Šrek
06.06.07,08:48
Ahojte ,
chcem Vás poprosiť o radu. Som živnostníčka od 18.10.07. Predtým som bola zamestnamá. Zistila som , že k zúčtovaniu potrebujem tlačivo S a prílohy SA , SB. Neviem či mám požiadať o vyplnenie SA bývalého zamestnávateľa. Ako zamestnanec by som zúčtovanie podávať nemusela - príjem by bol nižší . Nestačí dať teda ako prílohu SB ?
Prosím poradte mi. Ak by sa našiel niekto ochotný kto by mi toto zúčtovanie spravil rada sa dohodnem.
Ďakujem
:mee:
endrju
06.06.07,06:52
... Som živnostníčka od 18.10.07...
:rolleyes: Na Poradu zavítal návštevník z budúcnosti? :cool:
Alebo mám zahodiť kalendár, ktorý mi "tvrdí", že 18.10.07 bude približne o 4 a 1/2 mesiaca? :eek:
Šrek
06.06.07,07:07
Keby si mi radšej poradil, jasné že dátum je preklep. Keby som bola z budúcnosti nerobila by som zúčtovanie.
Jana Motyčková
06.06.07,08:46
Keby si mi radšej poradil, jasné že dátum je preklep. Keby som bola z budúcnosti nerobila by som zúčtovanie.
mimotemy V RZZP sa bežne chodí do budúcnosti - napr. potvrdenie, ktoré je zamestnávateľ povinný vydať do 30.5. musí zamestnanec doniesť inému zamestnávateľovi do 15.5. :)

K veci: keďže si bola SZČO, nemôžeš požiadať zamestnávateľa o vykonaie RZZP, musíš siho urobiť sama. A musíš RZZP urobiť za všetkých platiteľov, t.j. ak robíš S, tak aj SA, nielen SB.
Jana Motyčková
06.06.07,08:47
Ak by sa našiel niekto ochotný kto by mi toto zúčtovanie spravil rada sa dohodnem.
Ďakujem
:mee:
Robíme RZZP. Ak máš záujem, pošli SS.
Šrek
07.06.07,13:53
nepustí ma to na SS - som nová a veľmi mi to ešte nejde. Nemôžeš mi dať kontakt?
Jana Motyčková
07.06.07,14:09
Pošlem SS.