NADEJKA
07.06.07,10:53
Dobrý deň,
prečítala som si takmer všetky príspevky,ale preberám mzdové účtovníctvo od kolegyne a premýšlam nad správnosťou jej postupu.
Môžete ma prosím skontrolovať a poradiť?

- zamestnanec - jazdí služobným autom po celom Slovensku ,v pracovnej zmluve má miesto výkonu práce svoje bydlisko - 1% z ceny auta sa mu nepridaňuje? Doposial sa to nerobilo,vraj auto nepoužíva na súkromné účely.

- 80% jeho pracovného času v mesiaci je na služobných cestách,v dochádzke si píše 8 hodín denne - má tam byť,že je to SC alebo odpracované? Platí sa to priemerom ako náhrada,alebo jeho mesačnou mzdou ako výkon práce?

Ďakujem za pomoc.
Naďa
Zoltán Kovács
07.06.07,08:56
Dobrý deň,
prečítala som si takmer všetky príspevky,ale preberám mzdové účtovníctvo od kolegyne a premýšlam nad správnosťou jej postupu.
Môžete ma prosím skontrolovať a poradiť?

- zamestnanec - jazdí služobným autom po celom Slovensku ,v pracovnej zmluve má miesto výkonu práce svoje bydlisko - 1% z ceny auta sa mu nepridaňuje? Doposial sa to nerobilo,vraj auto nepoužíva na súkromné účely. Ak auto nepoužíva na súkromné účely tak sa nezarátava

- 80% jeho pracovného času v mesiaci je na služobných cestách,v dochádzke si píše 8 hodín denne - má tam byť,že je to SC alebo odpracované? Platí sa to priemerom ako náhrada,alebo jeho mesačnou mzdou ako výkon práce? Platí sa mesačnou mzdou.

Ďakujem za pomoc.
Naďa

A keď je na SC tak mu patrí aj stravné, ktoré sa vyrátava na základe predložených cesťákov.