monyk
06.06.07,07:23
som študentom strednej odbornej školy 3.ročník..V štvrtom ročníku mám povinnu maturitu z obhajoby podnik. plánu..Chcela by som začať prenajímať dom ktorý sme zdedili po mojej babičke..Nevie niekto poradiť čo všetko k tomu budem potrebovať??
anklar
06.06.07,09:04
som študentom strednej odbornej školy 3.ročník..V štvrtom ročníku mám povinnu maturitu z obhajoby podnik. plánu..Chcela by som začať prenajímať dom ktorý sme zdedili po mojej babičke..Nevie niekto poradiť čo všetko k tomu budem potrebovať??
Ahoj, monyk. Prenajímať: a)po súkromnej línii
b) cez realitku.
Po súkromnej línii: najskôr si musíš nájsť nájomcu, s ktorým si dohodneš nájomnú sumu. Vypracuješ zmluvu, podpíšete ju a nájomný vzťah sa môže začať (budúci rok dane z prenájmu). Ak máš v blízkom okruhu človeka, ktorý takúto zmluvu vypracuje, nemusíš ju Ty.
Cez realitku: nájde ti nájomcu, vypracuje zmluvu, môžete ju podpísať. Nájomca zaplatí realitke províziu za sprostredkovanie nájmu a Ty budeš inkasovať za prenájom. Budú z toho pre Teba vyplývať aj nejaké povinnosti. Náklady na bežnú údržbu počas nájmu znáša nájomca. Ak si nájomca bude nárokovať nejaké väčšie opravy, náklady znášaš Ty, ak so zmenami budeš súhlasiť. Atď. Môžeš mi aj napísať na :moja.kancelka@post.sk (moja.kancelka@post.sk)
monyk
06.06.07,13:55
no áno..lenže ja som sa asi zle vyjadrila..chcela som niečo podobné privatu..rozumieš?inak sa ospravedlňujem
Lion Topoľčany
06.06.07,14:22
no áno..lenže ja som sa asi zle vyjadrila..chcela som niečo podobné privatu..rozumieš?inak sa ospravedlňujem


No a ?? Súhlasím s "anklar"
monyk
07.06.07,08:43
dobre tak ja to skúsim...a mám ešte jednu otázku..keď chce človek začať s podnikaním zamerané na spracovanie smrekového dreva..akú živnosť bude potrebovať??právna forma je s. r. o