Aisha
07.06.07,14:34
Ahojte,
poraďte mi prosím, ak bol zamestnanec na jednodňovej služobnej ceste, stravné by mal dostať v hodnote 135,-, chcela by som to vykompenzovať tým, že mu nechám stravný lístok v sume 80,- a zvyšok doplatím z pokladne. Môžem to zaúčtovať takto:
80,- 512/213
55,- 512/211

Je to v poriadku? ako to účtujete vy?
Zita5
07.06.07,12:38
Ja osobne by som to nekompenzovala . Vyplatila by som mu nárok na stravné na SC na základe CP a nasledujúci mesiac by som mu krátila nárok na stravné lístky ,
Aisha
07.06.07,12:40
a prečo nie? mnohokrát mi vyjde nárok vo výške 89,- a vtedy je jednoduchšie nechať lístok...počula som že sa to tak robí, mňa zaujíma to účtovanie či to tak môže byť?
EtelaS
07.06.07,12:44
Ten 80 Sk lístok platí celý zamestnávateľ, alebo si naň pracovníci doplácajú? Ak si doplácajú, potom zamestnanca ukrátiš. Ja vo vyúčtovaní krátim nárok na stravné časťou hodnoty lístka, na ktorú prispieva zamestnávateľ.
Tweety
07.06.07,12:45
Ahojte,
poraďte mi prosím, ak bol zamestnanec na jednodňovej služobnej ceste, stravné by mal dostať v hodnote 135,-, chcela by som to vykompenzovať tým, že mu nechám stravný lístok v sume 80,- a zvyšok doplatím z pokladne. Môžem to zaúčtovať takto:
80,- 512/213
55,- 512/211

Je to v poriadku? ako to účtujete vy?
Ak neodpracoval zmenu dlhšiu ako 4 hodiny( bol na PC) nemá nárok na stravenku podľa ZP, ale zase na druhej strane má nárok na diéty podľa zákona o CN.
Nemôžeme diéty kompenzovať stravenkami.
Aisha
07.06.07,12:58
No dobre teda, tak si nechám poradiť od Vás skúsenejších...nebudem vymýšľať a vyplatím mu v hotovosti diéty...;)
Ďakujem vám všetkým
Orsz
10.07.07,17:13
Práve sa zamýšlam nad otázkou stravný lístok alebo diéty. Klient zamestnáva obchodného zástupcu - vedúceho predaja, ktorý ma k dispozícii firemné auto, a chodí po firmách. Jeho miesto výkonu práce nie je vo firme, ale východzia stanica je z miesta jeho bydliska - tak je to dohodnuté v pracovnej zmluve. Chodí na pracovné cesty, a do firmy príde raz za týždeň. Zamestnávateľ mu dal stravné lístky: Vaša stravovacia. Čo teraz mam s tým urobiť - zamestnanec chce tieto lístky, to je jedna vec, a druhá, nie je možné dôveryhodne odsledovať jeho skutočný čas na cestách - ak by som mu poskytovala stravné podľa zákona o cestovných náhradách (nie je na nich každý deň, príp. má ich spojené aj so súkromnými záujmami - vozidlo používa aj na súkromné účely, počítame mu daň z 1% OC vozidla + spotreb.PHM). Mám teda otázku - môžme mu ponechať tieto stravné lístky, a o diétach neúčtovať - je to možné?