lubica_02
11.06.07,19:35
Ahojte,chcela by som sa s Vami poradiť a podeliť o deložácii osamelej ,nezamestnanej matky s 9 ročným chlapcom. Dnes som takúto raritu zažila,že nemôžem prestať myslieť na to kam títo dvaja ľudia vôbec pôjdu. Deložovali ich bez nároku na náhradné bývanie, v byte bol dlh okolo 120.000,- Sk / poznám aj s väčším dlhom a bývajú/. Exekútor sa snažil cez MÚ zabezpečiť aspoň dočasné bývanie v zariadení pre matky s deťmi,keďže v meste nič také nie je,zostáva jej len bytový odbor,kde jej nepomôžu, možno jej zoberú syna do opatery v nejakom zariadení. Nepochopila som ani jej rozmýšľanie a konanie,o všetkom vedela a nepostarala sa, čo bude s jej synom. Určite by sa našlo nejaké riešenie - ona svojim mlčaním dostala seba aj syna o strechu nad hlavou. Údajne nemá žiadnu rodinu,kto by ju prichýlil.
Elena Navrátilová
11.06.07,17:42
Ľubka ťažko posudzovať matku, ktorá svojim nerozvážnym konaním spôsobila synovi nekonečnú traumu. Nepochopím, ... to dieťa to bude mať na pamäti do konca života. Nemala prácu? Veď mala byt predať a ísť niekde do lacnejšieho bývania. Ja by som určite postupovala takto. Rodina je jedna vec. Krátkodobo nepoviem, ale keď ona podceňovala takú dôležitú vec ako je strecha nad hlavou, neviem. Je to smutné, ale najväčší podiel viny na tom má práve ona. Bohužiaľ.
Monika Kováčová
11.06.07,18:08
Toto má vie riadne vytočiť, keby bola rómka, tak ju buď vôbec nevysťahujú, alebo jej to náhradné bývanie určite zabezpečia.
Som presvedčená, že každá matka chce pre svoje deti to najlepšie, a robí všetko aby to tak bolo.
Nepoznáme jej situáciu, nie je preto vhodné, usudzovať o nerozvážnom konaní. Ale o opaku toho, čo tvrdím v prvej vete tohto príspevku ma nikto nepresvedčí.
lubica_02
11.06.07,18:15
Stačilo tak málo, keby prišla za mnou, možno by sme niečo vymysleli. Teraz uvažujem o ombucmanovi ,či by jej nejako nepomohol. Je to mladá uzatvorená baba,ktorá sa asi ťažko prebíjala životom. Napriek všetkému, mala bojovať za syna, za jeho lepší život,ale momentálne ma trápi myšlienka ako pomôcť.
Elena Navrátilová
11.06.07,18:20
Nie som si istá. Ak sú v správe riadneho správcu, už po troch neuhradených poplatkoch za služby spojené s bývaním sa malo začať pristupovať k riešeniu neplatenia za služby spojené s bývaním. Takže to nemuselo možno ani dôjsť do takého štádia. Verím, že každá matka chce pre svoje dieťa to najlepšie.... sama som matka a preto rozmýšľam ako matka a nečakám, že niekto za mňa moje problémy vyrieši. Riešim... je mi teda absolutne jedno kam táto pani patrí, do akej komunity. Podľa toho nevidím ani riešenie. Ak je niekomu ľahostajné nechať svoj dlh narásť na sumu 120000,- veď mesačne mohla mať poplatky za služby spojené s bývaním vo výške okolo 4000,- tak ako dlho neplatila? 3 roky? Tak toto by som určite nenazvala ako zodpovedná matka. Ak má zdravotné obmedzenie, určite má nejaký invalidný dôchodok. Ak nemá, za ten čas si nejakú prácu mohla nájsť, poprípade skutočne požiadať rodinu o pomoc aspoň s hľadaním práce. Ale ja jej bohužiaľ nemám ako pomôcť, ani sa necítim byť povolaná ju hodnotiť. Je to bohužiaľ realita, na ktorú si musíme zvykať.
Elena Navrátilová
11.06.07,18:26
Stačilo tak málo, keby prišla za mnou, možno by sme niečo vymysleli. Teraz uvažujem o ombucmanovi ,či by jej nejako nepomohol. Je to mladá uzatvorená baba,ktorá sa asi ťažko prebíjala životom. Napriek všetkému, mala bojovať za syna, za jeho lepší život,ale momentálne ma trápi myšlienka ako pomôcť.
Ľubka, u Vás nie sú žiadne sociálne byty? Prečo neprišla s prosbou o pomoc skôr? Mohla sa predísť týmto problémom. Veď sa dá aj formou aktivačných prác si privyrobiť. Sociálne služby, ktoré pomáhajú chorým a starým osamelým ľuďom fungujúce pri mestských úradoch. Treba len prejaviť snahu o riešenie.
lubica_02
11.06.07,18:51
Ľubka, u Vás nie sú žiadne sociálne byty? Prečo neprišla s prosbou o pomoc skôr? Mohla sa predísť týmto problémom. Veď sa dá aj formou aktivačných prác si privyrobiť. Sociálne služby, ktoré pomáhajú chorým a starým osamelým ľuďom fungujúce pri mestských úradoch. Treba len prejaviť snahu o riešenie.
Veď práve to ELENKA, že ona sa nikomu nezverila,nežiadala o pomoc a teraz ked je neskoro nevie čo dalej. Je to normálna mladá žena,bez rodiny, známych a najhoršie je to, žemôže byť aj byz syna vlastným ničnerobením.