nikulik
07.06.07,09:29
Ahojte, mám takúto otázočku. Som mzdárka a tým pádom si aj potvrdenie budem vypisovať sama, keď budem žiadať o hypotek.úver banku. Nerobí to problém potom ked budem na tlačive figurovať ako zamestnanec, ale zaroven budem potvrdzovat za zamestnávateľa ako mzdárka, že som uviedla v tlačive správne udaje.?
Tweety
07.06.07,07:30
Nie, nebude. Za vypísanie pravdivých údajov ako mzdárka nesieš odpovednosť.
nikulik
07.06.07,07:35
V tlačive pre jednu banku mám napisať: Priemerny čistý mesačný príjem za posledné 3 mesiace(bez mimoriadnych platov a odmien) v Sk.
A tu sa chcem opýtať, či nadčasy a príplatky, ktoré mám každy mesiac môžem do toho zahrnúť alebo nie?
Tweety
07.06.07,07:36
Zahrnieš ich.
nikulik
07.06.07,07:38
Ďakujem veľmi pekne.
nikulik
07.06.07,07:44
A ked to tak vyplnujem som prišla na to, že som zamestnaná u toho istého ZĽ od januára 2005, ale v r.2006 v júli som skončila PP a o dva dni nato som začala znova u toho istého ZĽ. Do kolonky: na dobu neurčitu od........napišem dátum január 2005 alebo az júl 2006?
V banke mi povedali, že tam nebude problém, že tie dva dni to ani nebudu brat do uvahy.
nikulik
07.06.07,07:47
Páááááááni, to tlačivo je ťažšie pre mna ako som si myslela. Je tu dokonca aj kolonka: Zakladný mesačný príjem. To je aky? A podtým je čistý mes.príjem za posl.3 mesiace, to viem, ale ten základny???
Tweety
07.06.07,07:50
To je tvoj základný mesačný, napr. máš v 3. tarif.stupni 25000.-.
jess
07.06.07,07:51
Ahojte, mám takúto otázočku. Som mzdárka a tým pádom si aj potvrdenie budem vypisovať sama, keď budem žiadať o hypotek.úver banku. Nerobí to problém potom ked budem na tlačive figurovať ako zamestnanec, ale zaroven budem potvrdzovat za zamestnávateľa ako mzdárka, že som uviedla v tlačive správne udaje.?

Ja som brala úver z banky a veru to problém bol. Povedali mi, že si nemôžem sama sebe potvrdiť príjem. Problém bol ešte taký, že v našej firme okrem mňa a manžela nik iný nie je :mad: a tak som nemohla dať nikoho iného k telefónu na overenie, ktorý by ten môj príjem potvrdil. Nakoniec sa to vyriešilo priložením, ešte XXX ďalších dokladov ...:cool:
nikulik
07.06.07,07:56
To je tvoj základný mesačný, napr. máš v 3. tarif.stupni 25000.-.

Ale my nemáme stanovené žiadne tarifné stupne vo firme. To je môj hrubý základný príjem, ktorý mám v zmluve?
duves
24.08.07,11:15
Ja som brala úver z banky a veru to problém bol. Povedali mi, že si nemôžem sama sebe potvrdiť príjem. Problém bol ešte taký, že v našej firme okrem mňa a manžela nik iný nie je :mad: a tak som nemohla dať nikoho iného k telefónu na overenie, ktorý by ten môj príjem potvrdil. Nakoniec sa to vyriešilo priložením, ešte XXX ďalších dokladov ...:cool:
Ako živnostnik? To asi nie. To si banky pytaju danove priznanie.
Ako majitel, ci spolumajitel eseročky? Tak to pytaju danove priznanie firmy. Analyza a cisla ukazu, ci firma produkuje zdroje na mzdy.
SilviaS
12.05.09,06:12
Dobrý den poradáci!!:)
Mám taký problém a dúfam,že mi pomôžete ako vždy.
Dnes prišiel zamestnanec za mnou že potrebuje potvrdenie o príjme
o úver a ja to teraz vypisujem v kolonke je napísané:
Menovaný zamestnanec má priemerný čistý mesačný príjem........????
ja som mu chcela vypočítať z posledných troch mesiacoch ale ked bol napríklad dva mesiace chorí a dostal len 120,-Eur to mám tiež počítať ked
je to myslené z posledných troch mesiacoch tak mu výjde veľmi malý príjem
ako to mám urobiť, alebo len tak ako mu to víde alebo čo????
Vďaka pekne za pomoc
Silvia:)
SilviaS
12.05.09,07:21
Naozaj nikto neporadíííííííííí:)
mzdarka renca
12.05.09,07:25
Dobrý den poradáci!!:)
Mám taký problém a dúfam,že mi pomôžete ako vždy.
Dnes prišiel zamestnanec za mnou že potrebuje potvrdenie o príjme
o úver a ja to teraz vypisujem v kolonke je napísané:
Menovaný zamestnanec má priemerný čistý mesačný príjem........????
ja som mu chcela vypočítať z posledných troch mesiacoch ale ked bol napríklad dva mesiace chorí a dostal len 120,-Eur to mám tiež počítať ked
je to myslené z posledných troch mesiacoch tak mu výjde veľmi malý príjem
ako to mám urobiť, alebo len tak ako mu to víde alebo čo????
Vďaka pekne za pomoc
Silvia:)
Ja osobne riešim takýto prípad tak, že mu tam napíšem pravdepodobný čistý príjem, ak samozrejme nejde o zamestnanca, ktorý je často na PN.

PS: asi preto nikto neporadil, lebo je zle zaradená téma a to v stavbe, namiesto v mzdovom účtovníctve.
SilviaS
12.05.09,07:37
Díky pekne za pomoc Silvia:)
arion92
12.05.09,07:42
Dobrý den poradáci!!:)
Mám taký problém a dúfam,že mi pomôžete ako vždy.
Dnes prišiel zamestnanec za mnou že potrebuje potvrdenie o príjme
o úver a ja to teraz vypisujem v kolonke je napísané:
Menovaný zamestnanec má priemerný čistý mesačný príjem........????
ja som mu chcela vypočítať z posledných troch mesiacoch ale ked bol napríklad dva mesiace chorí a dostal len 120,-Eur to mám tiež počítať ked
je to myslené z posledných troch mesiacoch tak mu výjde veľmi malý príjem
ako to mám urobiť, alebo len tak ako mu to víde alebo čo????
Vďaka pekne za pomoc
Silvia:)
Na tom tlacive nebolo uvedene obdobie, za ktore sa ma to potvrdenie vypocitat? Ja mam osobnu skusenost, ze pri uveroch sa vacsinou berie do uvahy priemerny prijem za poslednych 12 mesiacov.
mzdarka renca
12.05.09,07:44
Na tom tlacive nebolo uvedene obdobie, za ktore sa ma to potvrdenie vypocitat? Ja mam osobnu skusenost, ze pri uveroch sa vacsinou berie do uvahy priemerny prijem za poslednych 12 mesiacov.
Každá banka má iné požiadavky na výpočet priemerného mesačného príjmu. Niektoré chcú len čistú mzdu, niektoré aj čistú, aj hrubú.
duves
12.05.09,07:58
Dobrý den poradáci!!:)
Mám taký problém a dúfam,že mi pomôžete ako vždy.
Dnes prišiel zamestnanec za mnou že potrebuje potvrdenie o príjme
o úver a ja to teraz vypisujem v kolonke je napísané:
Menovaný zamestnanec má priemerný čistý mesačný príjem........????
ja som mu chcela vypočítať z posledných troch mesiacoch ale ked bol napríklad dva mesiace chorí a dostal len 120,-Eur to mám tiež počítať ked
je to myslené z posledných troch mesiacoch tak mu výjde veľmi malý príjem
ako to mám urobiť, alebo len tak ako mu to víde alebo čo????
Vďaka pekne za pomoc
Silvia:)

Poradim. Napíš vedla, že je to znížené koli PN-ke ktora trvala .....dni a uved tam info, že jeho priemerny čistý mesačný príjem za poslednych 12 mesiacov je...... .
Tie tlačiva vymyslaju ludia, ktorí to rizikarom sťažuju. :rolleyes:
SilviaS
12.05.09,11:22
Díky pekne za pomoc:)
Silvia