kvjetecko
06.06.07,07:46
Chcem sa opýtať na jednu vec: máme čašníkov, ktorí majú pracovný čas rozvrhnutý nasledovne: krátky týždeň - a dlhý týždeň. Čiže jeden týždeň robia len streda, štvrtok a druhý týždeň opačne - pondelok, utorok, piatok, sobota, nedeľa.
Zaujíma ma, či keď si berú dovolenku, tak im ju dávam len na dni, ktoré podľa rozpisu zmien pripadajú na dni v práci alebo v kuse.
Napr. Keď je čašník celý týždeň doma, ale mal robiť ten týždeň len STR-ŠTV, tak bude mať dovolenky 2 dni alebo 5 dní??? Či ako to je????
Ďakujem
Netka
06.06.07,06:42
Môj názor je, že v príklade ktorý si napísala je to správne.
Ak mu pracovný deň pripadná len na stredu a štvrtok tak má dovolenku len tieto dva dni aj keď je doma celý týždeň - veď pondelok, utorok a piatok by bol doma ja tak keby v stredu a štvrtok nemal dovolenku.

Opravte ma ak sa mýlim.
kvjetecko
06.06.07,06:49
ved ja si to tiez tak myslim, lebo aj ja chodim do roboty po-pia a ked si beriem dovolenku cely tyzden, tak ju nemam 7 dni ale len 5 ! lebo sak SO-NE mam volno, tak na volno si predsa nebudem davat dovolenku?!
Prosim este o nejake reakcie, nie som si ista na 100%.
DAKujem
Chobot
06.06.07,07:27
Môj názor je, že v príklade ktorý si napísala je to správne.
Ak mu pracovný deň pripadná len na stredu a štvrtok tak má dovolenku len tieto dva dni aj keď je doma celý týždeň - veď pondelok, utorok a piatok by bol doma ja tak keby v stredu a štvrtok nemal dovolenku.

Opravte ma ak sa mýlim.

Nebude to úplne tak, lebo potom ak má nárok na 20 dní dovolenky za rok, tak by si zobral dovolenku 20 jeho pracovných dní a bol by doma 10 týždňov.

Treba tie smeny posudzovať podľa toho, koľko hodín robíj jednu smenu. Ak by robil napr. 16 hodín, čo je dvojítá smena, tak za jeden voľný deň vlastne čerpá 2 dni dovolenky.

Kedysi som mal tiež tak smeny, a keď som mal týždeň voľno (mal som pracovať 3 dni v tom týždni) tak som čerpal 5 dní dovolenky.

Treba si pozrieť § 104, ktorý o tom pojednáva, prípadne vyhľadať si na porade staršie témy, bolo to tu dosť často preberané.