haluzzzka
07.06.07,13:42
Prosím, poradte mi. Naša firma účtuje podvojné účtovníctvo v porograme Omega. Šéf má viacero malých firiem a chce, aby som účtovala aj tie. Doteraz sa tie firmy účtovali v účtovníckych firmách. Môžeme použiť modul multiverzia na účtovanie všetkých, alebo musíme na každú firmu zakúpiť novú licenciu?:confused: My nie sme firma poskytujúca účtovnícke služby.
Ďakujem:)
Zoltán Kovács
07.06.07,11:44
Prosím, poradte mi. Naša firma účtuje podvojné účtovníctvo v porograme Omega. Šéf má viacero malých firiem a chce, aby som účtovala aj tie. Doteraz sa tie firmy účtovali v účtovníckych firmách. Môžeme použiť modul multiverzia na účtovanie všetkých, alebo musíme na každú firmu zakúpiť novú licenciu?:confused: My nie sme firma poskytujúca účtovnícke služby.
Ďakujem:)

Ak nemáte v predmete činnosti účtovnícke služby, tak na daňovej kontrole asi bude ťažšie obhájiteľné multiverzia pre viac firiem na jednom PC.
haluzzzka
07.06.07,12:03
Myslela som si to, že to len tak nepôjde. A keď to nemáme v predmete činnosti, je to problém tam doplniť? A potom to navzájom prefaktúrovať medzi firmami?
Zoltán Kovács
07.06.07,12:07
Myslela som si to, že to len tak nepôjde. A keď to nemáme v predmete činnosti, je to problém tam doplniť? A potom to navzájom prefaktúrovať medzi firmami?

Ak sa jedná o FO (SZČO) tak je to náležitosť asi 2 týždňov. Vedenie účtovníctva je voľná živnosť (bohu žiaľ). Ak sa jedná o PO (napr. s.r.o.) tak to je trošku komplikovanejšie. Treba zmenu zakladateľskej listiny, resp. spoločenskej zmluvy, živnostenského listu a zápis do OR. A potom sa dá prefakturovať služby za účtovníctvo.
haluzzzka
07.06.07,12:12
Sme s.r.o.-čka. Takže asi bude jednoduchšie zakúpiť novú licenciu. Ale díki moc za pomoc :o