Smolkat
11.06.07,20:11
Ahojky,

chcela by som sa opýtať, či nevie niekto ako sa suší cesnak - myslím tým usušit ho na prášok.

Skúšala som to, ale žial sa mi to nepodarilo, skôr som zamorila dom.:)

Ďakujem
ZEvina
15.06.07,08:12
Ja suším všetko - robím si domácu vegetu. Cesnak sa síce chystám sušiť až z terajšej úrody, ale určite bude ten istý postup ako keď suším cibuľu - nakrájam na menšie kusy a presuším (teraz na slniečku. Dám na plech papier na pečenie). Keď sa presuší, pomixujem a znova dám na plech sušiť. Po usušení pomeliem na kávovom mlynku (ten používame len na mletie sušenej zeleniny). Preoseje cez sitko. Kúsky, ktoré cez sitko neprepadnú, použijem do omáčky, alebo na pečenie mäsa.
anmary
15.06.07,08:54
Mám veľmi dobrý recept na zaváraný cesnak. Je fantastický a vydrží dlho. Ak by bol záujem napíšem recept.
Gabi03
15.06.07,09:00
Mám veľmi dobrý recept na zaváraný cesnak. Je fantastický a vydrží dlho. Ak by bol záujem napíšem recept.

Ja mám záujem.
Maňuša
15.06.07,10:34
Mám veľmi dobrý recept na zaváraný cesnak. Je fantastický a vydrží dlho. Ak by bol záujem napíšem recept.
Napíš recept,myslím,že osloví viacerých.
anmary
15.06.07,11:14
O.K. ale bohužiaľ až v pondelok.
Smolkat
15.06.07,18:48
Dakujem za radu a tesim sa tiez na recept

Prajem pekny vikend
Smolkat
15.06.07,19:23
Mohla by som poprosit recept aj na tu vegetu?

Dakujem velmi pekne a pekny vikend
anmary
18.06.07,05:14
Takže tu je recept:

1 dcl octu
1 dcl vody
50 g prášk. cukru
1 čl soli
uvaríme a pridáme do toho 2 dcl bieleho vína

Na dno pohára dáme 1 čl oleja, pridáme olúpaný cesnak, celé nové korenie, bobkový list, klinček, feferonku /nemusí byť/ a zalejeme teplým nálevom.
Sterilizujeme 15 min. pri 85C.

Dôležité upozornenie: Načatú fľašu treba vypiť za odmenu za vykonanú prácu.
ZEvina
18.06.07,06:37
Tu je link na domácu vegetu: http://porada.sk/t34570-domaca-vegeta.html?highlight=dom%E1ca+vegeta

Chcela by som sa ešte spýtať na ten zaváraný cesnak. Vyzerá zaujímavo. Ja tak podobne zaváram maličké cibuľky. Tiež sa tak konzumuje ako cibuľky, či uhorky?
anmary
18.06.07,07:04
Áno konzumuje sa ako príloha k hocičomu. Ja ho robievam hlavne pre manžela, ktorý jazdí kamiónom aby ho mal stále poruke. Dá sa však použiť aj na bežné varenie keď chýba čerstvý cesnak.