Paulus
06.06.07,14:21
Ahoj,

vedel by mi niekto poradiť, aké možné riziká môžu nastať pri inventarizácií. S čím treba počítať, na čo si treba dávať pozor?

Ďakujem
Lion Topoľčany
06.06.07,12:36
Treba asi konkrétnejšie...ide o inventarizáciu pokladne, skladu a akých výrobkov ? Si v inventarizačnej komisii ?
jajko50
06.06.07,12:37
čo poviete na to ak vedúca učtarne je zároveň aj vedúcou inventarizačnej komisie. Je to stret zaujmov???? vraví o tom dáke nariadenie, zákon, či smernica, že nemôže byť???
Lion Topoľčany
06.06.07,12:42
My v práci máme takú zásadu /neviem, ktorý paragr./ vedúci skladu hotov.
výrobkov niesme byť vedúcim invent.komisie skladu HV, je to hlúposť, lebo
ved. skladníka musia kontrolovať iní a nie on seba samého !
misomiso
06.06.07,12:43
Ahoj,

vedel by mi niekto poradiť, aké možné riziká môžu nastať pri inventarizácií. S čím treba počítať, na čo si treba dávať pozor?

Ďakujem

Napr. moze ti padnut nieco na nohu...
jajko50
06.06.07,12:45
alebo skladníčka do oka???? padnúť??? tak čo poviete je to v poriadku , alebo nie??? s tou vedúcou inv. komisie???
Paulus
06.06.07,13:32
Myslel som tak vo všeobecnosti. Ale môžu byť aj tie pri pokladni, či sklade.
Danila
06.06.07,13:33
čo poviete na to ak vedúca učtarne je zároveň aj vedúcou inventarizačnej komisie. Je to stret zaujmov???? vraví o tom dáke nariadenie, zákon, či smernica, že nemôže byť???Tak toto je absolútne v poriadku.A vieš si predstaviť ak by to nebola ona, ako by tá inventarizácia dopadla? A kto okrem nej by bol schopný porovnať stavy účtovné s tými fyzickými? A vlastne kto okrem nej ešte tým inventarizáciám poriadne rozumie? A v závere len dúfam, že som nedopatrením nepodcenila Tvoje vedomosti v tejto oblasti. To by ma nekonečne mrzelo.:)
Mackovka
06.06.07,13:45
Neviem odhadnúť aké podrobné vedomosti hľadáš o inventarizácii. Ak chceš môžeš si vyhľadať aj návrh smernice o inventarizácii aj tu na Porade (vyhľadávanie - "interná smernica", príspevok 25) a z toho Ti možno vyplynie viac vecí, na ktoré treba dbať pri inventarizácii. Čo sa týka osôb, ktoré sú v inventarizačnej komisii, my dbáme iba na to aby jeden z členov dôkladne poznal majetok, ktorý sa inventarizuje, aby stav účtovníctva, ktorý sa porovnáva so skutočným bol potvrdený učtárňou, a aby bola pri inventarizácii prítomná hmotne zodpovedná osoba. Ale aj to sa, okrem iného, dá v smernici podrobnejšie upraviť.
Paulus
06.06.07,14:00
Nemôžem ju nájsť, môžeš mi prosím ťa poslať link? Ďakujem
Mackovka
07.06.07,05:23
Nemôžem ju nájsť, môžeš mi prosím ťa poslať link? Ďakujem
Link sa mi nedarí. Skús ešte raz - zadaj do rozšíreného vyhľadávania do kľúčového slova "interná smernica" a do mena "bea". Na konci strany uvidíš príspevok "interná smernica", keď si ho otvoríš, na strane 3 je príspevok - bea "Smernice - návod od r. 2004". Je to vo formáte pdf. Pekný deň.
Olice
07.06.07,05:35
Nemôžem ju nájsť, môžeš mi prosím ťa poslať link? Ďakujem
Nech sa páči, toto by mal byť ten súbor.
O inventarizácii sa hovorí od stránky 495, resp. 196/267.
jajko50
07.06.07,06:29
:) Vrelé dík a ani náhodou ma na porade nenapadlo, ak sa dačo spýtam, že by ma to nejak v očiach iných zdiskreditovalo. nebolo to konkretne o mne , a aj keby bolo, tak sa predsa nič nedeje. VDAKA:) :) :)
Paulus
07.06.07,11:49
Dakujem, velmi ste mi pomohli
Paulus
07.06.07,11:49
Dakujem za pomoc