Remaz
11.06.07,15:27
Dobry den,

akym sposobom sa da podat namietka voci uz vyrubenemu penale za dan z prevodu a prechodu nehnutelnosti. Prevod sa uskutocnil v roku 2003 a pocula som, ze sa da apelovat na to, ze v tom obdobi bol zakon pritvrdy. Teda, ma ist o nejake zmiernenie zakona. Poradi mi niekto? Dakujem
rada
11.06.07,16:26
418/2006 Z.z.



NARIADENIE VLÁDY



Slovenskej republiky


zo 7. júna 2006


o zániku daňového nedoplatku zodpovedajúceho nezaplatenej sankcii


prislúchajúcej k zaplatenej dani z dedičstva, dani z darovania a dani z prevodu a prechodu nehnuteľností








Vláda Slovenskej republiky podľa § 103 ods. 9 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov nariaďuje:


§ 1


(1) Dňom 1. januára 2007 zaniká daňový nedoplatok evidovaný k 31. decembru 2006, ktorým je
a) nezaplatené penále, pokuta a zvýšenie dane prislúchajúce k dani z dedičstva, dani z darovania alebo dani z prevodu a prechodu nehnuteľností, pri ktorej daňová povinnosť vznikla do 31. decembra 2003,
b) sankčný úrok a pokuta prislúchajúce k dani z prevodu a prechodu nehnuteľností, pri ktorej daňová povinnosť vznikla od 1. januára 2004 do 31. decembra 2004.

(2) Daňový nedoplatok podľa odseku 1 zaniká, ak daň z dedičstva, daň z darovania alebo daň z prevodu a prechodu nehnuteľností, ku ktorej tento daňový nedoplatok prislúcha, je zaplatená najneskôr 30. septembra 2006.


§ 2


Toto nariadenie vlády nadobúda účinnosť
1. júla 2006.
Ak niečo zo zákona zaniká nemalo by byť potrebné žiadať osobitne o upustenie.
Osobnú skúsenosť s tým nemám:confused: :confused: :confused: , správcovia dane bývajú občas nevyspytateľní :eek: :eek: :eek: , budem rada ak citovaný zákon doplnia tí, ktorí majú osobnú skúsenosť.;) ;) ;)
Remaz
13.06.07,07:58
Ak tomu dobre rozumiem, v pripade, ze dan za prevody bytu vyrubena este v r. 2003 bola zaplatena len v r. 2007, oslobodenie od penale sa ma netyka?
Remaz
13.06.07,08:04
Vysvetlenie k vyssie uvedenemu nedoplatku. V roku 2002 som menila byt. Bezodplatne. Kym ja som mala uhradit poplatky tykajuce sa vymeny, druhy par (ten, s ktorym som byt menila) mal uhradit dan. Neurobil tak. Moj byt mal väcsiu hodnotu nez ich, bola som teda povinna zaplatit dan ja? Ak ano a neurobila som tak, az v roku 2007, vyplyva z toho, ze sa na mna nevztahuje vyssie citovane : "a) nezaplatené penále, pokuta a zvýšenie dane prislúchajúce k dani z dedičstva, dani z darovania alebo dani z prevodu a prechodu nehnuteľností, pri ktorej daňová povinnosť vznikla do 31. decembra 2003"? preto, lebo "Daňový nedoplatok podľa odseku 1 zaniká, ak daň z dedičstva, daň z darovania alebo daň z prevodu a prechodu nehnuteľností, ku ktorej tento daňový nedoplatok prislúcha, je zaplatená najneskôr 30. septembra 2006"? Rozumiem tomu dobre????
aero12
13.06.07,10:45
Dobrý deň,
téma ma veľmi zaujala, lebo mám veľmi podobný finančný problém ( a veľký ) s vyrúbením sankčných poplatkov za oneskorenú platbu daní za prevod nehnuteľnosti. primárny dôvod je asi na mne, ale "tvrdosť " predchádzajúcich predpisov bola neskutočná! Sankčné poplatky boli NELIMITOVANÉ a dnes musím zaplatiť stotisíce korún! Ak je akákoľvek možnosť znížiť, odpustiť, tak pekne poprosím o radu.

ďakujem
aero12