p360t
08.06.07,08:26
Ahojte,
aj ja patrím k tým nešťastníkom, ktorým spojenie dvoch menších červených bánk do jednej veľkej červenej banky prinieslo zbytočné vrásky na čele zmenou štvorčíslia za číslom účtu (čo sa IMHO rovná zmene čísla účtu).

Viem si to ošetriť v prípade mojich zákazníkov, ale moja otázka skôr mieri k informovaniu úradov... Je potrebné o tom informovať nejaký úrad (predpokladám, že daňový), ak áno, tak akou formou?
FAA
08.06.07,06:37
Stačí napísať, že spojením tej a tej banky sa mení číslo môjho účtu na taký ...... Prípadne pripojiť kópiu informačného listu od banky, ktorý ste dostali.
Monika Kováčová
08.06.07,06:37
áno, informovala som DÚ, SP aj všetky ZP.... Tlačivo pri SP - RL zamestnávateľa krížik zmena, tlačivo pri ZP Oznámenie o zmenách (každá ZP má svoje tlačivo) a DÚ klasicky listom, ktorého prílohou bola kópia oznámenia o zmene čísla účtu z banky.
janaGT
24.06.09,06:32
ja sa tak isto teraz s tým trápim.
Len taká zaujímavosť, zhruba koncom roka sme zrušili účet v ČSOB, nechali sme len účet v Istrobanke. A teraz toto :)
Nesmierne sa teším po skúsenostiach s čsob.
janaGT
24.06.09,06:41
ešte otázočka,
písali ste už to nové číslo účtu? Prechodné dúfam nie. A dátum zmeny 1.7.2009?
janaGT
24.06.09,10:18
nemôžem nájsť tlačivo na všzp - na oznámenie zmeny
Monika Kováčová
24.06.09,10:22
janaGT
24.06.09,10:28
a čo tam vypisuješ? Len názov sro a číslo účtu? Alebo aj všetko ostatné? Už som z toho magor.
Monika Kováčová
24.06.09,10:34
prihláška škrtni, oznámenie zostane. Vypisujem vždy všetko. Hlavne nezabudni nové číslo účtu. Kópia zmluvy o zriadení b.ú. bude prílohou.
janaGT
24.06.09,10:48
prihláška škrtni, oznámenie zostane. Vypisujem vždy všetko. Hlavne nezabudni nové číslo účtu. Kópia zmluvy o zriadení b.ú. bude prílohou.

asi nie kópia zmluvy o založení bú, ale list z banky o zlúčení