Mlynčeková Jana
06.06.07,14:08
Dobrý deň! Nemá niekto podobnú skúsenosť.
Vo firme sme mali daňovú kontrolu na elektronickú reg. pokladnicu.všetko bolo OK, žiadali knihu reg. pokladnice, ja pracujem doma tak som deň predtým knihu vzala domov na zapísanie dokladov. Na druhý deň som zaniesla knihu na daňový, nezistili nič a do zápisnice napísali že ma upozornili ústne aby kniha ostala pri kase. Následne sme dostali pokutu za to že tá kniha nebola pri pokladni.Môžem sa proti tomuto rozhodnutiu odvolať? Pokuta bola za 1000 SKK.
skvarki
06.06.07,12:23
Ak mas v rozhodnuti ze sa proti nemu mozes odvolat, tak mozes.
Monika Kováčová
06.06.07,12:27
napíš presný § a zákon, podľa ktorého ti dali pokutu, je to v rozhodnutí.
Mlynčeková Jana
06.06.07,13:00
Správca dane zistil porušenie §97 zákona č.511/1992Zb...v nadväz. na §2 písm.n) vyhlášky MF SR č.55/1994Z.Z

Ďakujem
Mária hrušková
06.06.07,13:23
podľa mna zbytočná pokuta, mne sa stalo pri danovej kontrole,že knihu ERP,ktorú sme predložili, ani na jednej páske nebolo nič vidieť,ani bodku,všetko zničilo lepidlo,ktorým bola prilepená a pokutu nedali....a to v podstate nemali kde tie tržby vyčítať, spoľahli sa iba na evidenciu v PD...
ALDA
06.06.07,13:46
podľa mna zbytočná pokuta, mne sa stalo pri danovej kontrole,že knihu ERP,ktorú sme predložili, ani na jednej páske nebolo nič vidieť,ani bodku,všetko zničilo lepidlo,ktorým bola prilepená a pokutu nedali....a to v podstate nemali kde tie tržby vyčítať, spoľahli sa iba na evidenciu v PD...

:eek::eek::eek:
Monika Kováčová
06.06.07,15:20
Správca dane zistil porušenie §97 zákona č.511/1992Zb...v nadväz. na §2 písm.n) vyhlášky MF SR č.55/1994Z.Z

Ďakujem

§ 97

(1) Daňový subjekt, ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb, je povinný na účely evidencie tržieb používať elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou v rozsahu a za podmienok ustanovených všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným podľa odseku 2.

(2) Ministerstvo upraví všeobecne záväzným právnym predpisom termín, rozsah, podmienky a ďalšie podrobnosti používania elektronických registračných pokladníc s tlačiarňou a spôsob vedenia evidencie tržieb.

Tu nevidím porušenie zákona;) pretože § 2 písm. n Vyhlášky je len výklad pojmov, čo sa čím rozumie: pozri:

n) knihou pokladnice kniha so vzostupne číslovanými stranami, ktorá obsahuje identifikačné údaje a servisné záznamy, je nerozoberateľná, umiestnená na predajnom mieste spolu s pokladnicou a môže obsahovať aj výkazy denných a mesačných obratov,


Odvolala by som sa, aj keď je to len 1000 Sk. Už z princípu. Radšej ich choď prepiť.:)
evina
06.06.07,16:01
pn) knihou pokladnice kniha so vzostupne číslovanými stranami, ktorá obsahuje identifikačné údaje a servisné záznamy, je nerozoberateľná, umiestnená na predajnom mieste spolu s pokladnicou a môže obsahovať aj výkazy denných a mesačných obratov,


Ja by som sa zas v tomto prípade asi neodvolávala....resp. má byť kniha pokladnice pri kase.
Monika Kováčová
06.06.07,16:15
kniha pokladnice áno - ja ňou rozumiem knihu (malú formát A5), kde je pečiatka DÚ a servisného technika. Ide o tzv. servisnú knihu, obsahuje aj výrobné č. pokladnice.
Ale kniha s páskami, o ktorej píše Mlynčeková Jana, že ju mala doma a zapisovala do nej uzávierky...... o tej sa nepíše v zákone, že musí byť pri pokladnici.
Mária hrušková
08.06.07,06:57
mohla povedať,že doma na nej pracovala....ale pokutu považujem aj tak za zbytočnú,odvolala by som sa v každom prípade...
Mlynčeková Jana
11.06.07,15:53
Ďakujem už som sa odvolala a potom sa ozvem ako som dopadla.
Katka0208
26.10.11,07:49
Pekný deň všetkým...
Prosím o radu. V roku 2007 sme mali kontrolu z DÚ - kontrolovali rok 2005. Dorubili nám daň z príjmov PO. Išlo o omyl pri účtovaní a takto to dopadlo. Daň sme okamžite doplatili, kontrolórka však bola vcelku milá a povedala, že za toto pokutu vyrubovať nebude (hoci išlo o daň v celkom slušnej výške), no nemôže vyvrátiť, že nám to neskôr ešte "vyššia moc" nevyrubí. Prešli viac ako 4 roky a mne teraz prišlo rozhodnutie z DÚ na pokutu cca 300 €. Má niekto nejakú skúsenosť s odvolaním? Ak by bolo možné, rada by som sa odvolala, no neviem, či to má význam. Raz už našej firme prišla pokuta za neplatenie preddavkov a vtedy po odvolaní znížili pokutu na polovicu. Len neviem na aký § sa odvolať. Prešla som si celý zákon 511, no nič čo si myslím, že by pomohlo, som tam nenašla. Poradí niekto? Ďakujem...
Katka0208
26.10.11,08:22
Prosím... nikto nevie ?
Jana Acsová
26.10.11,14:08
Prešli viac ako 4 roky a mne teraz prišlo rozhodnutie z DÚ na pokutu cca 300 €. Má niekto nejakú skúsenosť s odvolaním? Ak by bolo možné, rada by som sa odvolala, no neviem, či to má význam. Odvolať sa môžete, ale len na porušenie zákona, rozpor z právnymi predpismi, skutkovým stavom alebo iné skutočnosti, ktoré preukazujú nesprávnosť alebo nezákonnosť napadnutého rozhodnutia. Ak takéto dôvody neuvediete, odvolanie bude zamietnuté. Vo Vašom prípade môžete žiadať o odpustenie sankcie cez § 103 zákona o správe daní.
Katka0208
27.10.11,06:16
Ďakujem...