wildwind
06.06.07,11:18
Ahojte, kolko by ma tak stala uctovnicka?Za rok?Sam by som si asi s tym nedal rady, vsak?Este by ma zaujimalo preco to robia len zeny?:)
Velettka
06.06.07,09:45
nerobia to iba zeny a cena uctovnika/uctovnicky zavisi od mnozstva prace, ktoru by u teba vykonaval/a :-) je to mimoriadne vseobecna otazka :-)
jajko50
06.06.07,10:00
robia to aj muži, síce je to kapku zvláštne, ale robíme to aj my.
wildwind
06.06.07,10:01
Presne tuto odpoved som cakal :D Rozmyslam o niecom fakt malom, nakolko mam obmedzeny kapital, robil by som to len na vlastnu past, najskor predaj, takze mzdove uctovnictvo by odpadlo, len nejake faktury a taketo vecy.
jajko50
06.06.07,10:03
mám tomu rozumieť tak, že si chceš sám robiť učto????
ondrejvla
06.06.07,10:27
Presne tuto odpoved som cakal :D Rozmyslam o niecom fakt malom, nakolko mam obmedzeny kapital, robil by som to len na vlastnu past, najskor predaj, takze mzdove uctovnictvo by odpadlo, len nejake faktury a taketo vecy.

wildwind každý robí na vlastnú päsť a je zodpovedný sám za seba, dokonca ja keď ti to účtuje niekto iný, za daňové doklady si zodpovedný ty sám, uvediem príklad, podnikáš v predaji s obuvou a nakúpiš napr.mäso a chceš, aby si to mal v nákladoch, účtovníčka ti to môže zaúčtovať ak budeš neoblomný a trvať na tom, ale len a len ty si zodpovedný za to, či je to daňový doklad.
Je jedno, či budeš robiť len faktúry a takéto veci, musíš to vykonávať v súlade so zákonom, v opačnom prípade je to veľmi drahé...
wildwind
06.06.07,10:28
To nie, na to si netrufam, mozno neskor, ale zo zaciatku urcite nie.
Lion Topoľčany
06.06.07,10:48
Wildwind-musíš byť konkrétny, ak chceš zistiť, koľko Ťa bude stáť účtovníčka.
Treba odhadnúť /resp. rozbehnúť biznis a napr.po 2 mesiacoch už budeš vedieť/ koľko a akých dokladov Ti prejde prstami. Koľko bude vyšlých a došlých faktúr, o čom je sklad.hospodárstvo, koľko cest.príkazov, koľko
bločkov preženieš cez pokladňu /príjm., výdavk./, či porebuješ robiť aj s ERP
atď, či potrebuješ aj valutovú pokladňu... O toto všetko sa potom bude starať účtovníčka a od toho sa odvíja aj jej cena. A to ešte nehovorím o tom z akého si mesta a koľko účt.agentúr je v meste, závisí od konkurencie. A ešte jedna vec- vyšlé fa si budeš robiť sám, alebo aj to dáš na starosť účtovníčke ?
atka4
06.06.07,11:12
skús zalistovať v téme napr. "pošuškajte koľko pýtať" možno budeš teda v obraze, keďže tvoje vstupné údaje sú na určenie ceny za prácu ekonómky-účtovníčky nepostačujúce.;)
wildwind
06.06.07,11:26
Chcel som mat len predstavu o vydavkoch, lebo este len koketujem s myslienkov o podnikani, nemam este jasno konkretne v com, ani to ci pojdem do toho sam, skratka som vo faze nasavania informacii, hladania plusov a minusov, zvazovania...Tak sorry za blbu otazku.:rolleyes:
ondrejvla
07.06.07,18:50
Chcel som mat len predstavu o vydavkoch, lebo este len koketujem s myslienkov o podnikani, nemam este jasno konkretne v com, ani to ci pojdem do toho sam, skratka som vo faze nasavania informacii, hladania plusov a minusov, zvazovania...Tak sorry za blbu otazku.:rolleyes:

Otázka nie je blbá, ale ak chceš začať podnikať, tak si dobre rozmysli v čom a nasávaj... - myslím informácie!
Monika Kováčová
07.06.07,18:52
pod 1000,- mesačne by som nerobila. Ale možno niekto iný áno.
ondrejvla
07.06.07,19:02
pod 1000,- mesačne by som nerobila. Ale možno niekto iný áno.

Dúfam, že si to myslela len ako paušálne účtovanie výdajov na príjmy?! Inak to nie je odmena za prácu, ale len za malú radu...
Monika Kováčová
07.06.07,19:08
Myslela som to ako neplatca DPH, 1-3 fa mesačne, bez miezd, na začiatok, kým nasaje podnikateľského ducha..... väčšinou sú to nejaké dva - tri mesiace.
Melnick
07.06.07,19:09
Idem k právnikovi a za jedno "áno" si vypýta 500.- Sk -pritom mi venoval 30 sekúnd.
Príde ku mne klient ,saje zo mňa 3 hodiny informácie od výmyslu sveta ,radí sa so mnou o tom, o hentom a na odchode mi povie Dobrú noc :eek:
Monika Kováčová
07.06.07,19:11
konzultácie a poradenstvo som nerátala
Melnick
07.06.07,19:25
Monika ,veď o tom hovorím,že naše rady nie sú zaplatené. Neviem či vy/ostatní/ si účtujete za konzultácie ,no ja sa priznám ,že nie. Okrádam svoju rodinu o čas a aj o peniaze- bohužiaľ.
Orsz
07.06.07,20:10
Majka, ja som na tom rovnako. Dokonca sa mi stáva, že si žiada o radu niekto, komu robí účtovníctvo niekto iný, ale zrejme si za to účtuje - no nie som blbá?
cloe
07.06.07,20:12
Idem k právnikovi a za jedno "áno" si vypýta 500.- Sk -pritom mi venoval 30 sekúnd.
Príde ku mne klient ,saje zo mňa 3 hodiny informácie od výmyslu sveta ,radí sa so mnou o tom, o hentom a na odchode mi povie Dobrú noc :eek:
Toto je asi náš najväčší problém. Tie hodiny a služby, ktoré poskytujeme mimo zaúčtovania dokladov. Tie doklady sa dajú nejako spočítať, či už sa účtuje za položku alebo paušál, väčšinou sa mi to veľmi nelíši. Už dokážeme odhadnúť aj ten paušál taký, že je to primerané počtu dokladov ale čo s tým ostatným časom a s tou našou pohotovosťou "vždy pripavený byť k dispozícii klientovi". Zrovna včera som mala takého, ktorý síce nemá veľa dokladov ale keď príde, nevie kedy odísť a väčšinou zavolá tak, že už je na ceste ale za 3 hod. odchádza do Rakúska a medzi tým ešte súrne potrebuje moju pomoc. V takých prípadoch by som mala účtovať aj za to okamžité vybavenie problému. No ale toto sa ja asi nenaučím, tak Nora:D zo mňa nikdy nebude;) Bŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ, ešte aj to tak!:eek:
cloe
07.06.07,20:13
Majka, ja som na tom rovnako. Dokonca sa mi stáva, že sa žiada o radu niekto, komu robí účtovníctvo niekto iný, ale zrejme si za to účtuje - no nie som blbá?
Ten súhlas nepatril koncu vety:D ale tomu, že som na tom rovnako:confused:
Orsz
07.06.07,20:17
tak Nora:D zo mňa nikdy nebude;) Bŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ, ešte aj to tak!:eek:

No to by ešte chýbalo :D .