adatu
10.06.07,20:33
Prepačte,neviem,kam zaradiť moju otazku
Do 7.8.2007 mi trva RD,sučastne pracovny pomer a od oktobra som aj živnostnička.Pre nepriaznivy zdrav.stav synčeka mi lekari odporučaju predlžiť RD zo zdrav.dôvodov o 1 rok.Chcem sa opýtať,či aj na predlženej RD môžem pracovať?Na odbore soc.veci mi nevedia poradiť-vraj môžem chodiť do zamestnania,a malý nemôže isť do škôlky ani na 4hod,alebo môže chodiť do zariadenia na 4 hod,ale ja nesmiem pracovať.Čo v pripade,že som matka živnostnička?Môžem poberať rodičovský prispevok?A ako je to s mojim zamestnavateľom?musi mi držať prac.miesto podľa prac.zmluvy do 4 rokov dieťaťa,alebo RD zo zdrav.dôvodov nemusi rešpektovať a môže ma prepustiť?
DAkujem pekne za odpoved
Orsz
10.06.07,20:38
Prepačte,neviem,kam zaradiť moju otazku
Do 7.8.2007 mi trva RD,sučastne pracovny pomer a od oktobra som aj živnostnička.Pre nepriaznivy zdrav.stav synčeka mi lekari odporučaju predlžiť RD zo zdrav.dôvodov o 1 rok.Chcem sa opýtať,či aj na predlženej RD môžem pracovať?Na odbore soc.veci mi nevedia poradiť-vraj môžem chodiť do zamestnania,a malý nemôže isť do škôlky ani na 4hod,alebo môže chodiť do zariadenia na 4 hod,ale ja nesmiem pracovať.Čo v pripade,že som matka živnostnička?Môžem poberať rodičovský prispevok?A ako je to s mojim zamestnavateľom?musi mi držať prac.miesto podľa prac.zmluvy do 4 rokov dieťaťa,alebo RD zo zdrav.dôvodov nemusi rešpektovať a môže ma prepustiť?
DAkujem pekne za odpoved

Je pravda, že ak Ti priznajú predlženie RD - čo znamená, že budeš poberať rodičovský príspevok /čo je výnimočne len vtedy ak si to vyžaduje zdravotný stav dieťaťa, lebo inak pri predlžení RD, príspevok sa už nevypláca/, môžeš nastúpiť do čiastoč. pracovného pomeru, ale nemala by si umiestniť dieťa do škôlky. Pracovné miesto by Ti mali ešte podržať, lebo i v tomto prípade sa na teba vzťahuje ochranná doba, ale je otázne, ak budeš mať nastúpiť o rok, či bude pokračovať, rovnako to môže dopadnúť aj teraz - ak by si nastúpila po 3 rokoch. Inak zamestnávateľ musí rešpektovať aj predlženú RD. Ak budeš mať živnosť - platí to isté ako pri obnovení PP.
adatu
11.06.07,19:47
dakujem za odpoved
adatu
19.06.07,18:46
Ešte raz sa chcem vratiť k mojej otazke-ak by som pokračovala po dovršeni 3 rokov veku dieťaťa v predlženej RD(ale nie zo zdrav.dôvodov,ale dobrovoľne),musi mi zamestnavateľ držať prac.miesto podľa prac.zmluvy aj nadalej-vzťahuje sa aj v tomto pripade na mna ochranna doba,alebo mi môže dať výpoved?dakujem
adatu
20.06.07,19:20
vie mi niekto poradiť?dakujem