katarina26
06.06.07,08:20
Ahoj poraďáci,

robí niekto lekáreň v programe ALFA? Potrebujem poradiť s koeficientom. Ako sa zadavaju fa do evid.DPH? Ktoré faktúry treba označiť a ako?
Prosím poraďte niekto. Neviem sa pohnúť. Vďaka.
macula
06.06.07,07:01
Ja zrovna neúčtujem lekáreň, ale účtujem koeficientom prenájom nebyt.priestorov. V podstate je jedno o aký druh činnosti ide, koeficient sa počíta rovnako. Takže vystavené faktúry bez DPH program zapíše do evidencie DPH Zdaniteľné obchody do riadku 06 a zaškrtnem štvorček x-použiť pri výpočte koeficientu.
Došlé faktúry program zapíše do evidencie DPH Odpočítanie dane a ja aktivujem štvorček odpočet / §49 ods.4/ .Z tej sumy, uvedte koľko sa má použiť pri prepočte koeficientom.Ak celá suma vstupuje do koeficientu, tak sa aktivuje štvorček ,,všetko".
katarina26
06.06.07,08:35
Ďakujem za pomoc.

... ešte jedna otázočka.
Vo výkaze DPH potom v riadku 14 a v riadku 18 má byť rovnaké čislo?
r.15 až 17 mám prázdne.
macula
06.06.07,09:22
Ďakujem za pomoc.

... ešte jedna otázočka.
Vo výkaze DPH potom v riadku 14 a v riadku 18 má byť rovnaké čislo?
r.15 až 17 mám prázdne.
Pri použití koeficientu nemôžu byť riadky 14 a 18 rovnaké. To len v prípade, že by bol koeficient 1, čo nepredpokladám.Na riadku 14 sa uvádza celá suma nároku na odpočet a v riadku 18 je už upravený nárok na odpočet koeficientom/ je to nižšia suma ako na riadku 14/. Riadky 15-17 sú prázdne.
macula
06.06.07,09:32
Ešte chcem doplniť, že koeficient sa vypočíta z predchádzajúceho kalendárneho roka a ak nemožno použiť koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka / to v prípade, že ste minulý rok nepoužívali koeficient /, určí sa koeficient odhadom so súhlasom správcu dane. /§50 ods.3 Zákona o DPH/.
katarina26
06.06.07,12:56
Ešte chcem doplniť, že koeficient sa vypočíta z predchádzajúceho kalendárneho roka a ak nemožno použiť koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka / to v prípade, že ste minulý rok nepoužívali koeficient /, určí sa koeficient odhadom so súhlasom správcu dane. /§50 ods.3 Zákona o DPH/.

O.K!

Už mi len poraďte ako mam zadať ručne koeficient. Mam noveho klienta a koef.za 1.Q.07 bol 0,99.
Program ALFA mi píše: ročný koef.0,99 a použitý koef. 1. ( to mám v historii pri tlači výkazu DPH)Kde môžem mať ešte chybu?
macula
06.06.07,13:44
Ako vám mohol vyjsť koeficient za I.Q/2007? Je to minuloročný koeficient, alebo odsúhlasený správcom dane? Inak ručne dopíšete koeficient/ak ho prvýkrát zadávate je vedľa tlačítka ,,história" aktívne okno na dopísanie koeficientu.
katarina26
06.06.07,13:50
Ako vám mohol vyjsť koeficient za I.Q/2007? Je to minuloročný koeficient, alebo odsúhlasený správcom dane? Inak ručne dopíšete koeficient/ak ho prvýkrát zadávate je vedľa tlačítka ,,história" aktívne okno na dopísanie koeficientu.

Moje okno vedľa histórie žiaľ nie je aktívne.Je vysvietene sivou farbou a nepusti ma tam niečo napísať.
Účtovníčka predomnou mi do papierov poznačila koef.0,99 a úplne náhodne mi taký vyšielaj v 1.Q.07 .
Len nerozumiem prečo ho tam neviem napísať ručne. To okno je fakt neaktívne a verziu ALFY mám 13.13 - teda najnovšiu. Netreba náhodou ešte niekde zadať že sa počíta koef.?
Ak Vás to neoťažuje tak mi prosím ešte odpíšte. Vďaka!!!
katarina26
06.06.07,13:57
Moje okno vedľa histórie žiaľ nie je aktívne.Je vysvietene sivou farbou a nepusti ma tam niečo napísať.
Účtovníčka predomnou mi do papierov poznačila koef.0,99 a úplne náhodne mi taký vyšielaj v 1.Q.07 .
Len nerozumiem prečo ho tam neviem napísať ručne. To okno je fakt neaktívne a verziu ALFY mám 13.13 - teda najnovšiu. Netreba náhodou ešte niekde zadať že sa počíta koef.?
Ak Vás to neoťažuje tak mi prosím ešte odpíšte. Vďaka!!!


DAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DAKUJEM DAKUJEM DAKUJEM!!!!
UŽ MI TO FUNGUJE.

KRASNY DEŇ!!!!!!!
macula
06.06.07,13:58
Skúste vymazať celú históriu koeficientov.Potom by malo byť tlačítko aktívne.