nikulik
06.06.07,09:03
Ahojte, vystavila som faktúru odberateľovi, ale so zlým číslom. Namiesto 2007/040 som ju vystavila pod číslom 2006/040. Opravila som ju, ale tak ma napadlo, že číslo bude teraz 2007/040 ale vo výpise z účtu bude figurovať VS 2006/040. Lebo oni to už uhradili. Môže to tak byť?
Tweety
06.06.07,07:05
Nie je to fatálna chyba, poznačila by som tú opravu VS pri spracovaní BV.
nikulik
06.06.07,07:08
Ako? Nechapem tej vete. Ako poznačila? Že vo výpise z BU mám to opraviť?
Tweety
06.06.07,07:10
Na ID-protokole zo zaúčtovaniea BV by som poznačila nové číslo fa.
nikulik
06.06.07,07:13
Dobre, myslela som, že to bude väčší problém. Ďakujem pekne.
sta
06.06.07,07:13
Ako? Nechapem tej vete. Ako poznačila? Že vo výpise z BU mám to opraviť?

Ak si nedávaš k BV interný doklad o zaúčtovaní, ale píšeš predkontácie priamo do výpisu, tak by som si k danej úhrade pricvakla lístoček s poznámkou, ku ktorej faktúre úhrada patrí. ;)
nikulik
06.06.07,07:20
Ak si nedávaš k BV interný doklad o zaúčtovaní, ale píšeš predkontácie priamo do výpisu, tak by som si k danej úhrade pricvakla lístoček s poznámkou, ku ktorej faktúre úhrada patrí. ;)

No ono ide o to, že priamo ja to nerobim, ja robim len mzdy a vystavujem faktúry. Účtuje si to už účtovníčka, ktorá nesedí s nami vo firme. Ale ďakujem, opytam sa jej ako jej to bude lepšie vyhovovať.
dana99
06.06.07,07:33
Ahoj, ja to robím tak, že to opravím - prepíšem priamo vo výpise. Keby niečo, banka urobila preklep. Veď aj to sa môže stať.
Dana
nikulik
06.06.07,08:21
Ved ano, prakticky ked to bude sediet s fa. tak to musia danovaci uznat. Len som sa chcela ujasniť že to nie je take hrozne ak som sa pomylila. Ved mylit sa je ludske :-)
Orsz
06.06.07,08:36
Ved ano, prakticky ked to bude sediet s fa. tak to musia danovaci uznat. Len som sa chcela ujasniť že to nie je take hrozne ak som sa pomylila. Ved mylit sa je ludske :-)


Veronika - ide o úhradu, takže daňováci by sa tým ani nezaoberali. Nám sa stáva, že odberateľ napíše iný variabilný symbol - ale podľa zoznamu faktúr na toho odberateľa (podľa čísla jeho bankového účtu identifikujeme odberateľa ) - dopíšem, ktorú faktúru uhradil. Ale vidím, že si aj ty perfekcionistka ;) - musíš mať všetko na 100%, ja som taká istá, aj malá chyba mi veľmi vadí. Ale je to OK, ako Ti to potvrdili aj ďalší poraďáci.
nikulik
06.06.07,08:56
Veronika - ide o úhradu, takže daňováci by sa tým ani nezaoberali. Nám sa stáva, že odberateľ napíše iný variabilný symbol - ale podľa zoznamu faktúr na toho odberateľa (podľa čísla jeho bankového účtu identifikujeme odberateľa ) - dopíšem, ktorú faktúru uhradil. Ale vidím, že si aj ty perfekcionistka ;) - musíš mať všetko na 100%, ja som taká istá, aj malá chyba mi veľmi vadí. Ale je to OK, ako Ti to potvrdili aj ďalší poraďáci.

No možno to tak vyzera ale malokedy to tak je že mám všetko na 100%. Ja len, že po prvej a zatial poslednej kontroly danovakov kedy nas prekukali z kazdej strany chcem byt uz pripravena na všetko. A potreb.som to vedieť lebo idem tomu odberatelovi posielat opravenu fakturu tak aby som bola pripravena na to keby mal nejake vyhrady.:)
nikulik
06.06.07,10:15
A ešte by som mala otázočku. Niekedy sa mi omylom stane že vystavim faktúry v poradi: napr.041, 042.
Ale 041 - je s dátumom 05.06.2007
a 042 - je s dátumom 02.06.2007.
A na toto ma moja uctovníčka stále upozorní. Ide o to, že som zmenila tieto faktúry, zmenila som iba čísla, aby to nemalo vplyv na zdanit.plnenie. Ale tie faktúry boli podpisane od odberateľa že prevzal fa. A ked to teraz zmenim tak tam tie podpisy nebudem mať. Môžem založiť tu novu s novy číslom a priložiť k tomu tu staru podpisanu so st.číslom?
koňo
06.06.07,10:19
Podstatné pri takýchto chybách je urobiť si pri príslušnom doklade poznámku o tom, čo sa stalo, pretože pri daňovej kontrole alebo nejakej vlastnej analýze si už nikto nespomenie, čo a prečo sa stalo.