alex2
11.06.07,17:46
Ahoj
Len zacinam mozno mam smiesne otazky pre Vas skusenych, ale potrebujem presunut peniaze z bankoveho uctu do pokladne, aby som mohla konatelovi vyplacat pozicky na jeho minanie...pomozte ako cely tento proces zauctovat v pohode a ci existuje v tomto programe aj nejake oficialne tlacivo na poskytnutie tzv pozicky z pokladne...a este otazka ak chcem rozdelit zisk na konci roka staci podpisat spolocnikmi internu zmluvu o rozdeleni zisku a mozu sa tieto peniazky previest na sukromne ucty...ako to zauctujem v pohode.dik
cloe
11.06.07,16:05
Ahoj
Len zacinam mozno mam smiesne otazky pre Vas skusenych, ale potrebujem presunut peniaze z bankoveho uctu do pokladne, aby som mohla konatelovi vyplacat pozicky na jeho minanie...pomozte ako cely tento proces zauctovat v pohode a ci existuje v tomto programe aj nejake oficialne tlacivo na poskytnutie tzv pozicky z pokladne...a este otazka ak chcem rozdelit zisk na konci roka staci podpisat spolocnikmi internu zmluvu o rozdeleni zisku a mozu sa tieto peniazky previest na sukromne ucty...ako to zauctujem v pohode.dik
1. Výber z BÚ 261/221 - zaučtuješ na bankovom výpise a súčasne v pokladni 211/261 /ako podklad pre zaučtovanie pohybu v pokladni ti slúži doklad, ktorý ti banka vydá, keď vyberáš hotovosť z účtu/.

2. Pôžička spoločníkovi z pokladne - 355AE/211. Treba spísať zmluvu o poskytnutí pôžičky spoločníkovi s vyčíslením úroku za poskytnutie.

3. Zisk rozdeľuješ na základe Zápisnice z valného zhromaždenia, ktoré má schváliť že zisk bude vyplatený spoločníkom.

Ešte pre doplnenie, keďže si zaradila otázku do Pohody. Neviem, ako máš nastavené predkontácie ale tie základné ako napr. výber z BÚ sú tam už prednastavené, takže si len vyberieš predkontáciu 3V na bankovom účte a v pokladni príjem hotovosti - 3P.
alex2
13.06.07,12:37
Dakujem za odpoved...ale ako mam zauctovat ked sa to nevyberalo z banky ale platilo priamo v obchode...alebo platilo phm...bankovou kartou...predsa tie peniaze nemozu byt potom v pokladni,ci?dik a prepacte ak sa pytam blbo mozno mi to este celkom nedochadza to uctovnictvo
alex2
13.06.07,12:43
Je pardon ja som reagovala na inu otazku...tak este raz- moja otazka este je ako zauctujem platbu firemnou kartou...napriklad phm alebo spotrebneho materialu...ak su to peniaze s.r.o-cky...ak su to firemne nakupy a tiez napr. ak su to nakupy na osobnu spotrebu podnikatela ktory vlastni tuto s.r.o.dik moc
renatan
14.06.07,03:41
Je pardon ja som reagovala na inu otazku...tak este raz- moja otazka este je ako zauctujem platbu firemnou kartou...napriklad phm alebo spotrebneho materialu...ak su to peniaze s.r.o-cky...ak su to firemne nakupy a tiez napr. ak su to nakupy na osobnu spotrebu podnikatela ktory vlastni tuto s.r.o.dik moc

V agende Ostatné záväzky si vytvor doklad o nákupe phm 501/379, 343/379 a prilož bloček z registračky. V agende Banka účtuj 379/221 a prilož doklad o platbe kartou.
Čo sa týka nákupu na osobnú spotrebu, účtovala by som v Banke 355/221 a následne v Pokladni 211/355, kde by podnikateľ peniaze vrátil, keďže nemôže nakupovať v s.r.o. za firemné prostriedky na osobnú spotrebu.