danielko
06.06.07,09:27
Dobrý deň,

mám nahodené JU v Money S 3, doklady mám usporiadané aj očíslované chronologicky, len som ich nahodila do softu podľa druhu, t. z. najprv som nahodila banku, potom pokladňu výdaj, pokladňu príjem ...
V peňažnom denníku mám teraz riadok 36,37,151,183,38,...

Dajú sa v Money "prečíslovať" riadky v peňažnom denníku?
(nechcem prečíslovať doklady, len riadky )

Ďakujem za Vašu odpoveď.
duficek
06.06.07,08:14
a mas nastavene zoradenie podla datumu, alebo podla cisla dokladu?
ja to tiez tak robim, najprv nahodim banku, potom pokladnu podla datumu vystavenia a nemam s tym problem
Lion Topoľčany
06.06.07,10:26
Ja robím JÚ v MRP a podobným spôsobom: najskôr nahodím banku, pokladňu...
Potom sa nastavím na možnosť : "prečíslovanie riadkov podľa dátumu" a je to.
Ide to pekne dátumovo chronologicky za sebou. Určite aj v Money S3 bude nejaká podobná voľba.
danielko
06.06.07,10:44
Viem ako to funguje v MRP, riadky sa v MRP dajú prečíslovať ľahko, ale presne túto funkciu : "prečíslovanie riadkov podľa dátumu " som v Money S3 nenašla.
Zoradenie mám nastavené podľa dátumu.
Ja s tým nemám problém, len som to chcela pekne usporiadané , jednoducho "uhladené", aby som nemala poprehadzované čísla riadkov v denníku. Čiže tak, ako mi vzostupne nasledujú čísla dokladov, aby boli vzostupne za sebou nasledovali čísla riadkov.
Ak si nastavím zotriedenie podľa dátumu - mám poprehadzované čísla riadkov, ak si nastavím zotriedenie podľa riadkov - poprehadzuje to dátumy.
Proste : chýba mi tu funkcia : prečíslovanie riadkov podľa dátumu. ( Tí, ktorí robia s MRP, vedia čo chcem).
Preto som chcela vedieť, či je takáto funkcia aj v Money.
Alebo nechávate riadky v peňažnom denníku "poprehadzované" ?
Lion Topoľčany
06.06.07,10:56
Pointa peň.denníka je v tom, že to musí ísť chronologicky dátumovo za sebou
v riadkovaní. Preto je tam /aspoň v MRP tá voľba/. Pokiaľ ste si istý, že tá voľba v Money nie je, určite prejdite na iný druh programu.
JAJA11
06.06.07,11:06
Viem ako to funguje v MRP, riadky sa v MRP dajú prečíslovať ľahko, ale presne túto funkciu : "prečíslovanie riadkov podľa dátumu " som v Money S3 nenašla.
Zoradenie mám nastavené podľa dátumu.
Ja s tým nemám problém, len som to chcela pekne usporiadané , jednoducho "uhladené", aby som nemala poprehadzované čísla riadkov v denníku. Čiže tak, ako mi vzostupne nasledujú čísla dokladov, aby boli vzostupne za sebou nasledovali čísla riadkov.
Ak si nastavím zotriedenie podľa dátumu - mám poprehadzované čísla riadkov, ak si nastavím zotriedenie podľa riadkov - poprehadzuje to dátumy.
Proste : chýba mi tu funkcia : prečíslovanie riadkov podľa dátumu. ( Tí, ktorí robia s MRP, vedia čo chcem).
Preto som chcela vedieť, či je takáto funkcia aj v Money.
Alebo nechávate riadky v peňažnom denníku "poprehadzované" ?

Money S3 je dobrý program, určite treba iba hľadať, možo pomôže F1.
danielko
06.06.07,11:19
Cca pred dvoma mesiacmi som prešla z MRP na Money S3, zatiaľ som s ním oveľa spokojnejšia ako s MRP, akurát mám tento jeden vyššie uvedený problémik, a ani v F1 som nenašla naň riešenie.
Lion Topoľčany
06.06.07,11:38
Cca pred dvoma mesiacmi som prešla z MRP na Money S3, zatiaľ som s ním oveľa spokojnejšia ako s MRP, akurát mám tento jeden vyššie uvedený problémik, a ani v F1 som nenašla naň riešenie.


Dosť "zásadný problémik"
Atreides
06.06.07,20:56
Pprecislovat riadky v penaznom denniku nie je mozne. AVSAK penazny dennik, ktory vidite v menu uctovnictvo, penazny dennik nie je penaznym dennikom. Je to zdrojova databaza na zostavenie tlaciva PENAZNY DENNIK. Tlacivo penazneho dennika najdete v ceste: Uctovnictvo, tlacove zostavy, penazny dennik. V tomto tlacive su doklady automaticky chronologicky usporiadane podla datumu a tomu je prisposobene aj cislovanie riadkov dennika.
JAJA11
07.06.07,05:59
Pointa peň.denníka je v tom, že to musí ísť chronologicky dátumovo za sebou
v riadkovaní. Preto je tam /aspoň v MRP tá voľba/. Pokiaľ ste si istý, že tá voľba v Money nie je, určite prejdite na iný druh programu.

Takúto základnú funkciu by mal mať každý dobrý program pre jednoduché účtovníctvo, ak takúto funkciu nemá, je lepšie ho vrátiť a kúpiť si iný. (Ja robím s ALFOU a bez tej funkcie by som ju nechcela, je to na nezaplatenie). Že mi to potom vytlačí denník v správnom poradí sa mi nezdá dosť výhodné. :o
Ľuba
07.06.07,07:15
Ako píše Atreides, funkcia prečíslovania riadkov v PD nie je potrebná, nakoľko pri tlači PD sa jednotlivé položky usporiadajú podľa dátumu.
alderonka
20.06.07,16:39
Ja používam MONEY už niekoľko rokov /slovenskú aj českú verziu/ a musím povedať, že najväčšiu medzeru majú v tom, že sa doklady nedajú prečíslovávať. Ja som mala podobný problém pri mzdách. Zobrala som novú firmu, kde som nahrávala databázu 350 zamestnancov a nakonci som nejako omylom vymazala zamestnanca s osobným číslom 5. Volala som do Money, nech mi poradia ako ho tam znovu dostanem a bohužiaľ taká možnosť nebola. Poradili mi nech mu dám najbližšie voľné číslo /351/, čo je samozrejme blbosť. Tak ma to nahnevalo, že som si v ten deň objednala olymp a na mzdy už výlučne používam ten. Možno keby sme sa užívatelia MONEY spojili a každý zvlášť im napísal, že nám prekáže, že sa nedajú prečíslovávať doklady chronologicky podľa účtovného dátumu, možno by sa s tým trochu pohrali a čakl by nás milý upgrade. Čo vy na to?
alderonka
20.06.07,16:47
Práve som napísala do MONEY, či s tým prečíslovávaním mienia niečo robiť. Keď mi pošlú odpoveď, dám Vám vedieť. Zatiaľ sa môžte pridať a tiež ich osloviť s touto požiadavkou. Uvidíme, či to pomôže.
sameika
19.10.08,10:13
Ahojte, chcela som sa spýtať, ako je to s tým prečíslovaním v programe Money? Oslovil ma klient s účtovaním práve v tomto účt softvéry, pretože oni začali používať demoverziu. Problém je ale v tom, že mi tam chýba práve tá funkcia preúčtovania dokladov. Nosia mi papiere raz za mesiac dva a doklady sú dátumovo rozhádzané. Dá sa to, alebo nie. Už ma to štve, lebo ak chce vložiť doklad so starším dátumom je s tým problém. Viete mi niekto poradiť? vopred ďakujem.
sameika
19.10.08,10:14
Ahojte, chcela som sa spýtať, ako je to s tým prečíslovaním v programe Money? Oslovil ma klient s účtovaním práve v tomto účt softvéry, pretože oni začali používať demoverziu. Problém je ale v tom, že mi tam chýba práve tá funkcia preúčtovania dokladov. Nosia mi papiere raz za mesiac dva a doklady sú dátumovo rozhádzané. Dá sa to, alebo nie. Už ma to štve, lebo ak chce vložiť doklad so starším dátumom je s tým problém. Viete mi niekto poradiť? vopred ďakujem.


posúvam, prosím o radu :mee:
Polly404
20.11.08,12:10
Ja som napísala do Money ohľadom možnosti prečísľovania a napísali mi, že za 10 rokov som druhá, ktorá ich o to žiada. Som len ja taká príliš aktívna alebo ich o to naozaj nikto (až na 1 výnimku) nežiadal?
JAJA11
20.11.08,12:41
Ja som napísala do Money ohľadom možnosti prečísľovania a napísali mi, že za 10 rokov som druhá, ktorá ich o to žiada. Som len ja taká príliš aktívna alebo ich o to naozaj nikto (až na 1 výnimku) nežiadal?

Ja pracujem s ALFOU a bežne prečíslovávam riadky. Hlavne u tých neporiadnych zákazníkov je to veľká výhoda, keď po mesiaci zistia, že ešte našli nejaký doklad :D
Peterika
11.02.09,20:15
Česi už môžu prečíslovavať doklady v money aspoň v pokladni a v interných dokladoch.
doplnky k MoneyS3 Agenda Plus
zásuvný modul pro ekonomický systém Money S3

Charakteristika:
Doplněk umožňuje provádět operace, které nejsou standardní součástí Money, např. přečíslovat pokladní či interní doklady podle datumu, trvale odstranit smazané záznamy nebo zkontrolovat posloupnost číselných řad.
Stáhněte si
Agenda Plus - verze 1.02 * zdroj:http://www.lanconsult.cz/agenda-plus.html


Dotazovala som sa v Cígleri, či chystajú aj slovenskú verziu programu na prečíslovanie dokladov podľa dátumu, oznámili mi, vraj spravili pred niekoľkými rokmi doplnok KILDELETE - zmazávanie prečiarknutých a voľných dokladov a prečíslovanie budú robiť až keď to budú žiadať používatelia programu money.
Asi treba písať, písať, písať na tech.podporu :D:D:D
Peterika
03.03.09,17:38
len doplním:
- doplnky k MoneyS3 Zásuvný modul Agenda Plus
pre ekonomický systém Money S3


Agenda Plus - na stránke cígleru už ponúkajú aj pre nás ako doplnok prečíslovanie dokladov pokladne a interných dokladov /JÚ aj PÚ/
sybila3
28.06.09,11:48
stačí to len nainštalovať? nemôže mi to niečo ovplyvniť?
Peterika
01.07.09,13:36
Môžeš to nainštalovať, nič to neovplyvní, len je to len 30 dňová bezplatná verzia - treba potom objednať.
Ja ju mám a zjednodušilo - hlavne zrýchlilo robotu, hlavne u tých čo doklady nenosia poriadne a potom donesú niekde zo šuflíčku zabudnuté.Nehladaj ikonu na ploche po naištalovaní ale po otvorení money , zásuvné moduly - agenda plus - použitie je jednoduché;)
farbo
15.02.10,14:59
Chcem len reagovat. Ja sa snazim ich dotlacit svojimi poziadavkami na precislovanie vsetkych knih, atd. Ale stale sa ohradzuju tym, ze je to velky zasah do databazy.

Momentalne takisto riesim "nespravne" cislovanie v denniku. Asi sem prilepim ich oficialnu odpoved.
farbo
15.02.10,15:00
Ja používam MONEY už niekoľko rokov /slovenskú aj českú verziu/ a musím povedať, že najväčšiu medzeru majú v tom, že sa doklady nedajú prečíslovávať. Ja som mala podobný problém pri mzdách. Zobrala som novú firmu, kde som nahrávala databázu 350 zamestnancov a nakonci som nejako omylom vymazala zamestnanca s osobným číslom 5. Volala som do Money, nech mi poradia ako ho tam znovu dostanem a bohužiaľ taká možnosť nebola. Poradili mi nech mu dám najbližšie voľné číslo /351/, čo je samozrejme blbosť. Tak ma to nahnevalo, že som si v ten deň objednala olymp a na mzdy už výlučne používam ten. Možno keby sme sa užívatelia MONEY spojili a každý zvlášť im napísal, že nám prekáže, že sa nedajú prečíslovávať doklady chronologicky podľa účtovného dátumu, možno by sa s tým trochu pohrali a čakl by nás milý upgrade. Čo vy na to?
Chcem len reagovat. Ja sa snazim ich dotlacit svojimi poziadavkami na precislovanie vsetkych knih, atd. Ale stale sa ohradzuju tym, ze je to velky zasah do databazy.

Momentalne takisto riesim "nespravne" cislovanie v denniku. Asi sem prilepim ich oficialnu odpoved.
sybila3
17.02.10,11:02
urobila som prečíslovanie dokladov pokladničných, aj protokol to vypísalo, že boli prečíslované, ale v skutočnosti mi to nič neprečíslovalo. idem to urobiť ručne.
farbo
21.03.10,13:26
Mam podobnu skusenost. Ale spominana 30-dnova verzia zasuvneho modulu od spolocnosti LC mi pomohla.

Z Money mi oficialne odpovedali, ze doklady mam zoradit podla datumu, oznacit vsetky, ktore chcem precislovat a dat precislovat. Uz som to radsej neskusal, vdaka zasuvnemu modulu mi to precislovalo a bol som rad, ze nemusim nic komplikovane skusat.