Vladimír Ozimý
04.02.05,14:42
Dobrý den prajem, takze mam klienta, ktory prenajima na zivnost priestory. Kazdy mesiac vystavujeme faktury na mesacne najomne. Pravda je taka ze mne to pride zbytocne a chcem sa spytat ci k danej zmluve o najme nestaci na zaciatku roka splatkovy kalendar. Ja si myslim ze ano.
ik-a
04.02.05,14:04
Zavisi to od toho, co mate v zmluve. Ak je tam odvolavka na fakturaciu, tak fakturu vystavuje. Moze byt aj splatkovy kalendar, potom sa nevystavuje fa, ale berie sa do uvahy ten splat.kalendar.
ricij
04.02.05,14:11
Nemusí sa nutne faktúrovať. Uveďte tiež do zmluvy, že zmluva je zároveň účtovným dokladom podľa Zákona o účto-podľa zmluvy sa dá účtovať tiež..
Paula
20.04.05,14:45
Platíme nájom na základe Dohody o splátkach. Vyzerá ako faktúra, je to dodatok k zmluve. Má viac riadkov, napr.
1.el.en.na prenaj.priest.
2.el.en.na spoloč.priest.
3.vodné-stočné
4.komun.odpad

Každý riadok ešte obsahuje cenu bez DPH, sadzbu dane, DPH a sumu celkom

Na konci dohody je text: Dohoda o splátkach je spracovaná v zmysle zákona o DPH č.222/2004 Z.z.,v platnom znení a je neoddeliteľnou prílohou zmluvy za obdobie od 1.1.2005 do 31.12.2005
Objem daň.povinnosti je v horeuvedenej sume rovnaký za každý mesiac.
Dátum daň.povinnosti je vždy k 5.dňu v mesiaci t.j. 5.1.,5.2.,.....

Takúto Dohodu dostávame každý rok.

(A som sa veru sekla, lebo prvý raz sa stalo, že za 12/04 bolo platené až v 1/05. DPH som mala asi uplatniť 5.12.04, aj keď zaplatené nebolo.) :)
Laura1
12.01.06,22:39
Nemusí sa nutne faktúrovať. Uveďte tiež do zmluvy, že zmluva je zároveň účtovným dokladom podľa Zákona o účto-podľa zmluvy sa dá účtovať tiež..
Ja by som sa chcela opýtať nasledovné: Moja firma poskystuje služby - /internet/, má s klientom uzavretú zmluvu, k nej splátkový kalendár. Splátkový kalendár mám naúčtovať na 311- odberatelia pod VS-č. zmluvy?
Ďakujem,

Laura
monici
13.01.06,06:49
Idealne je davat VS-cislo zmluvy. Predpokladam, ze poskytujete sluzby viacerym klientom, lahsie sa v tom budete orientovat.
Laura1
13.01.06,10:04
Idealne je davat VS-cislo zmluvy. Predpokladam, ze poskytujete sluzby viacerym klientom, lahsie sa v tom budete orientovat.
nepítala som sa dosť jasne:
Mám naúčtovať splátkový kalendár/predpis/ na 311, potom úhradu, každý mesiac každú jednu položku s VS, potom úhradu v banke tiež na 311? Splátkový kalendár /predpis/ účtovať cez ID, alebo ako FV?

Alebo len pre seba evidovať podľa VS. Úhradu priamo do tržieb?- a na 311 len koncom roka rozdiely podľa VS, aby som nasledujúci rok vedela, kam naúčtovať úhrady?

Ďakujem, Lalura
monici
13.01.06,10:28
Ja to uctujem kazdy mesiac zvlast ako 311/602 (prip.343). Uhradu priamo do trzieb dat nemozes, v banke nemozes uctovat priamo naklady a vynosy. Takze 221/602 by bolo nespravne, musi to byt 221/311.