riuska
07.06.07,14:11
Ludkovia pomoc....,
od buduceho tyzdna nam chcu blokovat internet, nechaju ho spusteny len na niektorych pocitacoch.Nie je nejaka moznost, ze by som si na server nieco nainstalova /schovall/ a potom som sa cez server na"cierno "napajal?Pristup na server mam .Dik za rychlu odpoved.
prosim, prosim....
Wifi by nieco poriesilo, ak by som si nieco dokupila sem na firemny PC a ja doma mam, nastavila by som to na tu istu IP ako doma a islo by to ?
Chobot
07.06.07,12:30
Ludkovia pomoc....,
od buduceho tyzdna nam chcu blokovat internet, nechaju ho spusteny len na niektorych pocitacoch.Nie je nejaka moznost, ze by som si na server nieco nainstalova /schovall/ a potom som sa cez server na"cierno "napajal?Pristup na server mam .Dik za rychlu odpoved.
prosim, prosim....
Wifi by nieco poriesilo, ak by som si nieco dokupila sem na firemny PC a ja doma mam, nastavila by som to na tu istu IP ako doma a islo by to ?

Pokiaľ nemáš skúsenosti hackera, tak obmedzenia vášho administrátora tak ľahko neobídeš. Záleží od toho, ako vám budú blokovať prístup na internet. Či to zastavia celé, alebo či vám len povolia niektoré stránky.

Ale ak si nechceš koledovať o problémy, tak radšej takéto obmedzenia neobchádzaj. Zmier sa s tým, že v práci neudete mať prístup.

Alebo skús nadriadeného normálne požiadať, aby ti nechal prístup aspoň na niektoré pracovné stránky (čo je síce hlúposť, lebo nikdy nevieš, ktorú inú stránku budeš pracovne potrebovať).
retriever007
08.06.07,21:17
Podľa mojich malých skúseností s routrom by Ti mohol admin nastaviť niektoré pásma - hovorí sa tomu porty - na ktorých sú nejaké typické služby. Ak to teda tak ide že vie nastaviť pre IP adresu každého počítača zvlášť... Alebo potom službu zakáže komplet a zrejme iba vloží zoznam výnimiek (konkrétne IP adresy???) alebo čo... To by Tvojho šéfa až tak "svrbieť" nemuselo...

A tieto nastavenia administrátora sú dôvodom, prečo sa cez server ďalej nedostaneš, pokiaľ nemáš prístupové heslo... meniť IP adresu z firemného providera na Tvojho súkromného by asi tiež nezostalo bez povšimnutia, navyše nie som si istý či sa to cez modem či router dá duálne, teda na dvoch rôznych providerov, to už schodnejšia cesta by bolo nastaviť alebo dať nastaviť tú výnimku... to by však malo zmysel iba pri neobmedzenom dátovom prístupe zmluva s providerom), inak je pri limitoch za chvíľku problém... závisí od toho čo bolo skutočným dôvodom odpojenia...
robovi
18.06.07,21:02
Ak si nastavíš tú istú ip, ako doma, a náhodou budu oba pc zapnuté, dôjde ku kofliktu ip adries a je problém. Ďalší problém je v tom, že admin ti obmedzí internet cez proxy server, čo je len soft, ktorý tam pobeží a nemá nič spoločné so serverom. Neviem si živo predstaviť, čo chceš s tým wifi, ale pokiaľ sa pomocou neho napojíš z domu na svoj pc v práci a vytvoríš si most, budeš mať len také práva, aké máš na pc v práci. Takže internet nie.
Charon
20.06.07,04:29
Wifi by nieco poriesilo, ak by som si nieco dokupila sem na firemny PC a ja doma mam, nastavila by som to na tu istu IP ako doma a islo by to ?

Nepokúšaj sa o to. Ak si myslíš, že prenikneš do ľubovoľnej siete tak, že si nastavíš na wifi svoje nastavenie, čo máš doma, tak sa vôbec nevyznáš v sieťach. Keby to platilo, veď to by bolo PEKLO. Každý by bol pripojený inam, každý by si robil čo chce. Vôbec nič tým nedocieliš, iba Ťa logne ruter a máš problém. Veď si predstav, žeby Tvoji susedia nastavili svoje wifi nastavenia z práce do PC a prišli by k Teba. TO akože každý by sa napojil? Neblázni.

Dá sa obísť zablokovaná IP adresa servera, resp. adresa nejakej stránky... To nie je až tak ťažké (pozn. bude zablokovaná porada, dá sa to obísť...) ale aj to si po čase admin všimne.
robovi
20.06.07,09:49
Admin je veľký brat. ten vidí všetko.... skoro.