúsenosti s predajom a kúpou bytu.
Potrebujem poradiť, v čom sa líši kúpna zmluva na dom od tej na byt alebo ak nejaká dobrá duša nejakú zmluvu má, bolo by fajn, keby ju sem mohla dať - pomôže nielen mne.

Ďakujem Vám.
ekopo
05.06.07,19:15
V podstate je jedno akú nehnuteľnosť predávaš. V KZ ide hlavne o presnú identifikáciu kupujúceho / predávajúceho, presné označenie nehnuteľnosti podľa LV, hlavne číselné uvedenie všetkých parciel aj s označením (zastavaná plocha, nádvorie záhrady...atď) , uvedenie kúpnej ceny a pod. čo už poznáš z KZ na byt.
chlap
05.06.07,19:53
V podstate je jedno akú nehnuteľnosť predávaš. V KZ ide hlavne o presnú identifikáciu kupujúceho / predávajúceho, presné označenie nehnuteľnosti podľa LV, hlavne číselné uvedenie všetkých parciel aj s označením (zastavaná plocha, nádvorie záhrady...atď) , uvedenie kúpnej ceny a pod. čo už poznáš z KZ na byt.

Ok, čiže v podstate môžem zobrať zmluvu na kúpu bytu, vyhodiť z jej úvodu textáciu "uzavretá podľa zákona NR SR č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších právnych predpisov" a ponechám iba "uzavretá podľa príslušných ustanovení Občianskeho zákonníka" a samotnú zmluvu upravím na podmienky predaja domu s pozemkami.