endrju
18.05.07,15:48
Na stránke http://www.rzzp.sk/?a=2 boli zverejnené tlačivá vo formáte PDF. Tieto tlačivá sa nedajú vyplňovať v počítači, ale asi niektorí "zúčtovaním povinní" uvítajú možnosť vytlačiť si aj prázdne tlačivo. ;)
IVEB
18.05.07,14:12
Ale veď tie tlačivá sa dajú vyplňať v počítači , stačí si stiahnuť program 602 XML a ide to bez problémov .A dajú sa aj ukladať bez problémov , ja som už vyplnila a uložila nejedno tlačivo.
veronikasad
18.05.07,14:37
Ale veď tie tlačivá sa dajú vyplňať v počítači , stačí si stiahnuť program 602 XML a ide to bez problémov .A dajú sa aj ukladať bez problémov , ja som už vyplnila a uložila nejedno tlačivo.

S tým ukladaním som mala viackrát problémy, včera som volala aj do firmy, ktorá spravuje 602 XML. Nakoniec sme spoločne zistili, že to bude asi Windowsom, keď som pridala do názvu súboru meno s diakritikou, vyhadzovalo mi nešpecifikovanú chybu a vyplnené RZ sa nedalo uložiť. Ale už je to OK.
endrju
18.05.07,15:00
Ale veď tie tlačivá sa dajú vyplňať v počítači , stačí si stiahnuť program 602 XML a ide to bez problémov .A dajú sa aj ukladať bez problémov , ja som už vyplnila a uložila nejedno tlačivo.

Toto tvrdenie je skoro na 100% pravdivé vtedy, ak používaš v počítači operačný systém od jediného "správneho" výrobcu ...
:rolleyes:
Ak používaš operačný systém od "nesprávneho" výrobcu, toto tvrdenie nemusí byť pravdivé ani na 1%.
:confused:
602XML Filler funguje iba v spolupráci s operačnými systémami od jediného "správneho" výrobcu.
:cool:
Formát PDF je podporovaný softvérmi fungujúcimi na väčšine známych operačných systémov pochádzajúcich aj od "nesprávnych" výrobcov.
:)
virka
18.05.07,16:08
Nevieš kde by sa ešte dali stiahnuť tlačivá. Minulého roku som v tom nemala najmenší problém. Ď.
IVEB
18.05.07,16:33
Takže ja mám asi "správneho výrobcu" . Ale aj fy KROS zverejnila na svojej stránke vyplňovanie tlačív / hlavne pre SZČO/ , pekne vyplní po zadaní údajov v ročnom zúčtovaní aj Potvrdenie o podaní / netreba 2x vypisovať/
endrju
18.05.07,17:05
Takže ja mám asi "správneho výrobcu" . Ale aj fy KROS zverejnila na svojej stránke vyplňovanie tlačív / hlavne pre SZČO/ , pekne vyplní po zadaní údajov v ročnom zúčtovaní aj Potvrdenie o podaní / netreba 2x vypisovať/

No, asi máš skutočne správneho dodávateľa. :D So spomenutou firmou sme si "dopisovali" naposledy dnes. A hádaj, o čom sme si písali. :) Nesmieš sa však pri hádaní pomýliť ;)
Jozef Mihál
18.05.07,17:25
www.somitrencin.sk Tak si predstavujem SW na ročné zúčtovanie. Všetko ostatné je druhá tretia alebo horská liga.
Jozef Mihál
18.05.07,17:30
Byť ministrom zdravotníctva, kúpim od nich multilicenciu, dám TENTO soft občanom zadarmo a mám istotu, že zúčtovanie 2006 dopadne dobre.
endrju
18.05.07,18:38
Byť ministrom zdravotníctva, kúpim od nich multilicenciu, dám TENTO soft občanom zadarmo a mám istotu, že zúčtovanie 2006 dopadne dobre.
Má to jednu chybu:

...

nie si ministrom zdravotníctva. :)

Keďže ministrom zdravotníctva je niekto iný, prednosť dostala iná "multilicencia".

Tohto roku je to (slušne povedané) na strane ministerstva "nič moc".
Vážne pochybujem, že som v rámci minuloročnej predvolebnej kortešačky správne počul z úst čelných predstaviteľov súčasných vládnych strán niečo o zjednodušení RZZP. :rolleyes:
UCET
21.05.07,12:21
Nevieš kde by sa ešte dali stiahnuť tlačivá. Minulého roku som v tom nemala najmenší problém. Ď.

Vsetci co hladate tlaciva a editovatelne skuste tu http://www.kros.sk/rzzp. Nie je potrebny ziadny specialny soft. A je to naozaj dobre mne to pomohlo. Skuste a uvidite:rolleyes:
dracica
06.06.07,14:15
Prosím Vás už ste si niekto inštalovali bezplatný software zo stránky www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk) ??? prečo sa mi nechce spustiť ???
dracica
06.06.07,14:22
nikto ste si neistalovali tento program ???
vikinka
06.06.07,14:35
Ja na ňom pracujem a ide v pohode,nainštalovala si si najprv 602XML Filler,po inštalácii sa ti pekne otvoria tlačivá a môžeš vypĺňať.
dracica
06.06.07,14:41
no len ja keď kliknem na tu ikonku a dam otvorit ono to pyta odo mna nejaky subor len neviem co tam mam zadat
camelfly
06.06.07,14:43
no len ja keď kliknem na tu ikonku a dam otvorit ono to pyta odo mna nejaky subor len neviem co tam mam zadat

ak si nainstalujes ten filter, tak v sekcii elektronicke formulare si stiahni aky typ formulara potrebujes
Pohar
06.06.07,14:45
musíš si aj ten program nechať otvoriť - a tým pádom sa ti naištaluje. potom otvoríš tlačivo.
dracica
06.06.07,14:48
ak si nainstalujes ten filter, tak v sekcii elektronicke formulare si stiahni aky typ formulara potrebujes

no jasneeeeeeeee ja som vedela ze mi tam nieco chyba dakujem za upozornenie idem to naistalovat:---
dracica
06.06.07,14:51
uz mi to ide dakujeeeeeeeeem
jamis
06.06.07,14:51
aj v krose sa dajú pekne vyplňovať a nemusíš si nič inštalovať....
dracica
06.06.07,14:55
no este ze existuje tato technika minuly rok sme ich vyplnili asi 40 a v tom softwari to islo rychlo neviem si ani predstavit ze by sme to mali vyplnovat rucne
Marianna01
06.06.07,16:28
vyplnenie asi 50 tlačív ručne z vlaňajška mám za sebou, teraz som už ale inštalovala xml602filler. Samozrejme, som z neho mierne zúfalá - tiež mi chýba tlačivo :D:D:D takže ho idem sťahovať... vďaka za radu...
Marianna01
06.06.07,16:34
no ja som asi blbec, ale čo si mám stiahnuť? veď tam je iba akýsi manuál , sprievodca inštaláciou a licencia. Nainštalované to mám - súbory jaksi prázdne. Odkiaľ naplním formuláre?
Marianna01
06.06.07,16:39
žeby elektronické formuláre? :eek: ja som asi fakt blbec :eek::eek::eek: ale hlavne som si sama so sebou pokecala. Dobré, nie :cool:
vikinka
06.06.07,16:46
Áno,cez elektronické formuláre sa dostaneš ku všetkým tlačivám,skús otvoriť.
Jozef Mihál
06.06.07,17:00
Želám všetkým, čo používajú elektronické formuláre, štastnú ruku pri tipovaní, aké tlačivo treba použiť, ako vyplniť údaje typu "minimálny základ", ako správne vypočítať úľavu pri poistnom za poistencov štátu atď.

Všetky vyššie menované záležitosti treba totiž vedieť zadať alebo zvoliť v el.formulári "ručne"...
vikinka
06.06.07,17:04
Samozrejme súhlasím,najprv treba vedieť čo mám robiť a ako,ale hlavne ako pomoc to považujem z toho titulu,že to nemusím vypisovať ručne ako minulý rok,pri súčasnom množstve byrokracie je to aj tak veľká pomoc.
Jozef Mihál
06.06.07,17:11
Skúste www.somitrencin.sk, pomocou neho urobíte za hodinu aj 10 X-iek. Tak má vyzerať soft na ročné zúčtovanie.
ekopo
06.06.07,17:11
Želám všetkým, čo používajú elektronické formuláre, štastnú ruku pri tipovaní, aké tlačivo treba použiť, ako vyplniť údaje typu "minimálny základ", ako správne vypočítať úľavu pri poistnom za poistencov štátu atď.

Všetky vyššie menované záležitosti treba totiž vedieť zadať alebo zvoliť v el.formulári "ručne"...
Súhlasím, a preto vrele odporúčam sw od .......... používam ho druhý rok a som spokojný, nemám problémy, ktoré sú vyššie uvedené. A je cenovo prístupný.
ekopo
06.06.07,17:14
Skúste www.somitrencin.sk (http://www.somitrencin.sk), pomocou neho urobíte za hodinu aj 10 X-iek. Tak má vyzerať soft na ročné zúčtovanie.
Voči funkčnosti absolútne žiadna výhrada. Mohlo by byť prívetivejšie užívateľské prostredie.
veronikasad
06.06.07,17:45
Samozrejme súhlasím,najprv treba vedieť čo mám robiť a ako,ale hlavne ako pomoc to považujem z toho titulu,že to nemusím vypisovať ručne ako minulý rok,pri súčasnom množstve byrokracie je to aj tak veľká pomoc.

Vyskúšaj bezplatný sw na RZZP zo stránky www.kros.sk (http://www.kros.sk). Netreba vyplňovať potvrdenie o podaní RZZP, ani Odpis, preberá to údaje samo, dosť položiek je tam predvyplnených. Robila som na jednom i druhom - Kros je pohodlnejší /len pozor ak máš internet s obmedzeným množstvom prenesených dát, aby si si nenarobila vysoký účet /.

-------
Veronika
jana32
13.06.07,09:55
Prosím Vás mam urobené aspoň niektoré rzzp a na stránke rzzp.sk som v sekcii ostatné tlačivá hľadala nejaké potvrdenie o podaní RZZP, ale nenašla som to, neviete mi niekto pripojiť ho tu?
veronikasad
13.06.07,10:09
Prosím Vás mam urobené aspoň niektoré rzzp a na stránke rzzp.sk som v sekcii ostatné tlačivá hľadala nejaké potvrdenie o podaní RZZP, ale nenašla som to, neviete mi niekto pripojiť ho tu?

Je to tlačivo č. 18

---------
Veronika
jana32
13.06.07,10:57
Tak niekde robím chybu, nainštalovala som si ten inštalačný program 602XML Filler a teraz neviem ako ďalej?
sta
13.06.07,10:59
Tak niekde robím chybu, nainštalovala som si ten inštalačný program 602XML Filler a teraz neviem ako ďalej?

Hneď ako otvoríš danú stránku, klikneš si na elektronické formuláre a posunieš sa na stránke kúsok nižšie, tak je to druhá tabuľka od vrchu a tam si klikneš na tlačivo č. 18 ;)
veronikasad
13.06.07,11:02
Klikni na elektronické formuláre, a máš tam všetky tlačivá, Potvrdenie o podaní je pod č. 18.
Inak - pri vyplňaní cez KROS ho nemusíš vyplňať - sw ho robí sám.

-----------
Veronika
jana32
13.06.07,11:10
No veď ja klikám o dušu, ale keď kliknem na tabuľku č. 18 napíše mi toto :

The XML page cannot be displayed
Cannot view XML input using style sheet. Please correct the error and then click the Refresh button, or try again later.


--------------------------------------------------------------------------------

An invalid character was found in text content. Error processing resource 'http://www.rzzp.sk/formulare/RZZP_typ_18_2006.zf...

PK
veronikasad
13.06.07,11:18
Možno majú nejakú poruchu, vyskúšaj www.kros.sk. RZZP musíš nahodiť znovu, potvrdenie nevyplňuješ.