brikina
06.06.07,11:24
prosím Vas, zamestnanec má syna a je slobodný. No žijú (všetci traja) v spoločnej domácnosti. Okrem rodneho listu dietata, je nutne este nieco dokladovat?
katka50
06.06.07,09:33
Pri daňovom bonuse sú dôležité 2 podmienky- vlastné dieťa a spoločná domácnosť. Ak ich spĺňa - má nárok. Že je slobodný nerozhoduje. Dieťa si vpíše do Vyhlásenia k dani a doloží rod.list dieťaťa. Ak je staršie ako 16 rokov, potom aj potvrd.o návšteve školy.
Orsz
06.06.07,09:34
prosím Vas, zamestnanec má syna a je slobodný. No žijú (všetci traja) v spoločnej domácnosti. Okrem rodneho listu dietata, je nutne este nieco dokladovat?

Ak dieťa je vo veku do ukončenia povinnej školskej dochádzky, tak stačí rodný list, a samozrejme zamestnanec podpíše vyhlásenie. Ak pôjde už na strednú školu, prikladá sa aj potvrdenie o návšteve školy.
brikina
07.06.07,03:11
Pri daňovom bonuse sú dôležité 2 podmienky- vlastné dieťa a spoločná domácnosť. Ak ich spĺňa - má nárok. Že je slobodný nerozhoduje. Dieťa si vpíše do Vyhlásenia k dani a doloží rod.list dieťaťa. Ak je staršie ako 16 rokov, potom aj potvrd.o návšteve školy.

Suhlasim, ale napadla ma jedna vec... podmienku o vlastnom dietati si overym rod. listom, ale ako spolocnu domacnost? Nemusia mat rovnake trvale bydlisko (v mojom pripade ani nemaju), ale ziju v spolocnej domacnosti - len neviem ako by to mali preukazat, aby som usudila, ze splnil aj tuto podmienku.
karpis
07.06.07,03:47
Podmienka spoločnej domácnosti sa nedokladuje,tým že Ti podpíše vyhlásenie a v ňom zapíše dieťa, je zodpovednosť na zamestnancovi.
Orsz
07.06.07,08:11
Suhlasim, ale napadla ma jedna vec... podmienku o vlastnom dietati si overym rod. listom, ale ako spolocnu domacnost? Nemusia mat rovnake trvale bydlisko (v mojom pripade ani nemaju), ale ziju v spolocnej domacnosti - len neviem ako by to mali preukazat, aby som usudila, ze splnil aj tuto podmienku.

Nemusia mať ani rovnaké trvalé bydlisko. Ak podpíše zamestnanec vyhlásenie, že zdieľajú spoločnú domácnosť - to stačí. Nie vždy je prípad, že sú manželia, a nie vždy si dajú prepísať spoločné trvalé bydlisko - hlavne ak sa jeden z nich prisťahuje, a ten druhý s tým zatiaľ nesúhlasí.