astherixova
08.06.07,11:20
Pekný deň,
konateľ sa rozhodol, že by kúpil od svokra auto, ktoré má svokor FO nepodnikateľ od 11/2006 kúpené na leasing a previedol ho do firemného majetku. Poraďte čo všetko k tomu a ake povinnosti firme a FO nepodnikateľovi s toho vyplývajú. Myslím, či je nejaká doba koěko musí auto lízovať ako s.r.o. alebo ho može nakúpiť aj teraz a pokračovať v začatom leasingu. Prosim priložte hlavne § z ktorých by som naštudovala viac ohľadne takéhoto leasingu. Ďakujem moc uz teraz všetkým.
Johanka
08.06.07,09:33
Pekný deň,
konateľ sa rozhodol, že by kúpil od svokra auto, ktoré má svokor FO nepodnikateľ od 11/2006 kúpené na leasing a previedol ho do firemného majetku. Poraďte čo všetko k tomu a ake povinnosti firme a FO nepodnikateľovi s toho vyplývajú. Myslím, či je nejaká doba koěko musí auto lízovať ako s.r.o. alebo ho može nakúpiť aj teraz a pokračovať v začatom leasingu. Prosim priložte hlavne § z ktorých by som naštudovala viac ohľadne takéhoto leasingu. Ďakujem moc uz teraz všetkým.
Kúpené na leasing ? Čo tým myslíš - má od 11/2006 uzatvorenú zmluvu o finančnom prenájme,tzn. v 11/2006 ešte len leasingový vzťah začal alebo v 11/2006 po skončení finenačného prenájmu odkúpil svokor auto od leas.spoločnosti?
V prvom prípade svokor nie je vlastníkom auta a nič nemôže predať, môže iba postúpiť leasing, s požehnaním leasingovej spoločnosti.
astherixova
08.06.07,10:13
Prepáčte za moje neodborne vyjadrovanie. Tak na upresnenie myslela som postupiť leasing, ktorý v 11/2006 ešte len začal a ma dohodnutý dobu splácania 60 mesiacov. Čo treba na to postúpenie leasingu po dohode s leasingovkou. Myslim uctovanie-zaradenie, uctovanie pokracovania leasingu a pod.
Johanka
08.06.07,10:32
.. to bolo iba zle naformulované ;) , musíme si však najprv ujasniť o čom bude ďalšia debata.
Pre začiatok čítaj tu postúpenie leasingu.
astherixova
08.06.07,11:47
Chcem len vedieť nejake všeobecne podmienky, ze napr.postupit leasing nemoze pokial ho FO nemala min.1rok alebo len vtedy ked sa bude leasovat aspon 36mesiacov alebo nieco podobne. A tiez ako to potom vsetko zauctovat ked by doslo k postupeniu leasingu. Predaj bude s DPH ale ked je to osobny automobil tak to neriešim uplatnovať si DPH nebudem.