zoli61
11.06.07,07:55
Do predajní sme zakúpili obrazy od neplátcu dane, ktorých účel je motivácia zákazníkov pri kúpe tovaru a malo by to napomôcť k zvýšeniu tržieb. Jeden obraz je v hodnote 3 500,- sk. Ako zaúčtovať tento nákup, či priamo do nákladov a daňovo to pripočítať, alebo zaradiť to ako majetok a odpisovať.
Tweety
11.06.07,07:57
Je to výdavok podľa §19 Zákona o dani z príjmov. Zaúčtujeme ho priamo na 501AE.
liba2
11.06.07,08:06
V prípade, že ide o umelecké diela v zmysle zákona č. 618/2003 Z.z. o autorskom práve, tak bez ohľadu na výšku obstarávacej ceny sa považujú za dlhodobý hmotný majetok a zaúčtujú sa na 032-Umelecké diela a zbierky; a neodpisujú sa.
Vladimír Ozimý
26.03.08,09:25
ludia moji zlatí :) ako zadefinujem kedy ide o obraz podľa autorského zákona a kedy nie? vždy to je umelecké dielo?
ibarc
03.10.12,08:20
Dobrý deň prajem,

prosím Vás, keď kupujem obrazy a iné umelecké diela od občanov - nepodnikateľov, je to tak, že neplatím žiadnu zrážkovú daň (§ 43 zákona o dani z príjmov), však?

Zrážkovú daň by som platila len v prípade, ak by sa jednalo o príjmy autorov do novín, časopisov, rozhlasu alebo TV, však? Ale ak platím autorovi (občanovi SR) za jeho obraz, tam nemusím platiť zrážkovú daň, však?

Ďakujem pekne!
ibarc
03.10.12,11:13
Dobrý deň prajem,

prosím Vás, keď kupujem obrazy a iné umelecké diela od občanov - nepodnikateľov, je to tak, že neplatím žiadnu zrážkovú daň (§ 43 zákona o dani z príjmov), však?

Zrážkovú daň by som platila len v prípade, ak by sa jednalo o príjmy autorov do novín, časopisov, rozhlasu alebo TV, však? Ale ak platím autorovi (občanovi SR) za jeho obraz, tam nemusím platiť zrážkovú daň, však?

Ďakujem pekne!

Prosím, poradíte?