fipina
07.06.07,09:33
Mám študenta, ktorý si musí robiť RZZP - jeho príjem je vyšší. Viem, že sa v tomto prípade potvrdenie o príjme nevydáva. Chcela by som si len overiť, či môžem na účely výšky príjmu v súvislosti s RZZP použiť základ dane na poslednej strane DP "A" - Potvrdenie o podaní DP?
fipina
07.06.07,09:27
prosím, poradíte?
vikinka
07.06.07,09:38
V podstate môžeš ak nemáš napr.výpl.pásky za tie dohody, v DP má dosiahnutý príjem za vykonané dohody ,základ dane je úhrn príjmov od všetkých zamestnávateĺov - poistné,ale z dohody poistné študent neplatil,takže je to jeho skutočný príjem.
fipina
07.06.07,09:51
Ďakujem za ochotu.
Jana Motyčková
07.06.07,09:57
Mám študenta, ktorý si musí robiť RZZP - jeho príjem je vyšší. Viem, že sa v tomto prípade potvrdenie o príjme nevydáva. Chcela by som si len overiť, či môžem na účely výšky príjmu v súvislosti s RZZP použiť základ dane na poslednej strane DP "A" - Potvrdenie o podaní DP?
Ak nie je žiaden iný doklad, môžeš, ale treba si preveriť, či nemal aj príjem zdanený zrážkovou daňou. V takomto prípade ja som použila potvrdenia k dani od zamestnávateľov (tam sú uvedené aj tie príjmy zdanené zrážkovou daňou).
fipina
07.06.07,10:07
Ak nie je žiaden iný doklad, môžeš, ale treba si preveriť, či nemal aj príjem zdanený zrážkovou daňou. V takomto prípade ja som použila potvrdenia k dani od zamestnávateľov (tam sú uvedené aj tie príjmy zdanené zrážkovou daňou).

Príjem zdanený zrážkovou daňou nevstupuje do RZZP?
marikalav
07.06.07,10:23
Príjem zdanený zrážkovou daňou nevstupuje do RZZP (http://www.porada.sk/autolink.php?id=31&script=showthread&forumid=10)?


Práveže do RZZP vstupuje, ale pri dani si ho nemusel dať do DP, takže potom nemá celý príjem v DP a je lepšie použiť Potvrdenie príjmu.
fipina
07.06.07,10:29
Tak to nebude problém, keďže priznal všetky príjmy kvôli vráteniu vyššej dane. Ešte raz ďakujem.