Dabko
06.06.07,11:32
Naša firma darovala dvom FO nepeňažné dary, jeden v hodnote 5600 Sk a druhý do 5000 Sk. Pre nás sú to pripočitateľné položky k základu dane. A čo dané FO? Sú povinné tieto dary zdaniť v daňovom priznaní? Sme povinní nejakým spôsobom ich upozorniť na zdaňovanie?
Ďakujem, za pomoc.
Vladimír Ozimý
06.06.07,10:28
pozor dary predsa nie su predmetom dane z príjmov...a daň z darovania sa neplatí...
Leila2006
06.06.07,10:48
Ak išlo o FO podnikateľov, musia zdaniť.
Predmetom dane podľa par. 3 ods.2 zák.o dani z príjmov nie je....príjem získaný darovaním, okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo §6.
Vladimír Ozimý
06.06.07,11:27
súhlasím nedokončil som myšlienku :)...ale je to tiež také o ničom...na jednej strane si to niekto nedá do nákladov a na druhej strane to musí odviesť pokiaľ to súvisí s činnosťou podnikateľa alebo zamestnanca, ktorý dar asi využíva pri práci nechápem...
liba2
06.06.07,11:38
súhlasím nedokončil som myšlienku :)...ale je to tiež také o ničom...na jednej strane si to niekto nedá do nákladov a na druhej strane to musí odviesť pokiaľ to súvisí s činnosťou podnikateľa alebo zamestnanca, ktorý dar asi využíva pri práci nechápem...
.... povedala by som, že ide o nepeňažný príjem zamestnanca, ktorý je zamestnávateľ povinný mu zdaniť.
Vladimír Ozimý
06.06.07,12:05
.... povedala by som, že ide o nepeňažný príjem zamestnanca, ktorý je zamestnávateľ povinný mu zdaniť.


asi máš pravdu inak sa to nedá vnímať...:)