romo69
11.06.07,16:41
Kávové recepty
Ajuška
11.06.07,18:50
...recerty

:---chutný už len ten preklep...:---
Nika
11.06.07,18:58
:---chutný už len ten preklep...:---

Asi to prehnal s kavou.......:---

Mne raz kamarátka urobila kávu: káva, pepsi cola a rum.....tak som sa z nej namazala ;) ..... a ešte aj zle mi bolo.....:)
lubk
13.06.07,17:48
Co tak dať si ku káva KAVOVE ZRNA.
200g čokolády na varenie
0,8dl šlahačkovej smotany
2PL kávového likéru
40g stuženého tuku
20g práškového cukru
2PL kakaa
2ČL mletej kávy
1PL rumu
kakao

Smotanu zahrejeme a rozpustíme v nej nalamánu čokoládu a tuk.Zmes premiešame,osobitne zmeišame kakao,likér,rum,práškový cukor,mletú kávu a potom primiešame rozpustenú čokoládu.Nízku hranatú formu vyložíme foliou,do nej rozotrieme hmotu asi na poldruhacentimetrovú hrúbku a necháme v chlade stuhnúť.Blok rozkrájame na rovnaké štvorčeky a prstami z nich tvoríme oválky.V prostriedku urobíme lyžicou ryhu,aká je na kávových zrnách.Nakoniec zrná vychladíme a cez sito poprášime kakaom.
anmary
14.06.07,07:09
Minulé leto som pila niečo ako "kávové frapé". Viem, že do toho išla zmrzlina a káva, myslím že aj mlieko a neviem čo ešte. Podávalo sa to vo vysokých pohároch, navrchu bola pena a pilo sa to slamkou. Neviete mi niekto poradiť recept na domáce "kávové frapé"?:(
lubk
14.06.07,10:32
Tak frape sa robi zo zmrzliny.Jednoducho rozmixuješ zmrzlinu v mlieku,možeš pridať aj ľadovu triešť/je to rozmixovaný ľad/.A máš to.A si tam žiadaš aj iné ingrediemcie skľudom skúšaj.
Do kávového frape ale bud ide kávova zmrzlina,ale to si nemyslím ze je to až take za kávou,alebo ti poadím skúsiť vanilkovú zmrzlinu a k tomu do mlieka tiež pridať trochu robenej nesky.Prajem prijemné vychutnavanie.