kubo007
06.06.07,23:34
Prečo je osobný prepravca a tiež taxislužba diskriminovaná oproti nákladnému prepravcovi v tom že ja ako osobný prepravca si nemôžem odpočítať DPH pri nákupe nového MV, ak ovšem si nedokúpim (prepážku ktorá mi ušetrí peniaze),
perfektný a hlavne legálny podvod pre firmy ktoré nikdy v osobnom aute neodvezú ani len jednu firemnú vec len svoj zadok a ušetria rádovo nikekedy na veľkých autách aj stotisíce korún. Mám osobné autá všetky firemné dokonca veľké dodávky 8-miestne na prepravu osôb. DPH za prepravu platím ale ja si ju neodpočítam. Jeden známi mi poradil nech dám auto do majetku firmy na autopožičovňu a vtedy môžem odrátať DPH. Je to smiešne že v tomto štáte musí človek len špekulovať, lebo problém je v tom čo keď sa stane nehoda a poisťovňa zistí že auto bolo písané na autopožičovňu ktorá má úplne ine sadzby poistenia?
bepo
07.06.07,04:52
Tvoj známy to s požičovňou nedomyslel lebo ak auto požičia nejakej firme tak firma si nemôže odpočítať dph z prenajatého auta a ak to požičovňa používa pre vlastnú potrebu tak tiež musí vrátiť pomernú časť odpočítanej dph
kubo007
07.06.07,10:40
Automobil napíšem na firmu autopožičovňa platca DPH ,odrátam DPH a spravím nájomnú zmluvu na napr. 1000,- Sk aj s DPH pre firmu taxi Ktorá nie je platca DPH a dovidenia samozrejme obidve firmy su moje a je jedno či jedna právnická a druhá fyzická . Ale otázka stojí prečo som nútený špekulovať, prečo nemám nárok na odpočet DPH keď auto je môj výrobný prostriedok a nepoužívam ho na žiadny iný účel iba na taxislužbu alebo prepravu osôb a nemôžem si odrátať DPH ?