nonna8
11.06.07,13:13
nemate niekto dobry recept na galaktobureko??baklavu?
zuveska
11.06.07,12:18
nemate niekto dobry recept na galaktobureko??baklavu?


Aj ja by som privítala, dali nám ju v hoteli k večeri a bolo to fakt super.
nonna8
11.06.07,12:19
vsak je to mnamky mnamky? nasla som par receptov anglicky ale kazdy je iny chcela som vediet ci to doma niekto uz nerobil...
mbclo
11.06.07,12:27
wagner
11.06.07,20:16
V tých receptoch sa uvádza filo cesto. Môže mi niekto vysvetliť čo je to za cesto? Dá sa to kúpiť alebo z akých surovín to treba spraviť? Zatiaľ som sa s takým názvom cesta nestretla.
Muška
11.06.07,20:31
Melnick
11.06.07,20:32
Filo cesto/ tenké rezancové cesto/ sa dá kúpiť. Baklavu môžeš robiť aj z lístkového cesta.
Danuša2
12.06.07,06:36
300 g hladkej múky, 1 PL octu, 1 1/2 PL oleja, 200 g orechov jemne posekaných / nie pomletých/, 1 PL škorice, 125 g masla, za hrsť krupicovej múky, 2 poháre kryštálového cukru, 3 dl vody.
Z múky, vody, octu, soli a oleja vypracujeme štrúdľové cesto. Hotové cesto je hladké, lesklé a nelepí sa. Necháme ho 25 min. odležať. Na pomúčený obrus rozvaľkáme cesto, potrieme ho rozpusteným maslom a vyťahujeme na celý stôl. Okraje obstriháme a cesto necháme obschnúť.
Plnka: Orechy zmiešame so škoricou a s roztopeným maslom.Obschnuté cesto pokropíme maslom, poporášime krupicovou múkou a rozmrvíme naň plnku. Cesto zrolujeme, dáme na pekáč , šikmo pokrájame na kosoštvorce, potrieme vajcom a pečieme do zlatista.Keď je koláč upečený, vylejeme na plech sirup uvarený z kryštálového cukru a 3 dl vody. Koláč necháme vychladnúť.
wagner
12.06.07,17:44
Ďakujem za recept na filo cesto. Určite vyskúšam
ludmilla
23.06.07,23:10
nemate niekto dobry recept na galaktobureko??baklavu?
Mam kolegynu chorvatku a ta nam nosi do prace baklavu. Vypytala som od nej recept:

Cesto na grecku baklavu - Jufke, (neviem, ci sa da kupit na Slovensku, ale ak by mal niekto vazny zaujem kludne kupim vo Viedni a poslem)
300 - 400g vlasskych orechov
1 salku struhanky
2 vanilkove cukry
500g cukru
1 margarin
1 velku salku oleja
V miske zmiesame orechy so struhankou, pridame vanilku a potom vrstvime striedavo na plech 2 cesta, vrstvu pripravenej zmesi, az kym vsetko spotrebujeme, uplne nakoniec na vrchu su 2 cesta. Potom cele poprekrajujeme na obdlzniky, alebo kosostvorce. Medzitym zohrejeme do horuca olej a margarin, zmiesame a nalievame pomedzi obdlzniky, kosostvorce a taktiez povrchu.
Pecieme do hneda vo vyhriatej rure na 160 stupnov asi 40 minut.
Medzitym uvarime 500g cukru s 3-omi salkami vody na sirup. Ked je baklava upecena a este horuca, polejeme ju sirupom, spotrebujeme cely sirup.
zuveska
24.06.07,19:00
Tak už len mať to cesto a môžeme vyrábať fajnotku. U nás v hypermarketoch ho nemajú. Neviete či ho nedostať niekde v Bratislave? Robiť doma ho určite nebudem, robila som párkrát štrúdlové a mala som dosť. Aj keď tá štrúdla bola naozaj dobrá. Lístkové cesto podľa mňa nie je na baklavu vhodné. Robila som z neho iný koláč, na ktorý malo byť použité filo cesto a výsledok ma dosť sklamal.