Andrea.S.
06.06.07,12:43
Dobry den,

prosim Vas ohľadom započtového listu by som sa rada spytala funguje to tak, ze vasi zamestnanci predlozia Vam ako zamestnavatelovi zapoctovy list na zaciatku ked podpisuju pracovnu zmluvu a vy im ho pri odchode iba orazite, alebo tak, ze vy im vytlacite zapoctovy list iba za cas kedy bol zamestnany vo Vasej spolocnosti a on si tieto zapoctove listy zbiera?
mysimis
06.06.07,10:59
Moja skúsenosť ohľadom zápočtových listov je, že vo väčšine prípadov vystavujem zápočet o odpracovaných rokoch len za aktuálne obdobie. Je potom na zamestnancovi, aby i ich zodpovedne odkladal.
JAJA11
06.06.07,11:03
Moja skúsenosť ohľadom zápočtových listov je, že vo väčšine prípadov vystavujem zápočet o odpracovaných rokoch len za aktuálne obdobie. Je potom na zamestnancovi, aby i ich zodpovedne odkladal.

Kedysi stačil jeden zápočtový list, kde sa postupne kumulovala odpracovaná doba. Dnes je mnoho firiem, kde zamestnávateľ nevie vystaviť zápočtový list, zle spočíta doby a z toho vznikajú mnohé chyby. Preto je najrozumnejšie vystaviť zápočet len za obdobie, ktoré zamestnanec odpracoval iba u mňa. Zamestnanec si sám potom zodpovedá, že ich bude mať všetky a vie zadokladovať odpracované roky v plnom počte a bez chýb. :rolleyes:
hemaja
06.06.07,11:07
Rozhodne by som odporúčala vystaviť zápočtový list iba za Vašu firmu, pretože Vám nikto nikdy nezaručí, že predchádzajúce kumulované čísla odpracovaných rokov sú 100% v poriadku, a tak si Vy potvrdíte to, čo môžte vydokladovať. Potvrdenia z predchádzajúcich zamestnaní si musí zamestnanec ustrážiť sám. A ešte odporúčam nechávať v osobnej zložke, nielen počas trvania pracovného pomeru, ale aj po jeho skončení, okopírované tie zápočtové listy, ktoré Vám zamestnanec predložil pri nástupe, (originály mu samozrejme vrátite) - či už kvôli prípadnej kontrole, dokladovaní nároku na dovolenku a pod.
Netka
07.09.07,06:46
Prosím Vás v zápočtovom liste uvádzate do dôvodu skončenia PP aj paragraf alebo tam len napíšete "Skončenie PP dohodou"?
Ďakujem.
Kazu
07.09.07,06:59
Uvádzam paragraf a ak je tak aj ods. a písm.
abel
07.09.07,07:19
Prosím Vás v zápočtovom liste uvádzate do dôvodu skončenia PP aj paragraf alebo tam len napíšete "Skončenie PP dohodou"?
Ďakujem.
Skončenie pracovného pomeru dohodou ( § 60 ZP) je len jedna z možností ukončenia prac. pomeru. Pokiaľ je iný dôvod - výpoveď § 61, okamžité skončenie § 68, prac. pomer na dobu určitú § 71, skončenie v skúšobnej dobe § 72 a pod., predsa nemôžem všade napísať dohodou.
tinka111
20.11.07,13:22
ahojte
prosim Vas PN-ka sa zapocitava do dni v zapoctovom liste na narok na dovolenku???
dakujem
Zoltán Kovács
20.11.07,13:28
ahojte
prosim Vas PN-ka sa zapocitava do dni v zapoctovom liste na narok na dovolenku???
dakujem

Áno započítava sa, veď prac.pomer aj počas PN trvá.