ruddon
09.06.07,12:36
moze suvisiet hnacka, zimnica, celkova unava z poklesom alebo zvysenou hladinou cukru u diabetika, ako dalej postupovat, ide o dibetika ktory si nepicha inzulin , je len na tabletkach,
Pohar
09.06.07,14:27
ano samozrejme, može ist aj o hypoglykemiu alebo hyperglykemiu........
ved si može zmerať cukor glukomerom....

teoreticky môže ísť aj o nejakú črevnú virózu. Kolko to trvalo?
katarina53
23.06.07,14:32
Ja by som sa chcela opýtať, či má niekto skúsenosti s rekondičným pobytom v Ľubochni. Odporučila ma tam moja diabetologička.
Za odpovede vopred ďakujem.
ondrejvla
23.06.07,21:03
Ak si diabetik a máš komplikovanú cukrovku, odporúčam takéto preliečenie, taktiež je veľmi dobrý Bardejov.

To Ruddon: odporúčam ak nemáš doma glukomer, dať si urobiť glykemický profil u diabetologičky, prípadne si zapožičať od nej glukomer na 8-bodový glykemický profil. Možno bude potrebné prejsť na inzulín, alebo máš nesprávne nastavenie dávkovanie tabliet. Mne lekárka, kým som nebola na inzulíne viackrát menila lieky, kým som nebola dobre kompenzovaná. Únava a celková slabosť, triaška môžu súvisieť s hypoglykemickými hodnotami. Všetky tieto problémy porozprávaj svojej diabetologičke, a odporúčam v prípade, že ti navrhne liečbu inzulínom - nebráň sa tomu, je to oveľa lepšia liečba ako tablety. Ovšem treba absolvovať riadnu edukáciu, aby si vedel všetky klady a zápory liečby a podľa príznakov sa vedel rýchle prispôsobiť momentálnym hodnotám. No a to najdôležitejšie - diéta, nielen nejesť sladké, ale ani mastné, vyprážané, niektoré druhy ovocia - ale to je všetko len o správnej edukácii. S cukrovkou sa žiť dá, len sa musíš s ňou skamarátiť! V prípade, že budeš potrebovať pomoc, som ochotná tento problém ti pomôcť uľahčiť, poradiť.
ondrejvla
25.06.07,05:04
Katka, odpovedala som ti cez SS, v prípade, že máš ešte nejakú otázku kde by som ti mohla poradiť, ozvi sa
Janinkaaa
23.10.07,10:18
Moja známa má dosť vysokú cukrovku.

Na nohách sa jej zapaľujú palce a bolia ju. Pán doktor jej povedal, že musí jej zatiaľ odrezať 1 palec a potom sa uvidí.

Poraďáci prosím Vás, je to vážne ? Budú jej ďalej rezať tie palce ? A čo potom ?

Nestretli ste s tým ? Neviem si to ani predstaviť.
hetty
23.10.07,11:59
Môj dedo to má tiež. Odrezali mu palec. Ďalej sa to nezhoršovalo, ale ako tak dodržuje dietu. Nohy si ošetruje každý večer. Dáva si predpisovať tie masti, ktoré mu dávali v nemocnici. Keby sa o to tak nestaral určite by mu to rezali ďalej. Musí si dávať pozor na obuv, aby ho nič netlačilo.
Bionda
23.10.07,14:22
No celkom jednoznacne sa neda povedat, ze amputaciou prsta to skonci. Ja viem, ze je to neprijemne, ale u cukrovkarov je velmi nebezpecna kazda amputacia, nakolko pri ich krvi sa vsetko velmi tazko hoji a maju vacsiu nachylnost k infekciam. Ved urcite viete aj o inych komplikaciach u cukrovkarov ako je retinopatia, neuropatia a tiez spominana arterioskleroza, pri ktorej dochadza uz k spominanej gangrene.
Prajem vela stastia.
Ninna
29.12.07,16:21
Vie mi niekto poradiť ako vyzerá začinajúci vred na chodidle u cukrovkára? Po koľkých rokoch diabetu môže už dôjsť k tejto komplikácii?
Ninna
04.01.08,16:44
Posúvam..
Psycholog
06.01.08,08:11
Cukrovka má samozřejmě negativní vliv na léčbu a hlavně způsobuje paniku při dlouhotrvající léčbě jakéhokoliv vředu. Je nutná návštěva lékaře a jeho posouzení neboť vřed všeobecně vznikne i během krátké doby a to nejen u cukrovkáře.
V rámci alternativní medicíny mohu doporučit:
• Okamžitě vyloučit vlnu a syntetické tkaniny, které dráždí kůži – doporučená je bavlna.
• Nepoužívat žádné prostředky proti pocení, deodoranty soli hliníku, které dočasně znemožní rozevření potních žláz a zastaví pronikání vlhkosti. I tzv. přírodní deodoranty obsahují např. včelí vosk, který může uzavřít póry.
• Tělesný pach je z největší míry způsobován živočišnou potravou včetně mléčných výrobků. Přirozeně se sníží, když se strava posílí o zeleninové pokrmy.
• Zvýšit příjem mrkve, zelí, salátu, hroznového vína, česneku a řeřichy.
• Čistit kůži čistým jílem. Tím poprášit tělo (chodidla). Přirozeným způsobem se tak vytahují odpadové a toxické látky. Může se použít i jako základ pro masky nebo na obklady.
• Pokrmy by měly být připravovány bez tuku, vyhýbat se pečeným potravinám, zálivkám a omáčkám s olejem.
• Vyloučit povzbuzující nápoje – káva, aromatické bylinné čaje, alkohol.
• Všechny potraviny se silnou aromatickou vůní – curry, hořčici, pepř.
Protože neznám jídelníček cukrovkáře, pokračování by nebylo cílené – pošlete mi proto týdenní jídelníček soukr. zprávou! Petr
BXLmiami
06.01.08,14:58
Co sa týka tých vredov,súvisí to so zlým prekrvením v danej oblasti a tiež s poruchou citlivosti končatín,pretože súčasťou dlhotrvajúcej cukrovky je aj poškodenie inervácie,hlavne na nohách.Z toho vyplýva,že dochádza k ľahkému poraneniu(človek necíti dobre=porucha citlivosti nervových zakončení) a k ťažkému hojeniu čohokoľvek (zlé prekrvenie,čiže výživa).Nemusí byť vysoký cukor,aby sa to stalo.Videla som už rozpad diabetivkého vredu po jednoduchom pichnutí konárom na hubách,či po uštipnutí,najčastejšie to ľudia kurírovali sami,ved načo k doktorovi s pichnutím,ale ak ste diabetik,tak by ste toho doktora mali vystáť.Tiež je časté poranenie pri pedikure na palci a následne to dopadne zle,preto šikovná pedikérka(medicinálna) je na nezaplatenie.
Ninna
06.01.08,15:07
Vyzerá to ako kurie oko? Môže sa jednať o vred? Nespomína si že by sa niekde pichol...
Ninna
06.01.08,15:13
Cukrovka má samozřejmě negativní vliv na léčbu a hlavně způsobuje paniku při dlouhotrvající léčbě jakéhokoliv vředu. Je nutná návštěva lékaře a jeho posouzení neboť vřed všeobecně vznikne i během krátké doby a to nejen u cukrovkáře.
V rámci alternativní medicíny mohu doporučit:
• Okamžitě vyloučit vlnu a syntetické tkaniny, které dráždí kůži – doporučená je bavlna.
• Nepoužívat žádné prostředky proti pocení, deodoranty soli hliníku, které dočasně znemožní rozevření potních žláz a zastaví pronikání vlhkosti. I tzv. přírodní deodoranty obsahují např. včelí vosk, který může uzavřít póry.
• Tělesný pach je z největší míry způsobován živočišnou potravou včetně mléčných výrobků. Přirozeně se sníží, když se strava posílí o zeleninové pokrmy.
• Zvýšit příjem mrkve, zelí, salátu, hroznového vína, česneku a řeřichy.
• Čistit kůži čistým jílem. Tím poprášit tělo (chodidla). Přirozeným způsobem se tak vytahují odpadové a toxické látky. Může se použít i jako základ pro masky nebo na obklady.
• Pokrmy by měly být připravovány bez tuku, vyhýbat se pečeným potravinám, zálivkám a omáčkám s olejem.
• Vyloučit povzbuzující nápoje – káva, aromatické bylinné čaje, alkohol.
• Všechny potraviny se silnou aromatickou vůní – curry, hořčici, pepř.
Protože neznám jídelníček cukrovkáře, pokračování by nebylo cílené – pošlete mi proto týdenní jídelníček soukr. zprávou! Petr
Prečo káva nie?
Psycholog
06.01.08,15:33
Káva - Při pražení se v semenech kávy vytváří značné množství vitaminu PP kyseliny nikotinové. Je to močopudný, povzbuzující, tonizující, ale i rány hojící prostředek.
Kontraindikace: mírné podráždění, nervozita, vředové onemocnění, zrychlená srdeční činnost. Nedoporučuje se pít více než 2-3 hrnečky kávy denně. Hlavně v druhé polovině dne. Petr.
Ninna
06.01.08,15:39
Čistiť kožu čistým ílom...
Je nato nejaký voľnopredajný produkt?
Erika-ežka
06.01.08,15:43
Môj otec mal cukrovku asi 25 rokov. Mal aj tú "diabetickú" nohu - hrozili mu aj amputáciou, nakoniec mu to mama nejako vystrábila - nejakými bylinkami, masťami. Po rokoch sa mu to vrátilo a prišiel o palec na nohe.
Len tu je dôležitá veľká disciplinovanosť, čo sa týka diéty. Osobne si myslím, že na tom veľmi záleží.
Ninna
06.01.08,15:45
Patrí aj zázvor do skupiny spomínaných bylín ktoré diabetik nemôže?
Psycholog
07.01.08,05:15
Podívejte se na www.infoturiec.sk/okienkozdravia
Psycholog
07.01.08,05:26
Ano, zázvor - ďumbier, i kupříkladu vanilka (zejména vanilínový cukr) jsou z energetického pohledu v našem případě nevhodné pro cukrovkáře.
***
Klasifikace potravin do kategorií jin a jang je základem pro sestavení vyvážené stravy. Různé faktory růstu a struktury označují u jednotlivých potravin, zda jsou ovládány energií jin nebo jang. Prostřednictvím každého sousta, které jíme, přijímáme do sebe souhrn celého okolního prostředí: sluneční svit, půdu, vodu, vzduch. Obecně lze říci, že potraviny s převahou vlastností jin jsou ochlazující, mají podlouhlý tvar a jsou tenké, vodnaté, měkké a co do barvy tmavé. Potraviny s převahou vlastností jang jsou hřejivé, tvarem krátké a široké, suché, tvrdé a co do barvy světlé.
Typické jang potraviny jsou maso, tvrdé sýry a sůl. Jin charakter má například cukr a alkohol. Všeobecně lze říci, že potraviny obsahující hodně vody (ryby, mořští měkkýši, řasy a mořské tráva) inklinují k jin. Pevninské potraviny jsou spíše jang. Potraviny vyrůstající ve tmě a pod povrchem (kořenová zelenina, houby) jsou spíše jin, kdežto produkty vyrůstající na povrchu a za denního světla jsou jang.
Toto dělení je ovšem relativní: ryby mohou být chápány jako jin, protože žijí ve vodě, ale také jang, protože v porovnání s mušlemi či řasami jsou aktivní a pohyblivé.
Některé potraviny, například některé obiloviny jsou pokládány za neutrální, protože u nich nepřevažují ani chladivé, ani hřejivé vlastnosti. Takovéto neutrální potraviny se pak mohou stát základem jakékoliv výživy. Důležitý je také způsob úpravy jídla, může totiž změnit původní vlastnosti potravin. Ryba se může stát více jang, jestliže ji grilujeme nebo smažíme, maso – například kuře – bude méně jang, připravíme-li je v páře namísto pečení či smažení.
Petr
Bastian
31.01.08,09:04
V tomto prípade zrejme ide o diabetes II. typu. popísané zmeny jednoznačne súvisia s chorobou. Poradím viac . Kontakt cez stránku ******************
radím problém nepodceňovať, jedná sa o mimoriadne vážnu chorobu, pri ktorej sa na základe rozkolísaného hormonálneho systému v ľudskom organizme dejú nezvratné a mnohí ďalšie orgány poškodzujúce zmeny.

Včera, 09:13 PM
Re: panicka porucha
Tento problém je riešiteľný za pomoci preprátov TIANSHI. Som autorom receptúry riešiacej tento zdravotný problém.Ak máte záujem. kontakt je cez webovú stránku :******************

Včera, 09:43 PM
Re: ťažká forma akné
Dovoľte mi , aby som sa pokúsil naznačiť, v čom tkvie problém Vašej dcéry.
Skutočne je to problém tela, ktorého vonkajší prejav sú kožné vyrážky-akné v ľubovoľnej podobe. Aj tento problém je riešiteľný , ale v postupných krokoch. Okrem "opravy fungovania dcérinho organizmu" si vyžiada aj komplexnú zmenu a iste aj sortiment stravovacích návykov.
Pri stanovení nápravy je dôležité poznať, ktorá časť tváre je postihnutá, lebo na tomto základe toho je možné určiť, ktorá orgánová skupina tela nepracuje.
Až tak sa dá zostaviť program nápravy.
Kontakt na mňa nájdete cez webovú stránku:cetaskuzdraviu.sk

Včera, 10:01 PM
Re: Bolesti hlavy u dieťaťa
Dobrý večer,
s týmto problémom by som snáď vedel poradiť. Podľa popísaných syndrómov, sa jedná o stav, nedokysličenia mozgových buniek. Príčin môže byť viac.
príčinu by som hľadal v zažívacom trakte, funkcii náväzných orgánových skupín, funkcii ľadvín resp sleziny, ale aj pečene. Riešenie je dosiahnuteľné za pomoci aplikovania celej ozdravnej kúry pre riešenie danného problému.
kontakt naádete na webovej strane ******************

Včera, 10:15 PM
Re: PSORIAZA
Vážená pani,
k danej téme Vám chcem poskytnúť nasledujúce informácie.
Psoriáza je dedičné kožné ochorenie,ktoré v závislosti od stavu imunity daného človeka môže ale rovnako dobre nemusí nikdy prepuknúť.
AK sa nemoc prejaví, zvyčajne to býva ľahký prvo výsev, ktorý je náhodilo zvládaný európskou medicínou ad hoc.
Iná forma riešenia nemoci hoci aj už rozšírenej -ťažkej formy je za pomoci preparátov Tianshi a to aplikáciou celej liečebnej kúry. Ak s pýtate na garanciu vyliečenia, odpoveď znie nie. Návrat zdravia závislý od nespočetného súčinenia rôznych faktorov je nevypočitateľný.Celkové percento ľudí, kde sa zdravotný stav zmenil k nepoznaniu, je dobré. sú ale prípady, keď zlepšenie nastáva len veľmi pomaly.
V tomto prípade netreba liečiť chorobu ale človeka, ktorého organizmus funguje tak zle, že choroba mohla prepuknúť.
Viacej informácii a kontakt na mňa je dostupný cez stránku ******************

Včera, 10:30 PM
Re: Ústne mandle - dať vybrať alebo nie.
Prepáčte prosím , že som si dovolil reagovať na tento príspevok,
jeho téma ma zaujala, lebo v našej zemepisnej šírke na ňu vládnu rozporuplné názory.
Dovolím si Vám poskytnúť jednu informáciu a zároveň iný uhol pohľadu na vec.
zaiste Vám v škole neuniklo, že jedným z prvých filtrov možnej bakteriálnej nákazy sú krčné mandle. na ich pernamentne vlhkej sliznici sa zachytávajú rôzne mikro čiastky ktoré sú v našom organizme neželateľné ale aj nespočetné množstvá rôznych druhov mikrób. tak to matka príroda z nejakej príčiny naplánovala.
Ak organizmus z ľubovolnej príčiny príde o tento párový orgán, dôsledky môžu byť fatálne.Filter zmizne, cesta pre nákazu je otvorená.
takto postihnutý človek máva častejšie a značne konfigurované ochorenia celej sústavy horných dýchacích ciest ale aj pľúc.to si myslím , že nie je dobré.
Tým ale problém nekončí, funkciu komplexného fitra začína plniť aj za mandle už aj tak dosť preťažená slezina. Porozprávala by Vám , ako jej je fajn.
doporučujem prehodnotiť nasledovnú informáciu. Ostatná časť ľudskej populácie, s dobre rozvinutou imunitou tento problém akosi nemá.
Ocitnúť sa vo vašej pozícii zameral by som svoju pozornosť prioritne týmto smerom. A následne by som komplexne riešil problém prerčistenia lymfotokov v organizme a preliečenia mandlí. viac o probléme môžeme riešiť ak si pozriete kontakt na mňa cez stranu :******************
na záver by som chcel poďakovať tvorcovi takejto stránky.napomôže mnohým riešiť skutočne zdanlivo nemožné.

Včera, 10:41 PM
Re: zelený zákal-glaukom
Dobrý večer KIKA,
ste mladá kočka, a preto by nebolo správne tváriť sa , že nemáte problém.
nevešajte hlavu, tento problém sa dá výrazne korigovať pričom dosiahnuté zlepšenia sú trvalé.
Kladiete si otázku ako , pomocou preparátov TIANSHI. chce to postaviť kúru, a potom ju umožniť brať človeku ktorý problém má. A to je Váš prípad.
Biokorekcia choroby je citeľná a je na pacientov prospech ak ju môže zopakovať v kalendárnom roku 2 razy. dĺžka jej trvania je minimálne 3lepšie 4 mesiace.
Doporučujem pozrieť stránku :******************,tam je aj kontakt na mňa.

Včera, 10:57 PM
Re: Osteoporóza
Pekný večer pani Mackovka,
tak osteroporóza je skutočne problém. A poviem Vám nie malý. Zápasí s ňou Amerika,Európa a čo ja viem kto ešte. zatiaľ s nie príliš veľkým úspechom.
Dovolím si Vám predostrieť jednu informáciu. Čína, severná a južná Kórea Japonsko tento problém vníma len ako okrajový.
V Číne je ku koncu roka 2007 zaregistrovaných len niečo maálo nad 125 000 prípadov. Ak súhlasíte so štatistikou , že Čínska republika bude mať za pár ní 1 400 000 miliónov, je to číslo smiešne.
Viete prečo problému nieť, obyvatelia východu cez stravu doprajú svojmu telu dostatok kolagénu a to cez stravu. Súčasťou každodenného jedla je aj huspenina. banalita ale funguje. Pri jej dostatku telo správne hospodári s vápnikom a neuchyľuje sa k rabovaniu kostí a kostrových platničiek.
práve starý tibetský mnísi a na základe ich vedomosti neskôr aj Číňania, dokázali napraviť anomálie, keď tele zo "zásobárne vápnika" akým sa z jeho pohľadu kosti javia si tento berie vždy keď ho potrebuje.
U žien je tento problém obzvlášť vypuklý preto, že počas tehotenstva sú tri obdobia intenzívneho vývinu plodu, keď je potrebné enormné množstvo vápnika a toho v strave niet.
Práve v tomto období je potrebné hľadať základ budúcej osteroporózy.

No aby som šiel k veci, práve Číňania dokázali priniesť svetu biokalcium , ktorá je živočíšneho pôvodu, je pre ľudský organizmus ľahko a plne prijateľné a v súčinnosti s ostatnými preparátmi ozdravnej kúry si poradí aj s takouto zákernou chorobou.
K danej téme viem povedať aj viac. Kontakt je možný cez stránku :******************

Včera, 11:01 PM
Re: Dieťa
Podľa mojej mienky, má narušený telesný metabolizmus. V jej chémii je zrejme nedostatok prirodzeného kalcia.
Viac si môžeme povedať ak nájdete kontakt na mňa na stránke ******************

Včera, 11:09 PM
Re: srdcová arytmia
Hodne svojské riešenie problému,
ale ako vidíte, všetko je možné. Ale byť vami, tento problém by som akosi nezľahčoval.Jeho základ je v pred dispozícii, ktorú ste získali už v tele matky ,mnoho mesiacov pred svojim narodením. Potom nasledovalo mnoho rokov nešetrného zaobchádzania s vlastným telom a na konci je problém.
Po celkovom diagnostikovaní je možné navrhnúť kúru , ktorá stav podchytí, upraví a v následných možno aj opakovaných krokoch pomôže riešiť.
To ale je možné , ak využijete možnosť a skontaktujete sa so mnou. Spjenie nájdete na stránke :cetakuzdraviu.sk

Včera, 11:19 PM
Re: Depresia
Je to problém komplikovaný ale riešiteľný- Ak si pozriete stranu :******************, nájdete kontakt na mňa.
pohovoríme, problém vidím ako riešiteľný pomocou ozdravno výživovej kúry zostavenej z preparátov TIANSHI, tvoriacich základ Tibetsko-čínskej medicíny.Prosím informácia pre všetkých ľudí zo zdravotným problémom:
Ak hľadáte rýchlu nápravu svojej choroby, skúste hľadať inde!
spôsob riešenia vašich problémov ,ktorý ponúkam, je pozvoľný,
ale omnoho rýchlejší, akým sa kazilo Vaše zdravie.

Milý dusansl, pochybjem o tvojej odbornosti. Podľa toho čo čítam máš na všetko liek. Keby to tak bolo naozaj, tak by si sa tu nemusel uchýliť k takýmto "spôsobom" naháňania si klientov. A len tu potom nepíš, že si chcel iba pomôcť.

Na tejto stránke asi neuspeješ.
Leila2006
31.01.08,13:32
Milý dusansl, pochybjem o tvojej odbornosti. Podľa toho čo čítam máš na všetko liek. Keby to tak bolo naozaj, tak by si sa tu nemusel uchýliť k takýmto "spôsobom" naháňania si klientov. A len tu potom nepíš, že si chcel iba pomôcť.

Na tejto stránke asi neuspeješ.

Nechápem, na základe čoho pochybuješ o jeho odbornosti. Hoci nesúhlasím s takýmto spôsobom robenia si reklamy, nedovolila by som si trvrdiť, že je neodborník. A verím tomu, že východná medicína má aj nám Európanom čo povedať.
Bastian
31.01.08,13:47
Nechápem, na základe čoho pochybuješ o jeho odbornosti. Hoci nesúhlasím s takýmto spôsobom robenia si reklamy, nedovolila by som si trvrdiť, že je neodborník. A verím tomu, že východná medicína má aj nám Európanom čo povedať.
Nepochybujem o východnej medicíne. Aj keď si myslím, že na európana platia troška iné receptúry. Síce sa v tom nevyznám, ale čital som to niekde (už to tu hovoril aj Psychológ). Vraj sme zvyknutý na iné látky a inú stravu. Myslím si, že na tom môže byť niečo (zdá sa mi to logické). Celkovo si myslím o východnej medicíne a o ich zmýšľaní a cvičení, že sa máme od nich čo učiť.
Ale takýto šarlatáni-obchodníci, čo tu zaplavia behom hodiny celú stránku ponukami riešenia na všetky problémy im kazia meno. Podľa mňa by človek, ktorý takéto niečo ponúka, mal vytvárať pocit serióznosti a vzbudzovať dôveru.
Ale ak je niekto príliš motivovaný vidinou zisku tak to tak aj vyzerá.
KEJKA
13.06.08,14:19
................ je časté poranenie pri pedikure na palci a následne to dopadne zle,preto šikovná pedikérka(medicinálna) je na nezaplatenie.
viete niekto o takej pedikérke v regione DS? Šamorín, Lehnice, Zlaté Klasy?
motylik7
13.06.08,16:35
Nepochybujem o východnej medicíne. Aj keď si myslím, že na európana platia troška iné receptúry. Síce sa v tom nevyznám, ale čital som to niekde (už to tu hovoril aj Psychológ). Vraj sme zvyknutý na iné látky a inú stravu. Myslím si, že na tom môže byť niečo (zdá sa mi to logické). Celkovo si myslím o východnej medicíne a o ich zmýšľaní a cvičení, že sa máme od nich čo učiť.
Ale takýto šarlatáni-obchodníci, čo tu zaplavia behom hodiny celú stránku ponukami riešenia na všetky problémy im kazia meno. Podľa mňa by človek, ktorý takéto niečo ponúka, mal vytvárať pocit serióznosti a vzbudzovať dôveru.
Ale ak je niekto príliš motivovaný vidinou zisku tak to tak aj vyzerá.
Tianši sú výborné a osožné. Používala som ich ešte pred *******izovanými výrobkami, doteraz by som ich ešte, ale sa mi nechce dodržiavať návody a nemám ani čas ich jesť presne podľa návodu (preto mi vyhovujú tachy.). A treba presne vedieť čo, kedy, koľko a ako dlho.
Všeobecne platí, že sa tu má jesť iba to, čo tu vypestujeme. Teda citrusy a ostatné exoovocie nee, iba to naše. A zemiaky? A ryža? A ....
Každému organizmu pasuje niečo iné. Nedá sa to všeobecne.
Psycholog
13.06.08,17:21
Všeobecně platí užívání stravy z tzv. sociálního ostrova každého obyvatele naší planety. Naší stravou se rostlina, plod či semeno stává užíváním minimálně po 4 generace. Tak se staly naší přirozenou stravou brambory, víno atd. atd. Pro dnešní děti jsou to i citrusové plody a jiné exotické - u nás nepěstované a k nám dovážené ovoce a plody. Kiwi, mango a plody mají ještě nějakou tu generaci čas. Co se týče čínské medicíny, rád bych podotknul, že mne navštěvují lidé z čínských komunit, které zde (na Slovensku) žijí již více jak 10 let a dle vyšetření EAV je s nimi konzultována strava pro ně zde. I ta rýže zde je jiná než v Číně. Kdysi jsem s jednou číňankou vyvážel vagóny sušených švestek do Pekingu a pro ně to bylo účinnější, než žen-šen a jiné pro nás tak úžasné přípravky. Netrvalo to však déle než dva roky. Po dvou letech pravidelného užívání se museli vrátit ke svým produktům, stravě a lékům. Vše i zázračné produkty z cizích krajů mají na nás úžasné ale krátkodobé účinky, pak se ale musíme vrátit k našim produktům, stravě - ovoci a zelenině. Kdo tak neučiní, škodí jen sám sobě. Tedy všeho s mírou! Petr