britta
10.06.07,10:20
Skoncil mi lizing na Fabiu kombi /na firmu/ a tym padom aj povinnost platit havarijnu poistku. Napriek tomu by som chcela mat havarijne poistenie aj v buducnosti, len neviem, aku poistovnu zvolit. Doteraz som platila v Allianzi vyse 13 000 rocne, co mi pride trosku vela /za trojvalec 1,2/.
Nemate nejaky dobry typ ? Na jednej strane rozumna cena, na druhej strane slusne plnenie. Alebo take daco neexistuje :rolleyes:
katarina.j
10.06.07,11:05
Skoncil mi lizing na Fabiu kombi /na firmu/ a tym padom aj povinnost platit havarijnu poistku. Napriek tomu by som chcela mat havarijne poistenie aj v buducnosti, len neviem, aku poistovnu zvolit. Doteraz som platila v Allianzi vyse 13 000 rocne, co mi pride trosku vela /za trojvalec 1,2/.
Nemate nejaky dobry typ ? Na jednej strane rozumna cena, na druhej strane slusne plnenie. Alebo take daco neexistuje :rolleyes:

Britta, žartuješ? Rozumná cena a slušné plnenie? To sa mi zdá asi len.Ak ti možem poradť, tak zostaň v Allianzi- tá cena na to riziko ktoré može nastať je celkom slušná alebo potom za 8.000sk do nejakej Komunálnej a v prípade PU nedostaneš nič, takže nevymýšlaj moc s takýmito chúlostivými vecami
alikam
10.06.07,15:49
My máme havarijnú v Generali, je to tiež 1,2 - Fiat, po roku nám automaticky poistku znížili o pár stovák, teraz platíme okolo 11.000,- a plnenie je bez problémov. Skús sa poinformovať.
Lucida
10.09.07,08:30
ahojte!

prosim vás aký výdavok je platba havarijného poistenia v JÚ? sú to tie neodčítatelné náklady alebo to mozem zauctovat aj do prevádzkovej rézie bez DPH???

Dakujem za pomoc!
betka
10.09.07,08:33
ahojte!

prosim vás aký výdavok je platba havarijného poistenia v JÚ? sú to tie neodčítatelné náklady alebo to mozem zauctovat aj do prevádzkovej rézie bez DPH???

Dakujem za pomoc!

Ak máš auto zaradené v OM, ide o VOZD-prev. réžia. O DPH neučtuješ, je to oslobodené, celá čiastka VOZD.
Johanka
10.09.07,08:35
Poistenie obchodného majetku je výdavok ovplyvňujúci základ dane, tzn. že ho účtuješ do prevádzkovej réžie. Otázke či bez DPH nerozumiem, pretože poistenie je od DPH oslobodené....
98KARINKA
10.09.07,08:39
Ostaň v tej poisťovni, ja som tiež tam, mám Fábiu 1,4 a platím už len 7800,- po odpočte bonusov. Keby som prešla inde, platila by som okolo 15000. Aj tebe budú odpočítavať bonusy