Aisha
07.06.07,12:13
Ahojte, neviem či som svoj príspevok zaradila vhodne ale dúfam že mi poradíte...pán konateľ ma poprosil že či mu neurobím faktúru na základe zmluvy medzi FO-občanom, nie SZČO, a právnickou osobou. Ja som namietala že predsa občan nemôže iba tak vystaviť faktúru na základe svojich osobných údajov - dát. nar, rod.č, bydlisko keďže nie je SZČO alebo PO? on že je to tak v zmluve tak to tak chce mať!!! podľa mňa to je nezmysel, veď to by sme mohli všetci ľudia začať fakturovať čo sa nám páči, nie? normálne som z toho zmagorená keď ma toľko presviedča a mi ukázal faktúru presne taký istý prípad?!:eek:
Veď každá faktúra má svoje povinné náležitosti medzi ktorými je aj IČO aj DIČ, inak nie je daňový doklad, tak je?
Prosím vyjadrite svoje názory, či ste sa s takým dačím stretli lebo som z toho mierne pomotaná...
Ďakujem
Zoltán Kovács
07.06.07,10:16
Ako občan určite by som nevystavoval faktúru. Na úhradu pohľadávky, resp. záväzku by mala postačovať zmluva, ktorá je spísaná medzi občanom a podnikateľským subjektom (PO alebo FO).
Aisha
07.06.07,10:17
No však presne tak, to sa mu snažím vysvetliť ale pán inžinier nechápe!!!
Zita5
07.06.07,10:20
Občan nie je oprávnený vystavovať faktúru . Uzatvoril určitý druh zmluvy a to je postačujúci doklad o nároku na platbu a pre druhú stranu zasa dostačujúci doklad, ktorým deklaruje , že zaplatila občanovi za určitú službu , čí kúpu ....

To znamená že sro vypláca určitú sumu občanovi a ako doklad bude slúžiť uzatvorená zmluva + VPD alebo výpis z bankového účtu , ktorým bola platba uhradená .
Tweety
07.06.07,10:20
Ahojte, neviem či som svoj príspevok zaradila vhodne ale dúfam že mi poradíte...pán konateľ ma poprosil že či mu neurobím faktúru na základe zmluvy medzi FO-občanom, nie SZČO, a právnickou osobou. Ja som namietala že predsa občan nemôže iba tak vystaviť faktúru na základe svojich osobných údajov - dát. nar, rod.č, bydlisko keďže nie je SZČO alebo PO? on že je to tak v zmluve tak to tak chce mať!!! podľa mňa to je nezmysel, veď to by sme mohli všetci ľudia začať fakturovať čo sa nám páči, nie? normálne som z toho zmagorená keď ma toľko presviedča a mi ukázal faktúru presne taký istý prípad?!:eek:
Veď každá faktúra má svoje povinné náležitosti medzi ktorými je aj IČO aj DIČ, inak nie je daňový doklad, tak je?
Prosím vyjadrite svoje názory, či ste sa s takým dačím stretli lebo som z toho mierne pomotaná...
Ďakujemmimotemy
Sa mi páčilo, tak to chce mať, ako malé dieťa na piesočku mi pripadá ten šéfino.( ja chcem vedierko, lebo ho má aj Janko). Úplne postačí zmluva o vzniku záv. voči FO, a potom doklad o jeho splatení.
robin1
07.06.07,10:25
Len doplním, že zmluva s tým občanom musí byť vystavená na základe Občianskeho zákonníka. /nie Obchodného/
pekný deň:)
Aisha
07.06.07,10:26
No presne tak ako píšete, tiež som mu vysvetľovala že im stačí zmluva aby si to ako PO dali do N...ja to normálne nechápem a rozčuľuje ma s tým!!...a to ešte po mne chce aby som mu ju vystavila ja!!! akože v jeho mene ale aj tak, nerada robím dačo čo sa mi prieči a viem že to tak nemá byť! ... keď sa nad tým tak zamýšľam tak by mi to mohlo byť v podstate jedno, to je jeho kapusta, ale nemám rada takú robotu a neviem prečo ale strašne ma to rozčuľuje...:mad:
Hansa
07.06.07,11:18
ja viem prečo ťa to rozčuľuje - lebo sú to hlúposti!:)
/Poznáme takých šéfov-výmyselníkov/:)