aadik
06.06.07,13:09
Ahojte, kto z Vás by mi vedel poradiť ako sa dá spraviť v NEROVI 6 audio video CD, prípadne ako zmeniť koncovku videa AVI na koncovku BOP.Vďaka.
Chobot
06.06.07,12:50
Ahojte, kto z Vás by mi vedel poradiť ako sa dá spraviť v NEROVI 6 audio video CD, prípadne ako zmeniť koncovku videa AVI na koncovku BOP.Vďaka.

Prečo chceš štandardný avi videosúbor meniť na .bop? Koncovka .bop je veľmi meznáma a nenašiel som ju ani v registri File extensions : http://filext.com/alphalist.php?extstart=%5EBS avi súborom nie je problém pracovať. Dokonca mám také tušienie, že bop súbor ani nebude videosúbor, ale len nejaký info súbor na DVD. Doma to ešte pozriem.Kde si došiel na to, že to musíč zmeniť na koncovku .bop?
aadik
07.06.07,03:47
Pretože si takú koncovku odo mňa NERO pýta, keď to chcem napáliť.
Chobot
07.06.07,06:01
Pretože si takú koncovku odo mňa NERO pýta, keď to chcem napáliť.

A nie je to náhodou koncovka .bup? Pozeral som to doma trochu a na DVD video diskoch je viacero súborov, ale s koncovkou .bop tam žiadny nie je. Ani neviem, že by taký videosúbor existoval. Chyba bude niekde inde.

Medzi videozložkou na DVD disku sú okrem samotného videosúboru (.vob) aj súbory s koncovkou .ifo a .bup. Keď som si vyhľadal, na čo slúžia, tak .ifo je pre DVD prehrávač ako nosič informácií o videosúbore a .bup je len zálohový súbor súboru .ifo. Keby bol .ifo poškodený, tak DVD prehrávač načíta informácie o videosúbore zo súboru .bup (koncovka pochádza zo slova back up - teda záloha).

V ktorej fáze napaľovania ti pýta ten .bop súbor? Lebo veď štandardne by si mal pripojiť nejaký videosúbor (.avi), k tomu nadefinovať kapitoly, pridať titulky, efekty a šup napáliť. DVD kompilátor by nemal nič iné pýtať, všetky ostatné súbory (.ifo, .vob, .bup) už on vytvorí. Ale možno sa ten .bup súbor niekedy uvádza ako .bop súbor, to však neviem potvrdiť (na nete som našiel podobný problém s toutokoncovkou, ale nevedeli mu poradiť:
http://www.askmehelpdesk.com/advice/t-16172.html.

Skús si ešte raz prejsť podrobne návod, ako napaľovať cez nera.

Neviem, ktorú verziu Nera máš, ale tu nájdeš návody pre Nero 6:


http://www.nero.com/nero6/eng/User_Guides_Nero_6.html
retriever007
08.06.07,21:06
Pokiaľ máš Nero 6.6 a Nero Recode - pozri časopis CHIP jan. a ferb. 2005 - pozri sa do najbližšej slušnejšie vybavenej knižnice - skús voľbu prekódovať do formátu .mp4 (X-vid). Nemá to chybu a oproti iným komprimákom sa to nedá porovnať.
mirka24
03.12.09,17:45
Ahojte, ja by som skôr potrebovala poradiť čo mám robiť: stiahla som si zabalený film a po rozbalení som zistila, že je s koncovkou bup a tú neviem prehrať a teraz neviem čo mám robiť.. je to plný film - video.
Fero11
03.12.09,18:05
podla mna tam mas aj ine subory, samotny bup nic neznamena (ak tam mas aj ine subory, tak je to dvd (ako pisal chobot, tak by tam mali byt ifo, vob. bup))
Ak mas fakt len ten bup tak hmmm jedine ze si ho nasilu otvoris v nejakom playery
Chobot
04.12.09,08:46
Ahojte, ja by som skôr potrebovala poradiť čo mám robiť: stiahla som si zabalený film a po rozbalení som zistila, že je s koncovkou bup a tú neviem prehrať a teraz neviem čo mám robiť.. je to plný film - video.

DAj odkaz, odkiaľ si ho stiahla, pozrem, čo je to za súbor. Takto skutočne netuším, čo to máš a ako to riešiť.:confused:

Alebo si stiahni inú verziu filmu.
misoft
04.12.09,18:18
Ak mas fakt len ten bup tak hmmm jedine ze si ho nasilu otvoris v nejakom playery

VLC by mal byť schopný to prehrať bez problémov (agitujem, lebo ho používam nielen na filmy ale aj na IPTV)