ruddon
06.06.07,11:52
akym sposobom mozem zistit, ci zubar za vykonany zakrok pozaduje neprimerane vysoku platbu?
na co mam narok pri zubnej prehliadke?
ak my 3 dni po zubnej prehliadke vypadne plomba, nesie lekar nejaku zodpovednost ?
v pravo dole zub c.4,5,6,7 potrebujem mostik ake je najvhodnejsie riesenie, co sa tyka materialu a ceny?
Braňo
06.06.07,10:02
V prvom rade musíš rozdeliť zubárov na zmluvných a nezmluvných. Pri zmluvných (ktorí majú zmluvy s poisťovňami) máš zubnú prehliadku 1x ročne zdarma. Zdarma však nemáš nadštandardný materiál - síce Ti poisťovňa preplatí amalgán - ale ten už sa používa menej. Za bielu plombu si treba priplatiť. Zubár pred zákrokom by Ťa mal oboznámiť s cenníkom (je k dispozícii k nahliadnutiu). Vieš sám dobre, pokiaľ sa k svojmu zdraviu a zúbkom nesprávaš zodpovedne - teda nejdeš k zubárovi na prehliadku 1 x ročne, musíš si uhradiť celú sumu zákrokov. Keďže existuje slobodná voľba lekára - môžeš si zvoliť toho, ktorý ti vyhovuje - potom Ti vyhovuje aj jeho cenník.
Tak ako existujú aj drahšie a lacnejšie služby, sú lacnejší aj drahší zubári.

Pri zubnej prehliadke máš nárok jedenkrát ročne na kontrolu chrupu (výkon). Nevzťahuje sa na súvisiace výkony (vŕtanie, plombovanie, ťahanie a pod.)
najag
06.06.07,14:07
Poistovne preplacaju iba standardne vykony, ale tie dnes uz chce malokto, takze v podstate potom je skoro vsetko nadstandard a v ustach mas skoro "auto".
sadžika
07.06.07,06:00
POZOR !
Ak je zubár aj zmluvný a nemali ste minulý rok preventívnu prehliadku
platíte si ošetrenie sami !!!
jež
07.06.07,16:57
Ja som si dávala teno rok do poriadku zuby- vlastne robili mi korunky. Hľadala som zubára a keď som ho našla, hneď má oboznámil s cenníkom a mohla som sa rozhodnút či tam budem alebo nie. Pri prvej návšteve mi hneď aj povedal koľko to bude asi stáť. Nakoľko mi robil korunky porcelánové aj horné aj dolné t.j. 23 zubov á-4.000,- sk vieš si to vyrátať koľko ma to stálo. Navštívila som sporitelňu, vybavila pôžičku a dala som si to spraviť. Inú možnosť som nemala.
Ale som spokojná, stálo to zato. Aj tá bolesť aj tie peniaze.