zorro23
06.06.07,09:04
dobry den,
nasa firma ma prenajatu prevadzku v obchodno-zabavnom centre, ide o gastronomicku prevadzku. chceme tuto prevadzku odstupit inej firme s tym ze sucastou odstupenia je aj kupa vsetkych zariadeni. na cene sme sa uz dohodli. AKY TYP ZMLUVY BY SME MALI POUZIT? vopred dakujem za radu.
zorro23
06.06.07,07:26
prosim o Vasu radu dost nam to ponahla.zajtra mame stretnutie so zaujemcom a zastupitelom obchodneho centra.dakujem
ALDA
06.06.07,07:28
dobry den,
nasa firma ma prenajatu prevadzku v obchodno-zabavnom centre, ide o gastronomicku prevadzku. chceme tuto prevadzku odstupit inej firme s tym ze sucastou odstupenia je aj kupa vsetkych zariadeni. na cene sme sa uz dohodli. AKY TYP ZMLUVY BY SME MALI POUZIT? vopred dakujem za radu.

Najskôr musíte mať v zmluve o prenájme uvedené, že ju môžete postúpiť tretiemu.....a musí s tým súhlasiť.
zorro23
06.06.07,07:33
Zmluvu s prenajimatelom teda obchodnym centrom mame postavenu tak ze mozeme odstupit od zmluvy ak si najdeme nahradu. NAM VSAK IDE O ZMLUVU S TYM ZAUJEMCOM.dohodli sme sa ze mu prepustime prevadzku aj so zariadenim za urcitu sumu. ide nam ako sformulovat tuto zmluvu? ako kupno-predajnu? mozeme tu cenu dat aku chceme? dakujem
zorro23
06.06.07,09:59
prosim pomozte ak viete?
koňo
06.06.07,10:15
Nepíšeš, čo všetko je predmetom predaja. Predpokladám, že prevádzku predávate bez prevodu pracovníkov, nepredávate pohľadávky, záväzky a zásoby. Ja si myslím, že predávate iba hmotný majetok, nie časť podniku. V takom prípade ide o kúpno-predajnú zmluvu.
zorro23
06.06.07,10:23
dakujem, je to tak. este raz dakujem. a cenu si mozem stanovit aku chcem, po dohode s kupujucim, alebo to musi byt podla uctovnictva?
skaspa
06.06.07,10:30
dakujem, je to tak. este raz dakujem. a cenu si mozem stanovit aku chcem, po dohode s kupujucim, alebo to musi byt podla uctovnictva?
cena je vecou predávajúceho a kupujúceho, nemusí to byť podľa účtovníctva, môžeš predať aj so stratou
shureido
06.06.07,10:35
Postupovala by som takto:
1. Dohodnem sa s prenajimatelom, aby ten k urcitemu datumu, napr. 31.5.2007 ukoncil najomnu zmluvu so starym najomnikom a od 1.6.2007 uzavrel novu najomnu zmluvu so mnou.
2. So starym najomnikom (prevadzkovatelom gastronomickeho zariadenia) uzavriem kúpno-predajnu zmluvu o predaji hnutelneho zariadenia prevadzky za dohodnutu odmenu.
3. Urobim prislusne prevody penazi (za najomne prenajimatelovi, za zariadenie byvalemu najomnikovi)
4. Nastahujem sa a zacnem prevadzkovat zariadenie.
5. Napisem na Poradu ze sa mi to podarilo :-)))
zorro23
06.06.07,10:38
super. vsetkym dakujem. prajem prijemny den a o obchode Vas poinformujom v tomto prispevku