minor
11.06.07,11:05
dobry den vsetkym,

situacia je nasledovna:
v oktobri 2006 som kupil byt a zacal som aj od kalendarneho mesiaca oktobra zan platit poplatky spravcovi. pri kupe doslo k odpisaniu stavu elektromeru (kvoli zmene zmluvy s elektrarnami) a k odpisaniu vodomerov. merace tepla neboli odcitane (v bytovom dome sa pouzivaju tzv. domceky, ktore maju vo vnutri sklicko - VIPA).
spravca teraz poslal vyuctovanie. Figuruje v nom dost nepochopitelna suma nedoplatku za vykurovanie (asi 5200SKK). Na vyuctovani tepla (je to extra papier) je napisane, ze je toto vyuctovanie je za termin 1.1.2006 az 31.12.2006 a je v nom takisto napisane, ze podiel uhrady za dobu uzivania je 39%..
Mam niekolko otazok:
1. nema spravca pri zmene majitela povinnost zabezpecit odcitanie vodomerov a meracov tepla? (nie len na konci roku)
2. doba pouzivania bytu cinila 25% z roku nie 39% z roku (3 mesiace z 12), preco je tam teda 39%.
3. zima bola tepla, a tak sa predsa tolko nevykurovalo, navyse, byt sa prerabal a nik v nom nebyval, miestnosti sa temperovali. predchadzajuca zima trvala do maja, kde vznikli podla mna u predchadzajuceho majitela podstatne vyssie naklady. ak nedoslo k odpoctu pri zmene majitela, preco spravca nezohladnil nizsie naklady na vykurovanie v poslednych mesiacoch roku, kde priemerna bola vyssia a nevyzadovala take intenzivne vykurovanie?
4. akym sposobom je potom mozne usetrit za vykurovanie, ak sa snazim obmedzit spotrebu tepla na minimum a spravca mi vyrubi nedoplatok aj napriek tomu, ze v miestnostiach bolo chladno?


dakujem
bubelaj
11.06.07,16:59
s tými 39% tiež nesuhlasim, a keď tam nikto nebýval, tak sa nemohlo kúriť naplno.ja ešte vyučtovanie nemám totiž aby som bolo presná na nás žiadne zákony neplatia.Treba to dať prepočítať.Hamba nehamba ide o peniaze.Nedoplatky sa u nás dávajú iba tým ktorí to zaplatia. Existuje nejaký kontrolné združenie vlastníkov bytov. Držím palce.
St.Peter
06.12.11,14:22
neexistuje žiadne "kontrolné" združenie, je iba www.zsvb.sk = Združenie vlastníkov bytov na slovensku ale tam iba poradia čo sa dá robiť. byt je súkromný majetok a akýkoľvek problém sa rieši iba súdnou cestou ak zlyhajú všetky snahy o dohodu. Alebo ŠOI.