mariannak
06.06.07,19:55
Neviete mi poradiť aké sú podmienky, ak chcem zamestnať nezamestnaného a zároveň žiadať dotáciu z ÚP na zamestnanca? Ako vlastne funguje dotácia z ÚP? To dostanem jednorazovo alebo po častiach?
Zita4
06.06.07,18:17
Musíš vydokladovať pre úrad práce všetko: jeho pracovnú zmluvu, prihlášky na sociálne a zdravotné poistenie a každý mesiac jeho mzdu, ktorú ti budú refundovať. K tomu budú chcieť originál výpisu z účtu, že si odviedla všetky odvody a dane... atď.
ondrejvla
06.06.07,18:19
Neviete mi poradiť aké sú podmienky, ak chcem zamestnať nezamestnaného a zároveň žiadať dotáciu z ÚP na zamestnanca? Ako vlastne funguje dotácia z ÚP? To dostanem jednorazovo alebo po častiach?

Najskôr musíš požiadať ÚPSVaR o príspevok na zamestnanca, ktorý musí byť predtým dlhodobo v evidencii ÚP, uzatvoria s tebou zmluvu a na základe zmluvy s ÚP. prac.zmluvy so zamestnancom a vypočítanej mzdy budeš predkladať mesačne poskytovateľovi príspevku mesačné výkazy pre SP a ZP, výplatný lístok zamestnanca, výpis z banky o úhrade platieb do fondov a doklade o tom, že zamestnanec mzdu prevzal no a ešte vyplnením ich tlačív o skutočných nákladoch a požadovanom príspevku podľa percent, ktoré budú v zmluve ti uhradia takto každý mesiac až do ukončenia zmluvy s ÚPSVaR. Tento príspevok je samozrejme zdaniteľným príjmom ako dotácia.
ondrejvla
06.06.07,18:20
No Zitka, my sa naháňame...
mariannak
06.06.07,18:22
Existujú na to nejaké tlačivá, ktoré sa dajú stiahnúť z internetu. Treba to začať vybavovať ešte pred samotným zamestnaním, alebo až následne po zamestnaní treba žiadať o dotáciu ? Koľko musí byť nezamestnaný, aby sa mohla žiadať dotácia? Ď.
ondrejvla
06.06.07,18:28
Existujú na to nejaké tlačivá, ktoré sa dajú stiahnúť z internetu. Treba to začať vybavovať ešte pred samotným zamestnaním, alebo až následne po zamestnaní treba žiadať o dotáciu ? Koľko musí byť nezamestnaný, aby sa mohla žiadať dotácia? Ď.

Tie tlačivá vydáva len ÚP, ja som ich tiež hľadala, že ich pošlem, firma, ktorú účtujem dostala príspevok na zamestnanca, ktorý bol 9 mesiacov na ÚP, ale presne to neviem.
Skúsim pohľadať, či tie tlačivá niekde nemám, ak budú prilepím.
ondrejvla
06.06.07,18:35
Skúsim priložiť čo mám :
kukučka
06.06.07,20:15
Táto dotácia sa neviaže na dlžku nezamestnanosti, ale ty sa zaväzuješ, že zamestnáš na dva roky uchádzača o zamestnanie, ktorý je v evidencii ÚP. Vybavuje sa to dopredu, podpisuješ zmluvu a vzory tlačív by ti mali dať na ÚP.
/Len dotácia na začatie podnikania, tam musíš byť v evidencii ÚP najmenej 4 mesiace./
hemaja
07.06.07,05:06
Podľa mojich skúsenosti s naším Úradom práce, ak sme chceli zamestnať nezamestnaného na dotáciu z ÚP, musel byť v evidencii najmenej 1 rok, inač nám nechceli dať ani žiadosť. Hneď na ďalší deň ako mu uplynul 1 rok trvania evidencie na ÚP, podpísali s nami dohodu.
ondrejvla
07.06.07,18:33
No snaha bola zbytočná. Marianak sa len pýtala ale odpoveď je už nezaujímava...
lenkak
07.06.07,18:34
Vlasta tvoja snaha nebola zbytočná, nájde si to tu niekto iný, kto to bude potrebovať a bude aj vyhľadávať....
mariannak
11.06.07,20:00
No snaha bola zbytočná. Marianak sa len pýtala ale odpoveď je už nezaujímava...

Ďakujem za všetky odpovede. Až dnes som opäť dostala k tejto problematike. Musela som na venovať iným veciam. Vaša snaha nikdy nie je zbytočná.................. Ď.
Melnick
11.06.07,20:54
Vlasta tvoja snaha nebola zbytočná, nájde si to tu niekto iný, kto to bude potrebovať a bude aj vyhľadávať....Veru Leni,prišlo na Tvoje slová ,dokonca si to tu našla Marianka :) :) :)
cazu3
30.09.07,08:29
To je pravda, aj ja som hladala prave tuto temu. :) Ste skratka skveli! ;)
Este by som mala k tomu otazocku ako sa to zauctuje v podvojnom uctovnictve u s.r.o.?
Aljok
30.09.07,08:35
Zoltán Kovács
30.09.07,08:36
To je pravda, aj ja som hladala prave tuto temu. :) Ste skratka skveli! ;)
Este by som mala k tomu otazocku ako sa to zauctuje v podvojnom uctovnictve u s.r.o.?

Pozri v tejto téme:

http://www.porada.sk/t60576-dotacia-z-uradu-prace-na-mzdy.html
cazu3
30.09.07,08:45
DAKUJEM, Aljok a smith, samozrejme, ze pomoze, nemusim tolko hladat. :-)