Smolkat
11.06.07,20:19
Ahojky,

vie niekto, z čoho sa skladá korenie tzatziky?
Chcela by som si ho pripraviť sama, ale zatiaľ som to nikde nenašla.

Ďakujem
Melnick
11.06.07,18:22
http://www.recepty.sk/recept.ltc?ID=4399&k=9

no možno nechceš práve toto ,ale čo ak..........:) :) :)
babenko1
11.06.07,18:24
cesnak, soľ, biele korenie, cibuľa, mäta, paprika a možno kôpor
Smolkat
13.06.07,08:30
Ďakujem za radu, je to presne to, čo som chcela. :)
Gapo
13.06.07,17:20
Ahojky,

vie niekto, z čoho sa skladá korenie tzatziky?
Chcela by som si ho pripraviť sama, ale zatiaľ som to nikde nenašla.

Ďakujem

Daj si do "Googlu" tzatziky a tam nájdeš aj čo chceš.:rolleyes:
Melnick
13.06.07,19:50
Sa mi páči ,ako sa prehliadajú odpovede . V príspevku č. 2 má aj priložený link:eek: ale ide sa ďalej ............................... no ,čo už :cool:
M3G
13.06.07,20:01
Sa mi páči ,ako sa prehliadajú odpovede . V príspevku č. 2 má aj priložený link:eek: ale ide sa ďalej ............................... no ,čo už :cool:

Možno sa boja kliknúť, čo keď si tam dala nejaký vírus ;)
vrabcek1
14.06.07,09:47
ja si myslím že skôr si chcia pokecať:)) tiež som takááá
ZEvina
14.06.07,09:48
Možno sa boja kliknúť, čo keď si tam dala nejaký vírus ;)

A možno chceli len potvrdiť, že tam biele korenie naozaj ide, keď to v návode na prípravu vynechali :D :D
rada
14.06.07,10:16
Aj ja som sem zablúdila na pokec. Keďže často robievam tzatziky viem, že okrem potrebných korenín je veľmi dôležitý druh jogurta a postup. Takže osobne kupujem bielu hollandiu. Jogurt na niekoľko hodín najlepšie zvečera do rána dám do sitka, ktoré vložím do misky, aby dobre stiekla z neho všetka voda. Tzatziky sú potom husté a dobrééé. Mňam ;)
Melnick
14.06.07,10:31
Aj ja som sem zablúdila na pokec. Keďže často robievam tzatziky viem, že okrem potrebných korenín je veľmi dôležitý druh jogurta a postup. Takže osobne kupujem bielu hollandiu. Jogurt na niekoľko hodín najlepšie zvečera do rána dám do sitka, ktoré vložím do misky, aby dobre stiekla z neho všetka voda. Tzatziky sú potom husté a dobrééé. Mňam ;)
Keď pokec ,tak pokec :D :D :D A ako potom papáte ? z taniera ? vidličkou? alebo máte iný návod?:D :D :D :D :D
JAJA11
14.06.07,10:31
Aj ja som sem zablúdila na pokec. Keďže často robievam tzatziky viem, že okrem potrebných korenín je veľmi dôležitý druh jogurta a postup. Takže osobne kupujem bielu hollandiu. Jogurt na niekoľko hodín najlepšie zvečera do rána dám do sitka, ktoré vložím do misky, aby dobre stiekla z neho všetka voda. Tzatziky sú potom husté a dobrééé. Mňam ;)

Už sa mi zbiehajú slinky. :) :)
rada
14.06.07,11:19
Keď pokec ,tak pokec :D :D :D A ako potom papáte ? z taniera ? vidličkou? alebo máte iný návod?:D :D :D :D :D
Papáme to z misiek (s obrázkom kravičky:D :D :D )s vidličkou ale dá sa aj s lyžičkou a najradšej bez všetkého :D :D :D (niekto si dáva k tomu čerstvé pečivko alebo chlebík).
M3G
14.06.07,14:05
Už sa mi zbiehajú slinky. :) :)

Ani nehovor. Teraz, teraz som si dopil černé pivo, a keďže som v práci na aute a domov je 3 km a najbližší obchod je 5 km, trpím po prečítaní príspevkov :mee:.

Musím čakať také 3 hoďky, aby som mohol sadnúť za volant...:D
Gapo
14.06.07,16:08
Sa mi páči ,ako sa prehliadajú odpovede . V príspevku č. 2 má aj priložený link:eek: ale ide sa ďalej ............................... no ,čo už :cool:

Hmmm, jeden link, kto je viac? Niekoľko desiatok vyhľadaných možností !
:D
Melnick
14.06.07,17:00
Papáme to z misiek (s obrázkom kravičky:D :D :D )s vidličkou ale dá sa aj s lyžičkou a najradšej bez všetkého :D :D :D (niekto si dáva k tomu čerstvé pečivko alebo chlebík).

To myslíš vážne? :eek: Ani papuče?:D :D :D
rada
14.06.07,18:10
To myslíš vážne? :eek: Ani papuče?:D :D :D
Hmm...Hmm...Hmm:D :D :D
Niekedy ani papuče;)
anmary
15.06.07,06:04
No ja osobne používam Tzatziky už v sáčikoch. Stačí pridať jogurt a je hotovo. Takisto používam aj zálievky na šalát. Môžem sa snažiť ako chcem ale takú chuť určitým šalátom ako s týmito "zázračnými" sáčikmi nedosiahnem. ODPORÚČAM!
rada
15.06.07,06:26
Aj ja mám k dispozícii Tzatziky korenie hotové, ktoré občas použijem v zime. Teraz v lete v období čerstvých produktov nie je nič lepšie ako čerstvo roztlačený cesnak, posekaný čerstvý kôprík, nastrúhaná čerstvá uhorka, čerstvo pomleté koreníčko... a tá vôňa. Mňam...Mňam...:D :D :D
Melnick
15.06.07,06:43
Nerob chute-áno. Ešte som nič nejedla. To mám ako vydržať pri PC há ?:D :D :D
ZEvina
15.06.07,07:14
Nerob chute-áno. Ešte som nič nejedla. To mám ako vydržať pri PC há ?:D :D :D

... A ja sa tu drhnem suchým rožkom (vlastne už je oslintaný, ako mi tečú slinky) :D :D :D
Melnick
15.06.07,07:29
... A ja sa tu drhnem suchým rožkom (vlastne už je oslintaný, ako mi tečú slinky) :D :D :D

Aspoň Ti pôjde lepšie dole hrdlom...:D :D
ludmilla
15.06.07,12:03
Tzatziky mam velmi rada na arabskom chlebiku. Priznam sa tiez mam velku chut. Ale ktoze mi ho pripravi, ked musim bit do 20:00 v praci.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
rada
15.06.07,12:10
Tzatziky mam velmi rada na arabskom chlebiku. Priznam sa tiez mam velku chut. Ale ktoze mi ho pripravi, ked musim bit do 20:00 v praci.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

mimotemy A koho musíš "biť" v práci v piatok do 20:00 ? :confused: :confused: :confused:

Mimochodom aj ja mám rada arabský chlebík. Radšej ako s tzatzikmi ho mám s humusom.
kukučka
15.06.07,12:25
teraz si narobila chute ty mne :D
vlastne ich mám odvčera, keď som čítala recept na humus a tuším sa hneď pustím do prípravy! Hop, už tu neniesom ;) ako hovorí Pavla :D :D

:Dhttp://www.labuznik.com/recipe.php?ID=13688
ZEvina
15.06.07,12:28
mimotemy A koho musíš "biť" v práci v piatok do 20:00 ? :confused: :confused: :confused:

Mimochodom aj ja mám rada arabský chlebík. Radšej ako s tzatzikmi ho mám s humusom.

:eek: :eek: :eek: ja zjem tiež hocičo ale HUMUS?:confused: :confused:
rada
15.06.07,12:32
teraz si narobila chute ty mne :D
vlastne ich mám odvčera, keď som čítala recept na humus a tuším sa hneď pustím do prípravy! Hop, už tu neniesom ;) ako hovorí Pavla :D :D

:Dhttp://www.labuznik.com/recipe.php?ID=13688
Vďaka za link. Už som si ten recept vložila do svojho receptára. Humus mám rada, avšak jedla som ho iba v zahraničí a u známych, ktorí si nosia ingrediencie z Izraela.
Takže teraz si pomazánku urobím aj ja. :D :D :D
ZEvina
15.06.07,12:32
teraz si narobila chute ty mne :D
vlastne ich mám odvčera, keď som čítala recept na humus a tuším sa hneď pustím do prípravy! Hop, už tu neniesom ;) ako hovorí Pavla :D :D

:Dhttp://www.labuznik.com/recipe.php?ID=13688


aha! mala som chvíľu počkať, písali sme spolu. (už som zapochybovala, lebo mi humus používame v záhrade :D :D :D ) ale čo sú tu cizrny?
rada
15.06.07,12:33
:eek: :eek: :eek: ja zjem tiež hocičo ale HUMUS?:confused: :confused:
HUMUS = arabská špecialita, ktorá sa pripravuje z cícera. Mňam, mňam.:D
ludmilla
15.06.07,14:12
mimotemy A koho musíš "biť" v práci v piatok do 20:00 ? :confused: :confused: :confused:

Mimochodom aj ja mám rada arabský chlebík. Radšej ako s tzatzikmi ho mám s humusom.
Som strasne rada, ze si citala poriadne, potesila si ma, dnes je to naozaj na zabitiemimotemy , a ozaj, co je to ten humus?
Melnick
15.06.07,14:23
ludmilka nech sa páči- máš ho na tanieri.;)

http://www.gulsehri.com/yemek/humus.asp
kukučka
15.06.07,14:52
Pokochajte sa obrázkami, hummus sa pripravuje a servíruje na veľmi veľa spôsobov. Typickú chuť mu okrem korenín dáva TAHINI - sezamová pasta. Labužníci ma hádam nezabijú, keď ho prirovnám ku hustej hrachovej kaši, len sa je so zeleninou a nie údeným. :D :D :D

http://images.google.sk/images?hl=sk&q=hummus&btnG=Vyh%C4%BEad%C3%A1vanie+obr%C3%A1zkov&gbv=2
ludmilla
19.06.07,07:23
Ahojky,

vie niekto, z čoho sa skladá korenie tzatziky?
Chcela by som si ho pripraviť sama, ale zatiaľ som to nikde nenašla.

Ďakujem

Ahoj, kúpila som si pár balíčkov na Zakhyntose. Na balení je napísané zloženie: cesnak, biele korenie a kôpor.
Katabaticky
24.02.08,18:58
a mata :)
dolezita a velmi chutna cast ;) casto sa na nu zabuda