ivangabris
08.06.07,13:38
ahojte,
môžete odpísať koľko berú predsedovia vo vašich spoločenstvách odmenu za mesiac??
Ak to tu už niekde bolo prepáčte, ale mne sa to ešte nepodarilo nájsť.
Elena Navrátilová
09.06.07,16:27
Niekde nič... niekde od 10-30,- Sk. Je to individuálne. Od bytu. Možno niekde odsúhlasia aj paušál.
Polis
11.06.07,05:45
Ja mám odsúhlasenú sumu 500,-sk na mesiac ! Je to veľa alebo málo na 30 b.j.? 4 roky som to robil zadarmo.
Elena Navrátilová
11.06.07,05:49
Ja mám odsúhlasenú sumu 500,-sk na mesiac ! Je to veľa alebo málo na 30 b.j.? 4 roky som to robil zadarmo.
Je to málo... správcu máte? Ak robíš aj správu sám, je to skutočne málo za tú zodpovednosť čo Ti z toho vyplýva. Však zadarmo je to najviac vhod ostatným a ešte k tomu "plné vrece kritiky". ;)
Polis
11.06.07,05:53
Správcu máme. Robí nam iba vyučtovanie. FO si robíme sami. Faktúry za služby platím IB ja.
zivan
14.06.07,16:14
U nás riešime odmeňovanie za vedenie spoločentva takto :
Spoločenstvo riadi 5 členné predstavenstvo (predseda = štatutár, podpredseda, ekonóm - pokladník, tajomník a ešte 1 člen), ktoré sa schádza pravidelne 2 x mesačne, prípadne aj operatívne podľa potreby. Kontrolu vykonáva 3-členná rada na čele s predsedom a schádza sa 4x ročne.

Spoločenstvo tvorí 46 bytov a nemáme žiadneho externého správcu - všetko si zabezpečujeme sami, vrátane účtovníctva aj vyúčtovania. Za správu vyberáme mesačne 120,- Sk/byt, čiže mesačne spolu 5520,-Sk.

Tieto peniaze sú určené na odmeny pre uvedených ľudí. Samozrejme očistené o dane a úrazové a garančné poistenie. Konkrétne rozdelenie odmien je spravidla fixné po celý rok a podľa percentuálneho kľúča si ho odsúhlasuje predstavenstvo a rada SVB. Zhromaždenie do toho nezasahuje.
Orim
22.06.07,23:43
Ja mám odsúhlasenú sumu 500,-sk na mesiac ! Je to veľa alebo málo na 30 b.j.? 4 roky som to robil zadarmo.

Vitaj v klube zo začiatku som bol tiež tak lacný ako ty. :)

u mňa to bolo len 1/2 roka :)