matalenka
07.06.07,15:14
Dobry den,

chcem sa opytat na sviatok. Mala som kontrolu z Inspektoratu prace a povedali, ze nemam preplatene sviatky. Ale:

Zamestnanec, odmenovany tarifnou mzdou ma mesacne 10.000,- Sk v hrubom, v danom mesiaci bolo 22 pracov. dni a 1 den sviatok. Zamestnanec ma za 23 dni (22 prac. + 1 sviatok) nemenenu tarifnu mzdu t.j. 10.000,- Sk, pretoze mam v mzdovom programe nastavene: sviatok platit mesacnou mzdou... je to zle? Preco mi to vyhodil? nerozumie tomu.

Poradte mi prosim.

Vopred dakujem.
liba2
07.06.07,13:25
endrju
07.06.07,13:43
Dobry den,

chcem sa opytat na sviatok. Mala som kontrolu z Inspektoratu prace a povedali, ze nemam preplatene sviatky. Ale:

Zamestnanec, odmenovany tarifnou mzdou ma mesacne 10.000,- Sk v hrubom, v danom mesiaci bolo 22 pracov. dni a 1 den sviatok. Zamestnanec ma za 23 dni (22 prac. + 1 sviatok) nemenenu tarifnu mzdu t.j. 10.000,- Sk, pretoze mam v mzdovom programe nastavene: sviatok platit mesacnou mzdou... je to zle? Preco mi to vyhodil? nerozumie tomu.

Poradte mi prosim.

Vopred dakujem.

Akosi nerozumiem Tvojmu príspevku. Preto začnem "záplavou" otázok:
Čo znamená "vyhodili" ?
"Nemáš preplatené sviatky" = ?
Ako to malo byť zaplatené podľa názoru kontrolórov?
Na základe akých predpisov?
Ako si argumentovala Ty?

Argumentácia "mám to nastavené v programe" bez zdôvodnenia, na základe akého predpisu si to "v programe" nastavila práve takto, nemusí kontrolórov uspokojiť.

Nezabúdaj na to, že kontrolóri občas aj skúšajú rôzne "triky", aby nachytali nepripravených alebo neznalých.
Aj dnes mi jeden zákazník vyrozprával "príbeh" o priebehu kontroly (aj keď kontrola v jeho prípade nebola z inšpektorátu práce), ktorá nakoniec skončila konštatovaním "bez závad".
Avšak začiatok kontroly mal tiež podobný scenár. "Kopec" tzv. chýb si zákazník bez zaváhania dokázal obhájiť ako správne riešenia.