barborka7
08.06.07,11:40
Chcem sa opýtať ako je to s nahlasovaním PN-iek do zdravotných poisťovní. Od kedy platí, že zamestnávateľ je za zamestnancov povinný nahlasovať že je zamestnanec PN alebo OČR? V zdravotnej poisťovni mi povedali, že od 1.1.2007 je to povinnosťou zamestnávateľa /ale nerobili sme to/, ale už mi nevedeli povedať, či sa PN nahlasuje od 1.-ého dňa alebo od 11.-eho dňa. Ja si myslím, že od prvého dňa by sa to malo nahlasovať, keď už sa to nahlasuje, lebo v zákone je napísané, že štát platí na zdravotné poistenie za osobu, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské alebo ošetrovné. A náhradu príjmu poberá od 1. dňa PN.
Je to tak správne?
Ďakujem
katkaj
08.06.07,09:42
Chcem sa opýtať ako je to s nahlasovaním PN-iek do zdravotných poisťovní. Od kedy platí, že zamestnávateľ je za zamestnancov povinný nahlasovať že je zamestnanec PN alebo OČR? V zdravotnej poisťovni mi povedali, že od 1.1.2007 je to povinnosťou zamestnávateľa /ale nerobili sme to/, ale už mi nevedeli povedať, či sa PN nahlasuje od 1.-ého dňa alebo od 11.-eho dňa. Ja si myslím, že od prvého dňa by sa to malo nahlasovať, keď už sa to nahlasuje, lebo v zákone je napísané, že štát platí na zdravotné poistenie za osobu, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské alebo ošetrovné. A náhradu príjmu poberá od 1. dňa PN.
Je to tak správne?
Ďakujem

Nahlasuje sa aj poberanie náhrady príjmu aj nemocenského. Neviem presný dátum ale také dva roky sa to už určite nahlasuje ;)
nikulik
08.06.07,09:51
Ano nahlasuje sa aj PN, aj Ošetrovné. Tak ako píše katka ani ja neviem odkedy to funguje, ale uz dosť dlho. Ja nahlasujem aj PN aj OČR od prvého dna. Všetko, čiže aj prvých 10 dní, ktoré prepláca ZĽ, a zatial mi nevolali z poistovne žeby to netrebalo tak to tak robim stale.
ZuzanaP
09.06.07,09:34
Len na doplnenie: nahlasuje sa to od 01. 09. 2005.;)
i&g
09.06.07,13:06
Nahlasuje sa od l. dňa PNS alebo OČR a taktiež sa nahlasuje ich ukončenie.