pjosto
08.06.07,10:32
Zakladám si novú s.r.o., stiahol som si z www.porada.sk všetky tlačivá. Na živnostenskom úrade je táto s.r.o.už zaregistrovaná, stačí ísť už iba na obchodný register. Toho sa týka aj moja otázka, konkrétne sa chcem na opýtať vyhlásenie jediného spoločníka podľa §105a obchodného zákonníka, pretože už mám jednu s.r.o., v ktorej som jediný spoločník. Je nasledujúca formulácia v poriadku?:
Zakladateľskou listinou zo dňa XX.XX.2007 bola založená obchodná spoločnosť XXXXXXXXXXX spol. s r.o. sídlom XXXXXXXXXXXXXX


Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 105a Obchodného zákonníka, že nie som jediným spoločníkom v inej spoločnosti.




V Bratislave , dňa


Pretože v §105a OZ sú v jednom odseku definované možnosti aj pre s.r.o., ako zakladateľa ďalšej spoločnosti aj pre spoločníka, ktorý môže byť samostatne až v troch spoločnostiach.

Mám toto vyhlásenie naformulovať inak?

ďakujem vopred za rady
riccado
09.06.07,15:19
Napr. takto:

Dolepodpísaný ........................, nar. ...................., r. č.: , trvale bytom .................................................. ......, ako zakladateľ spoločnosti ....................... s. r. o. týmto v zmysle § 105a Obchodného zákonníka v platnom znení prehlasuje, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným.